Długość wędki na kropki-opinie

/ 5 odpowiedzi
Witam. Stoję przed dylematem wyboru kija na kropki. Na początku dodam, że niedawno zakupiłem do niego kołowrotek RYOBI ZAUBER 3000FD. Wszystkie kije, na które do tej pory zwracałem uwagę były w długości 240cm. Od razu mówie, że będę łowił na Sanie, więc rzeka jest dość szeroka i czy długość 270 nie będzie odpowiedniejsza? A może inaczej się zapytam: czy wędką 240 będę w stanie wygodnie spiningować na Sanie? Jakoś ta długość osobiście mnie przeraża (:O). Jeszcze jej CW. Myślałem nad Shimano Catana 240 3-14g, czy nie lepsza będzie 5-20g. I jeszcze byłbym wdzięczny jakbyście mi podali konkretne przykłady kijów w długości 270 w podanym wyżej CW w przedziale cenowym tak do 150-170 zł. Oczywiście będę łowił tylko z brzegu. Pozdrawiam!
trebuh

Konger wc dancer nowy kosztuje 300zł tu masz za 150 używany kijek ma dobre opinnie.Sam szukam kija na klenie i jazie i rozważam między dancerem 3/14 a kongerem wc impuls 270/5.18grhttp://olx.pl/oferta/wedka-konger-world-champion-dancer-240-3-14g-klen-jaz-CID767-ID8kYhR.html#54aa35c046 (2015/01/01 23:21)

pawelsanok

Dzięki za info, ale gadałem ze starym znawcą pstrągów w sanie i polecił mi co innego, tak więc na razie mam dwie stosunkowo tanie (ok 100zl/szt) wędki w dwóch długościach tzn : 2,4 i 2,7.  (2015/01/02 18:34)

cisy10

Ja na takich rzekach jak Poprad czy Dunajec, które są porównywalne z Sanem łowię kijkiem od Dragona - Team Dragon 2-14g 270cm i według mnie ta właśnie długość jest odpowiednia na takie rzeki. Nie ma raczej problemów z zahaczeniem o jakieś drzewa czy krzaki jak to ma miejsce na małych rzeczkach, a długość po prostu czasem się przydaje :) Tylko pamiętaj aby kij nie był za miękki, gdyż może uniemożliwić pewne zacięcie z dalszej odległości. Mój Dragon chociaż ma stosunkowo mały c.w. to jest dość sztywny równocześnie ładnie pracując na prawie całej długości blanku. Zacięcie jest wręcz natychmiastowe a hol pewny :) Jednak on raczej nie będzie się mieścił w Twoim ,,budżecie". Proponowałbym np. wędziska Mikado (cała masa rodzajów) o ciężarze wyrzutu 5-20g i długości 270cm. Pozdrawiam. (2015/01/03 12:11)

pawelsanok

Cześć, ja właśnie wybrałem Mikado Almaz cdx spin 2,7 5-25g i czekam na początek lutego, żeby go przetestować ; ) (2015/01/13 22:37)

przemek-tereszk

Cześć, ja właśnie wybrałem Mikado Almaz cdx spin 2,7 5-25g i czekam na początek lutego, żeby go przetestować ; )
Witam jak sie panu sprawdza ta wędka dwa tygodnie temu stałem sie jej nabywca ale juz nie miałem okazji jej bardziej przetestować
Interesuje mnie to jak sie zachowuje przy holu ryby i czy nadaje sie na trolling? (2018/01/09 18:10)

Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber