Zaloguj się do konta

Do czego uprawnia składka członkowska PZW ?

utworzono: 2017/01/31 21:31
kubuncioify

Witam. Mam pytanie odnośnie opłat/składek pzw. Otóż zastanawiam mnie to czy samo opłacenie składki członkowskiej(w moim przypadku 43zł) coś daje/na coś zezwala? [2017-01-31 21:31]

pakul1206

Jesteś lżejszy o 43 zł i to chyba tyle :) A zapomniałbym możesz chodzić i udzielać się na zebraniach, brać udział w pracach społecznych typu sprzątanie czy coś tam.... [2017-01-31 22:08]

Eryk S

No i oprócz tych wszystkich milych rzeczy o ktorych pisal Pakul możesz jeszcze wykupić zezwolenia okresowe jako zrzeszony czyli taniej . [2017-01-31 22:57]

umicha

Pomału koledzy . Jeśli ktoś zechce łowic w sąsieckim okregu ( mam na myśli porozumienia) bo w jego już pzw wszystko sieciami wykradło to potrzebna jest opłacona składka . Trzeba się jeszcze dowiedzieć co się stanie z Twoją kartoteką jeśli jeden rok ominiesz bo słyszałem w zeszłym roku dziwne żeczy z tym związane. [2017-02-01 19:44]

Eryk S

Możesz kolego rozwinąć swoją myśl tzn co ma oplacenie samej skladki czlonkowskiej do mozliwosci lowienia na nią w innych okręgach ? Bo według mnie na samą składkę członkowską wedkowac nie możesz musisz wykupic zezwolenia czy to w swoim okregu czy to innym. [2017-02-01 22:05]

umicha

Tak masz racje , jednak nie opłacenie składki członkowskiej spowoduje że zostaną temu panu tylko łowiska komercyjne , a co z wodami dzierżawionymi ? Dodatkowo w zeszłym roku w naszym kole była mowa o tym że nieopłacenie składki spowoduje likwidacje kartoteki , nie wiem jak jest teraz poniewaz nie mogłem być na zebraniu.  Oczywiście jeśli opłaci tylko składke podstawową to również pozostaną ł.k, jednak z możliwością wykupienia dniówek na pzw . [2017-02-01 23:07]

halski021

Koledzy z którego Okręgu jesteście i czy na pewno wiecie , o czym piszecie ? W moim Okręgu PZW Słupsk , nie trzeba być członkiem PZW , aby wędkować w wodach dzierżawionych przez Okręg . Trzeba posiadać Kartę Wędkarską i pozwolenie na wędkowanie(  za które niezrzeszeni płacą więcej niż członkowie PZW ) . Mam kilku znajomych , którzy na takich zasadach wędkują . Śledząc różne fora wędkarskie i dyskusje na ten temat , wydaje mi się , że tak jest w pozostałych Okręgach PZW . Jeżeli u was jest inaczej , to napiszcie w którym Okręgu , aby wyprowadzić mnie z błędu .
  [2017-02-02 11:20]

ryukon1975

Dokładnie jest to opłata która uprawnia do taniego zakupu zezwolenia. Nie trzeba być prorokiem by wywróżyć że znaczna większość wędkujących z tego korzysta. Dla drugiej strony czyli poborcy zysk jest taki że PZW który dawno powinien się rozpaść ciągle wegetuje. Taki typ respiratora. Teoretycznie wszyscy powinni być zadowoleni ale niestety w tym przypadku praktyka nie pokrywa się z teorią. [2017-02-02 11:40]

Romuald55

Faktycznie Panie ryukon masz się za proroka.Zabierasz głos w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.Nie znasz ustawy o rybactwie śródlądowym,o ochronie środowiska,o stowarzyszeniach,ustawy skarbowej ani żadnych innych przepisów cywilno-prawnych w jakich działa PZW jak i inne zwiazki i stowarzyszenia.Powtarzasz bzdury przekazywane pocztą pantoflową nie zastanawiając sie nad ich sensem wprowadzając w błąd ludzi którzy nie mają na ten temat wiedzy. [2017-02-02 12:18]

JKarp

Faktycznie Panie ryukon masz się za proroka.Zabierasz głos w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.Nie znasz ustawy o rybactwie śródlądowym,o ochronie środowiska,o stowarzyszeniach,ustawy skarbowej ani żadnych innych przepisów cywilno-prawnych w jakich działa PZW jak i inne zwiazki i stowarzyszenia.Powtarzasz bzdury przekazywane pocztą pantoflową nie zastanawiając sie nad ich sensem wprowadzając w błąd ludzi którzy nie mają na ten temat wiedzy.

