Do czego służy klips na szpuli kołowrotka

/ 215 odpowiedzi
JOPEK1971


aż sie boję pomyslec do czego służy zaczep w spinningu.........
Chodzi Tobie o te ustrojstwo przy rękojeści?Bo zaczep przeważnie służy do pozbycia cię przynęty. ;-)
(2012/05/25 21:24)

u?ytkownik99254


Ja nawet nie chcę wiedzieć do czego :) (2012/05/25 21:47)

kogutw68


Ale powiem wam że mam taką ruską karpiówę i na niej plecionkę też ruską tej samej marki kołowrotek i do rakiety jest super używając klipsa, tylko należy to wyczuc bo może wyrwac kija z ręki. Używam tego zestawu tylko do rakiety. Chociaż do kąd mam ponton to rzadko. (2012/05/25 21:48)

u?ytkownik39933


czegos nie kminie,napiasłem ci ze olewam to co piszesz,twoje odp,ignoruje cie bo nie masz dla mnie żadnej wiedzy wedkarskiej i ze juz nie bede odpisywał,ty odp. ze cie to cieszy i tez juz nie piszesz nic w tym temacie a za jakis czas dalej te swoje brenie wypisujesz,wiec o co chodzi ,masz jakies kompleksy czy co bo juz nie wiem,napisze duzymi literami ostatni raz.KONCZE TEN TEMAT BO Z LUDZMI Z TAKA WIEDZA NIE MAM O CZYM PISAC.pisz sobie tak jeszcze przez rok jak tak cie to kreci ,ale nie do mnie bo ja z toba juz nie bede pisał.a ty powinienes wyleciec z tego forum za to ze nie kontrolujesz bajery.spotkamy sie moze kiedys nad woda to wtedy mi poublizasz.RZEGNAM (2012/05/25 22:07)

u?ytkownik99254


Nie strasz syneczku, nie strasz. I kto tu bajery nie kontroluje? 100 osób ci mówi żeś kiep, więc prawdopodobnie może to być prawda. Zastanów się nad tym. Można by mieć wątpliwości jak by ci to tylko jeden powiedział, ale skoro 99 % myślących ludzi mówi ci że masz problem, to go masz i to ty stanowisz problem, a nie to 99%.

I pamiętaj, że kiedyś taka groźba może się obrócić przeciwko tobie. Ucz się pilnie, może kiedyś pojmiesz słowo pisane. A teraz jesteś jeszcze zbyt młody i nie masz pojęcia o niczym więcej jak tylko o karpiach ( a i to wątpliwe) i nikt nie będzie polemizował z tobą w nieskończoność bo i nie ma z kim i o czym. 

Wyluzuj synek, bo ci jaka żyłka pęknie. I nie bierz już tych sterydów, bo istotnie kiedyś kogoś pobijesz. Wiesz... sterydy walą w dekiel...

(2012/05/25 22:21)

kogutw68


RZEGNAM czy Żegnam

(2012/05/25 22:21)

u?ytkownik39933


czegos nie kminie,napiasłem ci ze olewam to co piszesz,twoje odp,ignoruje cie bo nie masz dla mnie żadnej wiedzy wedkarskiej i ze juz nie bede odpisywał,ty odp. ze cie to cieszy i tez juz nie piszesz nic w tym temacie a za jakis czas dalej te swoje brenie wypisujesz,wiec o co chodzi ,masz jakies kompleksy czy co bo juz nie wiem,napisze duzymi literami ostatni raz.KONCZE TEN TEMAT BO Z LUDZMI Z TAKA WIEDZA NIE MAM O CZYM PISAC.pisz sobie tak jeszcze przez rok jak tak cie to kreci ,ale nie do mnie bo ja z toba juz nie bede pisał.a ty powinienes wyleciec z tego forum za to ze nie kontrolujesz bajery.spotkamy sie moze kiedys nad woda to wtedy mi poublizasz.RZEGNAM

ŻEGNAM (2012/05/25 22:21)

u?ytkownik39933


Nie strasz syneczku, nie strasz. I kto tu bajery nie kontroluje? 100 osób ci mówi żeś kiep, więc prawdopodobnie może to być prawda. Zastanów się nad tym. Można by mieć wątpliwości jak by ci to tylko jeden powiedział, ale skoro 99 % myślących ludzi mówi ci że masz problem, to go masz i to ty stanowisz problem, a nie to 99%.

