Do czego uprawnia składka członkowska PZW ?

/ 90 odpowiedzi
JKarp


A ja w tym roku opłaciem jeziorko nadleśnictwa, dostałem paragon, pozwolenie i regulamin, SMS-em mam dostawać informacje o zarybieniach,w których mogę uczestniczyć i ograniczeniach w wędkowaniu, pogadałem z leśnikami odnośnie interpretacji niektórych zapisów, w razie czegoś bym nie zrozumiał mam dzwonić to chętnie pomogą, narazie miło ale jak będzie w praktyce czas pokaże :)

Zazdraszczam ;-) Tak powinno być wszędzie a w szczególności w tak dużym związku jak PZW.
JK (2017/02/04 13:49)

Romuald55


Zgłoś Janusz do ZG PZW ,że bedziesz społecznie udzielał wszelkich informacji dla wędkarzy.Zarybianie,lokalne przepisy,wymiary ochronne itd itd.Niech zamieszczą na stronie Twój numer telefonu i będziesz działał. (2017/02/04 14:49)

pakul1206


Zgłoś Janusz do ZG PZW ,że bedziesz społecznie udzielał wszelkich informacji dla wędkarzy.Zarybianie,lokalne przepisy,wymiary ochronne itd itd.Niech zamieszczą na stronie Twój numer telefonu i będziesz działał.

A dlaczego społecznie ? przecież związek ma jakieś 9 000 000 zł. rocznie, chyba? 
Ze dwa czy trzy lata temu chciałem opłacić składki ale skarbnik mojego koła był gdzieś tam i nie było możliwości, w związku z tym że był to piątek i zapowiadał się piękny weekend chłopak zaproponował żebyśmy wieczorem spotkali się w połowie drogi to mi wklei znaczki , opłaciłem pozwolenie na parkingu pod polo, można?

  (2017/02/04 15:02)

Romuald55


Można,ale to jest dobra wola skarbnika.Wejdż w jego położenie i wyobraż sobie że w każdy wekend bedzie miał takich kilku delikwentów.Bo im się nie chciało wnieść opłat w czasie urzędowwania skarbnika.
Co do tych 9 000 000 będących w dyspozycji PZW to nie jest tak jak się wydaje.Tylko składka członkowska może być użyta na cele informacyjne.Wyobraż sobie,że na kilkanaście tysięcy,albo i więcej członków okręgu trzebaby zatrudnić kilka conajmniej osób.Znając naszych wędkarzy dla jaj by dzwonili.O ile trzebaby podnieść składkę? (2017/02/04 16:02)

ryukon1975


Rzecz nie polega na tym aby dostosować ludzi w tym przypadku wędkarzy do korzystania z usług zabytku a odwrotnie. Należy zabytek zmodernizować do potrzeb czasu. (2017/02/04 16:37)

Romuald55


Masz rację.,Z PZW zrobić komercję.Wędkarzy będzie niewielu ze względu na opłaty.Ryb będzie dużo bo nie wyłowią.ELDORADO. (2017/02/04 17:04)

ryukon1975


Nie podchodź mnie jak gówniarza i nie bierz innych na swoją stronę strasząc ich że będą musieli więcej płacić bo to bardzo płytkie niemyślenie. Jak już jednak bardzo chcesz iść w tym kierunku to załóż Związek Wędkarski Unii Europejskiej Z Dalszymi Planami Ekspansji Na Wody Świata.:) Czyli myślisz o przychylności elektoratu a nie o sposobie na zagospodarowane wody. Polityka. (2017/02/04 17:18)

Romuald55


Podziel się ze wszystkimi w jaki sposób chcesz zmienić PZW.Na zebrania nie chodzisz jak napisałeś wyżej.Manifestacje uliczne jakoś nie odniosły żadnego skutku.Podziel się też co chcesz zmienić.Pokaż swój program naprawczy. (2017/02/04 18:06)

ryukon1975


Nigdy nie pisałem że to coś da się naprawić. Tylko rozwiązać a wody oddać pod rękę ludzi którzy będą za nie odpowiadać. PZW nie odpowiada za nic jak się uda, jak wyjdzie. Od przypadku do przypadku, jak się złoży zawsze ma być dobrze a niewolnicy mają klaskać dziadom z zarządów bo inaczej ryzykują sąd "koleżeński" na dzień dobry. A te zarządy myślą o promocji w mediach lub zawodach (co w sumie na jedno wychodzi) a nie o gospodarce na wodach, rybach czy wędkarzach. (2017/02/04 18:14)