Czy posiadanie powyższej wiedzy przeze mnie ma wpływ na sposób działania PZW ? Nie od dziś wiadomo, że wędkarzy w PZW trzyma wysokość opłaty. Dlaczego PZW nie korzysta ze swoich statutowych środków i nie wyklucza wędkarzy bo np nie byli na sprzątaniu jeziora, porządkowaniu przsytani, zawodach, zebraniach ? Za to bardzo chętnie podejmują dsziałania jeśli chodzi o "wizerunek PZW " ? Ja odpowiem - bo za "wizerunek" sądy kapturowe wywalą może dwóch, trzech , niech dziesięciu wędkarzy. A za absencję na zebraniu czy porządkowaniu przystani wniosek o wykluczenie musiałby dotyczyć 80 do 90 % wędkarzy koła. I tak jak Polska długa i szeroka zostało by może 30 000 wędkarzy. A reszta wraz z kasą poszłaby wędkować na komercje.
I skoro mowa o ustawie skarbowej - dlaczego PZW nie wydaje faktur za opłacone zezwolenia ? Czy jest ktoś kto potrafi to uzasadnić ? Tylko nie piszcie - a po co ci faktura ? 
JK [2017-02-02 12:46]

ryukon1975

Faktycznie Panie ryukon masz się za proroka.Zabierasz głos w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.Nie znasz ustawy o rybactwie śródlądowym,o ochronie środowiska,o stowarzyszeniach,ustawy skarbowej ani żadnych innych przepisów cywilno-prawnych w jakich działa PZW jak i inne zwiazki i stowarzyszenia.Powtarzasz bzdury przekazywane pocztą pantoflową nie zastanawiając sie nad ich sensem wprowadzając w błąd ludzi którzy nie mają na ten temat wiedzy.

Faktycznie wszystkiego nie wiem i potrafię to przyznać. W przeciwieństwie do tych którzy wiedzą nawet to co ja wiem a czego nie znam.

Do wyboru w okręgu mam 300 zł jako "członek" lub 1000 jako niezrzeszony, jak się ma do tego faktu ustawa o ochronie środowiska? Dodam tylko że w tych 300 zł mieści się opłata o której mowa. [2017-02-02 12:58]

kubuncioify

dokładnie miałem na myśli to czy połacająć składke członkowską mogę łowić na wodach należących do koła (bo okręg raczej odpada) [2017-02-02 15:18]

ryukon1975

Płacąc składkę członkowską nie możesz łowić na wodach koła. Musisz zapłacić składkę Okręgową. Wtedy możesz łowić na wodach całego Okręgu w tym i koła. Składka Okręgowa to to samo co tzw. Zezwolenie. Jednak to tylko moje przypuszczenie bo ja mało wiem poza faktem że szkoda czasu na studiowanie takiej instytucji jak PZW. [2017-02-02 16:02]

Romuald55

Ponieważ składka "na zagospodarowanie wód"nie podlega opodatkowaniu.Podobnie jak składka członkowska. [2017-02-02 16:33]

Artur z Ketrzyna

Witam. Mam pytanie odnośnie opłat/składek pzw. Otóż zastanawiam mnie to czy samo opłacenie składki członkowskiej(w moim przypadku 43zł) coś daje/na coś zezwala?