I pamiętaj, że kiedyś taka groźba może się obrócić przeciwko tobie. Ucz się pilnie, może kiedyś pojmiesz słowo pisane. A teraz jesteś jeszcze zbyt młody i nie masz pojęcia o niczym więcej jak tylko o karpiach ( a i to wątpliwe) i nikt nie będzie polemizował z tobą w nieskończoność bo i nie ma z kim i o czym. 

Wyluzuj synek, bo ci jaka żyłka pęknie. I nie bierz już tych sterydów, bo istotnie kiedyś kogoś pobijesz. Wiesz... sterydy walą w dekiel...

poczytaj co ty do mnie piszesz ,ja nikomu nie ubliżam w przeciwienstwie do ciebie i nikogo nie strasze ,czytaj wyraznie ,teraz o jakis sterydach do mnie wypisuje,jakie sterydy ,to do łowienia karpi trzeba brac sterydy,hol jest ciezki ale bez przesady. (2012/05/25 22:28)

kogutw68


Panowie nie wiem co bierzecie ale ja też to chcę (2012/05/25 22:29)

kogutw68


Panowie nie wiem co bierzecie ale ja też to chcę (2012/05/25 22:29)

u?ytkownik99254


No mówiłem że musi chłop popracować nad słowem pisanym. Zarówno z czytaniem jak i z pisaniem coś nie domaga. Jak mówiłem - sterydy nie wpływają dobrze na percepcję. (2012/05/25 22:29)

Iras1975


"RZEGNAM"

 

A ja naiwny cały czas myślałem, że kolega śliwa tylko udaje thebila...

(2012/05/25 22:30)

wojtek75


aż sie boję pomyslec do czego służy zaczep w spinningu.........
Chodzi Tobie o te ustrojstwo przy rękojeści?Bo zaczep przeważnie służy do pozbycia cię przynęty. ;-)



predzej to zaczep niz "ustrojstwo";p uwad tez słuzy do pozbycia SIE przynety:) (2012/05/25 22:34)

u?ytkownik99254


Dobranoc. Choć nie wiem czy zasnę tak żem przerażon!  (2012/05/25 22:43)

Iras1975


Nawet Tarzan by się wystraszył...;)

A ludzie później o Yeti opowiadają.:)

(2012/05/25 22:48)

u?ytkownik91939


Sorry że się wtrącę, może warto zapytac producenta do czego to ma służyc.
Może to tylko ( odprysk lakieru) :)) (2012/05/25 23:43)

JOPEK1971


aż sie boję pomyslec do czego służy zaczep w spinningu.........
Chodzi Tobie o te ustrojstwo przy rękojeści?Bo zaczep przeważnie służy do pozbycia cię przynęty. ;-)



predzej to zaczep niz "ustrojstwo";p uwad tez słuzy do pozbycia SIE przynety:)
A co to jest "uwad"?To jakiś robak zżerający przynęty? ;-))) 
(2012/05/26 00:04)

endriut


Witam wszystkich!     Dawno tu nie wchodzilem...     Czytam te wszystkie komentarze i nie moge zrozumiec czemu wiekszosc ludzi na tym forum nie dopuszcza mysli o tym ze ten klips moze miec inne zastosowanie w zaleznosci od technik lowienia czy indywidualnych upodoban wedkarza. Fakt jest taki ze klips moze sluzyc do zaczepiania zylki podczas transportu, moze tez sluzyc do punktowego necenia, na pewno moze tez miec inne zastosowanie...Kazdemu moze sluzyc w inny sposob. Nie rozumiem czemu przeciwnicy innych zastosowan niz (zabezpieczenie podczas transportu) nie biora pod uwage. Faktem tez jest to ze ciezko niektorym przetlumaczyc swoje racje dlatego apeluje zeby sprobowac wszystkich mozliwych zastosowan tego klipsa (nie pisze tu o dlubaniu spod paznokci) pomocnych lub nie podczas wedkowania i wyrazenia swoich opini a nie od razu skakac sobie do gardla albo sie nawzajem obrazac. Dajmy przyklad mlodym adeptom wedkarstwa i nie robmy popeliny na forum. Pozdrawiam. (2012/05/26 12:53)