Romuald55


Zbierz pakę i bierz te wody. (2017/02/04 18:23)

ryukon1975


W jakim celu to zbierać przecież to "już jest". Wystarczy dać samodzielność kołom na swoich wodach. Bez KC. Wtedy będzie prosto- jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Biorąc pod uwagę dwa zbiorniki zaporowe u mnie w miejscowości to daje efekt. Pierwszy Koło +Gmina pełen ryb, drugi Koło + ZO pustynia. Dodam że nikt nie płacze że na ten pierwszy trzeba wykupić licencje za aż 300 zł na rok. (2017/02/04 18:29)

pakul1206


Romuald55 ale ja zapłaciłem tyle samo co w PZW czyli 200zł i tutaj z tych pieniędzy starcza na sms-a a w związku już nie. Tutaj leśnicy sami pilnują wody a dla PZW robi to PSR lub za bóg zapłać SSR. Tutaj za te same pieniądze można zarybiać co roku!!! robić badania, stawiać kładki,wiem że tego się tak nie da porównywać biorąc pod uwagę choćby powierzchnie wody ale mam takie wrażenie że w PZW tylko na samej górze nie brakuje pieniędzy, tam na wszystko jest, zjazdy, bankiety, medle, kwiaty, żarcie i odznaczenia.....  a czym niżej tym coraz większy problem ze złotówkami, dla prezesów jest na wszystko dla Kowalskiego nie ma prawie na nic. (2017/02/04 18:46)

ryukon1975


https://wedkuje.pl/n/zmiana-na/93317

Tak wygląda PZW.:))) Jeszcze nie osiągnąłem wieku zejściowego nie mam prawa wstępu.:) (2017/02/04 23:34)

Romuald55


Sprawa jest prosta i rozwiązuje wszelkie dywagacje:przynależnośc do PZW jest dobrowolna.Możesz łowić na łowiskach komercyjnych albo dostosować się do wymagań. (2017/02/05 12:35)

pstrag222


Kiedy wymrze całe to pokolenie dziadków na stołkach w pzw , to jest mała szansa na zmiany, jak narazie to nadal bedzie agonia . (2017/02/05 12:47)

pakul1206


Tylko że to całe pokolenie dziadów pewnie już wychowało sobie swoich godnych następców, lojalnych,rządnych władzy, pieniędzy i siedzących już od dawna w starych układach :) (2017/02/05 14:06)

umicha


Każdy ,,dziad'' ma swojego misiewicza (2017/02/05 14:30)

JKarp


Zgłoś Janusz do ZG PZW ,że bedziesz społecznie udzielał wszelkich informacji dla wędkarzy.Zarybianie,lokalne przepisy,wymiary ochronne itd itd.Niech zamieszczą na stronie Twój numer telefonu i będziesz działał.

Tia a Prezes działa społecznie i ta cała świta z Twardej ...
Tam nawet sekretarka ma pensję.
JK (2017/02/05 14:42)

JKarp


Sprawa jest prosta i rozwiązuje wszelkie dywagacje:przynależnośc do PZW jest dobrowolna.Możesz łowić na łowiskach komercyjnych albo dostosować się do wymagań.

Więc zgodnie z e satutem niech wyrzucą tych co nie spełniają wymogów. Ja się sam nie wypiszę. Czekam na ruch PZW. Ja swoje zobowiązania finansowe spełniam. Tylko dlaczego PZW ma nas w d... ? 
JK
  (2017/02/05 14:45)

ryukon1975


Sprawa jest prosta i rozwiązuje wszelkie dywagacje:przynależnośc do PZW jest dobrowolna.Możesz łowić na łowiskach komercyjnych albo dostosować się do wymagań.

A można się nie dostosować? Przecież nikt nic nie wymaga. Jedyny warunek to zakup zezwolenia. Niestety na tym zaczyna się i kończy wszelka gospodarka wodami ich ochrona i wszystko co z tym związane. Tak zwane walne zebrania czyli spotkania kilkunastoosobowej grupy znajomych którzy coś pozorują mi nie przeszkadzają ale też nic nie wnoszą bo osoby na tych spotkaniach mają takie same prawa jak i ja czyli żadne. (2017/02/05 18:21)

Romuald55


To dlaczego narzekasz? Zbierz 50 kolegów idżcie na zebranie i zostaniesz prezesem koła.To proste. (2017/02/05 19:57)

SlawekNikt


Sprawa jest prosta i rozwiązuje wszelkie dywagacje:przynależnośc do PZW jest dobrowolna.Możesz łowić na łowiskach komercyjnych albo dostosować się do wymagań.
Cóż za cięta riposta ! Identyczne rady od iks czasu. Brawo miszczu ... (2017/02/05 20:11)

SlawekNikt


Romuald55 ale ja zapłaciłem tyle samo co w PZW czyli 200zł i tutaj z tych pieniędzy starcza na sms-a a w związku już nie. Tutaj leśnicy sami pilnują wody a dla PZW robi to PSR lub za bóg zapłać SSR. Tutaj za te same pieniądze można zarybiać co roku!!! robić badania, stawiać kładki,wiem że tego się tak nie da porównywać biorąc pod uwagę choćby powierzchnie wody ale mam takie wrażenie że w PZW tylko na samej górze nie brakuje pieniędzy, tam na wszystko jest, zjazdy, bankiety, medle, kwiaty, żarcie i odznaczenia.....  a czym niżej tym coraz większy problem ze złotówkami, dla prezesów jest na wszystko dla Kowalskiego nie ma prawie na nic.
Nic dodać, nić ująć.
  (2017/02/05 20:13)