Po opłaceniu składki członkowskiej, stajesz się członkiem PZW.
Czyli nabierasz wszystkie prawa statutowe członka PZW, poza wędkowaniem na wodach PZW bo do tego uprawnia ciebie zezwolenie które otrzymasz po opłaceniu składki okręgowej.
Reasumując.
Masz prawo barć czynny i bierny udział w życiu PZW. a dokładniej dziać na rzecz wędkarstwa. brać udział w w zebranych i wyborach, a nawet kandydować do organów PZW
A tak to zostają tylko takie pracze czysto społeczne.

większość (ponad 90%) opłaca składkę członkowską stając się członkiem PZW by taniej go wynosiło zezwolenie. [2017-02-02 21:03]

ryukon1975

Biorąc pod uwagę pierwsze zdanie z powyższej wypowiedzi cieszę się że za 43 zł nie można zostać członkiem klubu zdobywców bieguna południowego i decydować o trasach kolejnych wypraw oraz życiu ich uczestników. Dlatego że wtedy tylko w Polsce byłoby ich tak dwa/trzy miliony. :)
  [2017-02-02 22:15]

Artur z Ketrzyna

Biorąc pod uwagę pierwsze zdanie z powyższej wypowiedzi cieszę się że za 43 zł nie można zostać członkiem klubu zdobywców bieguna południowego i decydować o trasach kolejnych wypraw oraz życiu ich uczestników. Dlatego że wtedy tylko w Polsce byłoby ich tak dwa/trzy miliony. :)
 
Kurcze nie mów ze tego co napisałem nie wiedziałeś. :-D
  [2017-02-02 23:11]

JKarp

Ponieważ składka "na zagospodarowanie wód"nie podlega opodatkowaniu.Podobnie jak składka członkowska.

Ale ja prosiłem o podstawę prawną a nie stwierdzenie.
Poza tym brak paraganów lub faktur powoduje to, że nikt nie jest w stanie zapanować nad żadnymi kosztami. 
JK [2017-02-03 10:22]

pawelz

Ponieważ składka "na zagospodarowanie wód"nie podlega opodatkowaniu.Podobnie jak składka członkowska.

Wiadomo, ze oprocz PZW jest tez kilku innych dzierzawcow wod. Czy oni tez sa zwolnieni z opodatkowania z czesci tego co im placimy ?
Przeciez oni tez czesc kasy jaka otrzymuja musza przeznaczyc na zagospodarowanie.
Czy moze tylko PZW to swiete krowy ?.
PZW jak to oni, zrobili przekret, i czlonkowie PZW nie kupuja zezwolen. Oni otrzymuja je za darmo. W zamian za oplacanie skladek na rzecz stowarzyszenia. I dlatego nie ma VAT'u i podatkow. Bo od skladek po prostu nie ma. [2017-02-03 10:27]

Romuald55

Trudno się odnieść do Twoich wywodów Panie Paweł ponieważ wiadomości które rozprzestrzeniasz są zdobyte na ławeczce pod budką z piwem. [2017-02-03 14:34]

pawelz

Tzn do ktorych ?.Do tych ze nie kupujesz zezwolenia ?. gdzie figuruje cos takiego jak oplata za zezwolenie ?. Mowimy o rocznym zezwoleniu na polow ryb. O ile dobrze widze, to place tylko dwie skladki. Ogolnokrajowa i okregowa. Gdzie jest wiec oplata za zezwolenie ?
Slowo oplata figuruje tylko w przypadku nierzeszonych.
Wszystkie inne oplaty to skladki. Ciekawe czemu wszystkie ikregi w swoich tabelkach maja : - zezeszony - skladka - nierzeszony - oplata. I jeszcze jedno. Co to wg Ciebie jest skladka okresowa ?. Oplacam przynaleznosc do danego okregu na 2-3 dni ?. To bzdura i naciagnie skarbu panstwa na VAT. A moze chcesz powiedziec, ze prywaciaze sa zwolnieni z oplaty VAT za sprzedaz zezwolen ?.
Jesli uwazasz ze pisze nieprawde, pokaz w ktorym miejscu. Inaczej zachowujesz sie jak Kaczynski czy Maciarewicz. Wiem ale nie powiem. [2017-02-03 15:25]