Bernard51


RZEGNAM czy Żegnam

To jest proste kiedy lewa reka sie rzegnam
to przez "RZ",a jezeli prawa to "Ż" z kropka (2012/05/26 13:20)

u?ytkownik32263


Witam wszystkich!     Dawno tu nie wchodzilem...     Czytam te wszystkie komentarze i nie moge zrozumiec czemu wiekszosc ludzi na tym forum nie dopuszcza mysli o tym ze ten klips moze miec inne zastosowanie w zaleznosci od technik lowienia czy indywidualnych upodoban wedkarza. Fakt jest taki ze klips moze sluzyc do zaczepiania zylki podczas transportu, moze tez sluzyc do punktowego necenia, na pewno moze tez miec inne zastosowanie...Kazdemu moze sluzyc w inny sposob. Nie rozumiem czemu przeciwnicy innych zastosowan niz (zabezpieczenie podczas transportu) nie biora pod uwage. Faktem tez jest to ze ciezko niektorym przetlumaczyc swoje racje dlatego apeluje zeby sprobowac wszystkich mozliwych zastosowan tego klipsa (nie pisze tu o dlubaniu spod paznokci) pomocnych lub nie podczas wedkowania i wyrazenia swoich opini a nie od razu skakac sobie do gardla albo sie nawzajem obrazac. Dajmy przyklad mlodym adeptom wedkarstwa i nie robmy popeliny na forum. Pozdrawiam.

Kolego może będzie to trochę nużące ale poczytaj wszystkie 7 stron. KAŻDY z nas jasno pisze iż ów klipsik został wymyślony do właśnie zahaczania żyłki/plećki podczas transportu ale i może mieć inne zastosowania jednakże są to poboczne wymysły. Natomiast taki jeden "pan" próbuje nam wszystkim wcisnąć tępotę że klipsik został wymyślony do nęcenia co jest oczywistą głupotą. I o to rozbija się cała sprawa. (2012/05/26 14:41)

Iras1975


A to czytałeś endriut?



sliwa80
JEDNAK MOJE PRZYPUSZCZENIE SIE POTWIERDZIŁO ,POWSTAŁ TEN POST W CELU SPRAWDZENIA CZY WEDKARZE WIEDZA JAKI JEST GŁOWNY CEL POWSTANIA KLIPSA NA SZPULKI KOŁOWROTKA,80 % WEDKARZY NIE MA O TYM ZIELONEGO POJECIA,NA SZCZESCIE SA TEZ TACY KTÓRZY  SIE  ZNAJA , NIEKÓRZY WIDZE ZE SIE NAWET NIE PRÓBUJĄ WYPOWIADAC ZEBY NIE SŁUCHAC BŁEDNYCH TEZ "FACHOWCÓW" ALE JA NAPISZE WPROST CHOC ZARAZ BEDA SMIESZNE KOMENTARZE ,HE,HE.PANOWIE KLIPS NA SZPULI KOŁOWROTKA SŁUŻY DO PRECYZYJNEGO ,PUNKTOWEGO NECENIA I NIE PISZCIE ZE GROZI WYRWANIEM,BO JESLI KTOS TO PRECYZYJNIE ROBI TO MOŻNA SMIAŁO RZUCAĆ Z OBCIĄŻENIEM NAWET NP.100G SŁUŻY TEŻ DO PRECYZYJNEGO ŁOWIENIA NA TYCH SAMYCH ODLEGŁOSCIACH ALE OCZYWISCIE NIE WE WSZYSTKICH METODACH BO JAK KTOS SŁUSZNIE ZAUWAŻYŁ PRZY BRANIA DUŻEJ RYBY SKOŃCZYŁO BY SIE WYRWANIEM KLIPSA,ŁOWIĄC PRZY UŻYCIU KLIPSA TRZEBA PAMIĘTAC ZE PRZED ZARZUCENIEM  TRZEBA ZROBIC KILKA KROKÓW DO TYŁU ,ZAKŁADAMY ZYŁKIE  NA KLIPS PODCHODZIMY Z POWROTEM DO LUSTRA WODY NAWIJAJĄC ZYŁKIE  W JAKIM CELU JUZ CHYBA WSZYSCY WIEDZĄ I CAŁA TEORIA,KTOS KTO MYSLI INACZEJ TO SIE NIE ZNA LUB JEST W BŁEDZIE,PISZCIE CO CHCECIE ALE TAKA JEST PRAWDA A TEN PAN KTÓRY NAPISAŁ TEN ARTYKUŁ MA POJECIE O CZYM PISZE.

To bardzo szlachetne stawać w czyjejś obronie, ale w tym wątku tylko durnia możesz z siebie zrobić.
Osobiście staram się nie wymądrzać w wątkach/tematach o których nie mam bladego pojęcia. (2012/05/26 16:54)

kogutw68


Klips na kołowrotku służy do klipsowania żyłki, a żyłka jak pęknie to można umrzec

(2012/05/26 20:04)