Zaloguj się do konta

Dni ustawowo wolne od pracy

utworzono: 2014/05/04 12:54
inndem

"Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okre-su ochronnego dla określonego gatunku rybprzypada w dzień ustawowo wolny od pracy,okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień."
Rozumiem, że chodzi przede wszytkim o niedziele, ale 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dni_wolne_od_pracy_w_Polsce#Dni_ustawowo_wolne_od_pracy). Czy to oznacza, że Boleń, Brzana, Brzanka, Certa, Sandacz, Szczupak, i Świnka mają tak na prawdę okres ochronny od 2 stycznia? 
Nie rozumiem tego. Jeżeli tak jest, to po co ustanawiać okresy ochronne od 1 stycznia?A jeżeli tak nie jest, i chodzi tylko o niedziele, to to zdanie z RAPR jest fałszywe, i powinno brzmieć  "przypada w niedzielę".  [2014-05-04 12:54]

Bernard51

Hi HI masz wątpliwości czy chcesz z prowokować dyskusję, to zrób to ze swojego konta.
[2014-05-04 13:06]

inndem

Ale to jest moje konto... Mam wątpliwości i chcę też rozpocząc dyskusję ("sprowokować" nie jest dobrym słowem). [2014-05-04 13:21]

Bernard51

Nie rozumiem tego. Jeżeli tak jest, to po co ustanawiać okresy ochronne od 1 stycznia?

przypada w dzień ustawowo wolny od pracy,okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień."
Dni ustawowo wolne przypadają czy to na początku lub na koniec okresu ochronnego jak powyżej ulega skróceniu o ten dzień.
Czyli chodzi że w zapisie o okresie ochronnym nie powinno być daty 1 styczeń a 2 styczeń.
A może bardziej klarownie by brzmiało: obowiązuje od pierwszego dnia roboczego Nowego Roku.

[2014-05-04 13:40]

inndem

Czyli można jescze łowić ww ryby 1 stycznia? Łącznie z Brzanką? [2014-05-04 13:48]

Jack14

TakJeśli oczywiście wykupiłeś dzień wcześniej stosowne zezwolenia na kolejny rok ;-)
[2014-05-04 17:34]

A po świętej Katarzynie będzie padać albo i nie. Człowieku . Idz na ryby. Julian [2014-05-04 21:04]