Artur z Ketrzyna

Tzn do ktorych ?.Do tych ze nie kupujesz zezwolenia ?. gdzie figuruje cos takiego jak oplata za zezwolenie ?. Mowimy o rocznym zezwoleniu na polow ryb. O ile dobrze widze, to place tylko dwie skladki. Ogolnokrajowa i okregowa. Gdzie jest wiec oplata za zezwolenie ?
Slowo oplata figuruje tylko w przypadku nierzeszonych.
Wszystkie inne oplaty to skladki. Ciekawe czemu wszystkie ikregi w swoich tabelkach maja : - zezeszony - skladka - nierzeszony - oplata. I jeszcze jedno. Co to wg Ciebie jest skladka okresowa ?. Oplacam przynaleznosc do danego okregu na 2-3 dni ?. To bzdura i naciagnie skarbu panstwa na VAT. A moze chcesz powiedziec, ze prywaciaze sa zwolnieni z oplaty VAT za sprzedaz zezwolen ?.
Jesli uwazasz ze pisze nieprawde, pokaz w ktorym miejscu. Inaczej zachowujesz sie jak Kaczynski czy Maciarewicz. Wiem ale nie powiem.

Już kiedyś pisałem i dziś powtórzę. Stowarzyszenie opiera swoją prace na składkach członkowskich (jak by je nie nazwał). Tak wiec jako członek opłacasz składki i zgodnie z nimi korzystasz z praw jakie ci one nadają.
stowarzyszenie może te prowadzić działalność, tak więc świadczyć komuś usługę.
Takie mamy prawo o stowarzyszeniach. Zaś co do podatków regulują je inne prawa.
PZW też się rozlicza jak inni z podatków, tak więc jest to sprawdzane czy zgodnie z prawem.

Co do innych użytkowników wód. Jedni to działalność gospodarcza czyli komercji e i rybacy. Jak też są inne stowarzyszenie podobnie jak PZW uprawiające amatorsko połów ryb I podobne opłacają składki i udostępniają innym :-)
  [2017-02-03 15:57]

Romuald55

Przeczytaj ze zrozumieniem w Wikipedii lub Encyklopedii co to jest składka a co opłata.
Przeczytaj też w ustawie o rybactwie o uprawnionym do rybactwa,   wszystko. [2017-02-03 17:24]

pakul1206

A ja w tym roku opłaciem jeziorko nadleśnictwa, dostałem paragon, pozwolenie i regulamin, SMS-em mam dostawać informacje o zarybieniach,w których mogę uczestniczyć i ograniczeniach w wędkowaniu, pogadałem z leśnikami odnośnie interpretacji niektórych zapisów, w razie czegoś bym nie zrozumiał mam dzwonić to chętnie pomogą, narazie miło ale jak będzie w praktyce czas pokaże :) [2017-02-03 22:55]

JKarp

Przeczytaj ze zrozumieniem w Wikipedii lub Encyklopedii co to jest składka a co opłata.
Przeczytaj też w ustawie o rybactwie o uprawnionym do rybactwa,   wszystko.

W pracy kolega odszedł na emeryturę. Zrobiliśmy skłądkę po XXX złotych i za całość kupiliśmy prezent. 
Żadna część nie poszła na komitet zbórkowy, na pokrycie kosztów dojazu, odjazdu i licho wie na co.
Czaisz co mam na myśli ?

JK [2017-02-04 13:48]

JKarp

A ja w tym roku opłaciem jeziorko nadleśnictwa, dostałem paragon, pozwolenie i regulamin, SMS-em mam dostawać informacje o zarybieniach,w których mogę uczestniczyć i ograniczeniach w wędkowaniu, pogadałem z leśnikami odnośnie interpretacji niektórych zapisów, w razie czegoś bym nie zrozumiał mam dzwonić to chętnie pomogą, narazie miło ale jak będzie w praktyce czas pokaże :)

Zazdraszczam ;-) Tak powinno być wszędzie a w szczególności w tak dużym związku jak PZW.
JK [2017-02-04 13:49]