Zaloguj się do konta

Długość dolnika a długość przedramienia.

utworzono: 2014/04/19 15:36
xMistrzunio

Witam.
Mam przedramię długości około 27cm - czy wędka, której długość dolnika wynosi 32.5cm się nada?

Pytam, ponieważ zamawiam wędzisko przez internet i nie mam możliwości przymierzenia jej w rzeczywistości - mieszkam na wsi, a w najbliższym większym mieście - Kielcach nie ma żadnego porządnego sklepu wędkarskiego.

Dodam, że chodzi mi dokładnie o kijek spiningowy.

Dzięki za pomoc, połamania :).
[2014-04-19 15:36]

jakubpor

Generalnie dolnik nie powinien być dłuższy niż twój łokieć ale 5cm raczej takiej wielkiej różnicy nie zrobi
[2014-04-19 15:49]

z@mela

Nada się  a wszystko zalezy  czy  tak dlugi dolnik będzie Ci przeszkadzał czy nie .
Są  ludzie  używający kijów z długim dolnikiem i im do nie wadzi za to ja wole  te z krótkim  czyli  takimi które nie wystają  za łokieć żeby  nie haczył o kamizelkę itp
[2014-04-19 15:50]

jakubpor

ten ktoś dobrze mówi ten nademną
[2014-04-19 15:58]

Generalnie dolnik nie powinien być dłuższy niż twój łokieć ale 5cm raczej takiej wielkiej różnicy nie zrobi

A skąd takie twierdzenie?! W takim razie spróbuj połazić parę godzin z kijem powyżej 2,75m i dolnikiem 25cm. Toż to katorga...

Kwestia jak założyciel wątku chce łowić. Jak z brzegu to to i 40cm dolnik nie będzie większym problemem. Gorzej na łodzi. Tu faktycznie lepiej mieć go krótszego
[2014-04-19 16:08]

xMistrzunio

A skąd takie twierdzenie?! W takim razie spróbuj połazić parę godzin z kijem powyżej 2,75m i dolnikiem 25cm. Toż to katorga...

Kwestia jak założyciel wątku chce łowić. Jak z brzegu to to i 40cm dolnik nie będzie większym problemem. Gorzej na łodzi. Tu faktycznie lepiej mieć go krótszego

Skoro Pan taki dokładny :p.

Więc tak. Wędka to spining taki raczej pod szczupaka, a mianowicie Dragon Millenium Pike 2.7m 10g - 35g (którą zamówię przez internet po 6 Maja - hajs się będzie zgadzał) do tego kołowrotek Spro Passion 730 FD. Czy to będzie dobry wybór? Nie będzie mi dolnik przeszkadzał?
Czy gumą z główką 10 g daleko rzucę? A blachą Algą 2, 3 ? (24 - 30g),

Ja łowię tylko z brzegu, no ale tak jak napisałem w 1 poście nie mam możliwości wzięcia wędki do ręki bo nie mam nigdzie takiego sklepu dlatego muszę się ograniczyć do Waszych porad, które mam nadzieję, że mnie nie zawiodą
[2014-04-19 16:14]

unix

Witam
Skąd można wiedzieć czy daleko rzucisz... Guma może ważyć 2g, 25g albo...
Jak dopiero uczysz się rzucać to ucz się precyzji. Rzucaj z obrany punkt, a nie daleko...
Dolnik to kwestia preferencji.
Kołowrotek jeden z lepszych tzw.budżetowych modeli.
[2014-04-19 16:37]

Skoro Pan taki dokładny :p.

Więc tak. Wędka to spining taki raczej pod szczupaka, a mianowicie Dragon Millenium Pike 2.7m 10g - 35g (którą zamówię przez internet po 6 Maja - hajs się będzie zgadzał) do tego kołowrotek Spro Passion 730 FD. Czy to będzie dobry wybór? Nie będzie mi dolnik przeszkadzał?
Czy gumą z główką 10 g daleko rzucę? A blachą Algą 2, 3 ? (24 - 30g),

Ja łowię tylko z brzegu, no ale tak jak napisałem w 1 poście nie mam możliwości wzięcia wędki do ręki bo nie mam nigdzie takiego sklepu dlatego muszę się ograniczyć do Waszych porad, które mam nadzieję, że mnie nie zawiodą

Miałem w ręku ta wędkę, łowiłem nią. Fajny kijek i będziesz pan zadowolony:) A o długości dolnika już się wypowiedziałem wcześniej.
[2014-04-19 16:41]

Ronin1

Witam.
Mam przedramię długości około 27cm - czy wędka, której długość dolnika wynosi 32.5cm się nada?

Pytam, ponieważ zamawiam wędzisko przez internet i nie mam możliwości przymierzenia jej w rzeczywistości - mieszkam na wsi, a w najbliższym większym mieście - Kielcach nie ma żadnego porządnego sklepu wędkarskiego.

W zasadzie temat jak każdy inny. Nie wiem jednak czy śmiać się czy płakać. Widać że o wędkarstwie niewiele wiesz. [2014-04-19 16:41]

xMistrzunio

Witam.

W zasadzie temat jak każdy inny. Nie wiem jednak czy śmiać się czy płakać. Widać że o wędkarstwie niewiele wiesz.

Śmiać :).

Może nie mało wiem o "wędkarstwie" tylko o sprzęcie, bo jak dotąd łowiłem na przedwojenne bambusowe kije po dziadku i nie mam doświadczenia z "profesjonalnym" sprzętem, jeśli tak to można nazwać :D.

Wesołych Świąt :)!
[2014-04-19 16:58]

unix

W zasadzie temat jak każdy inny. Nie wiem jednak czy śmiać się czy płakać. Widać że o wędkarstwie niewiele wiesz.

W zasadzie swoim komentarzem pobiłeś autora tematu, bo jak to mówią nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi.
Jeśli wiesz coś więcej to się podziel wiedzą.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
[2014-04-19 18:30]

ryukon1975

Biorąc pod uwagę to że założył konto kilka dni temu i jakie założył w tym czasie wątki to ma zadatki na dobrego wędkarza bo całkiem wnikliwe pytania jak na początkującego co znaczy że jest bystrym obserwatorem.

Lub co niestety bardziej prawdopodobne jest kiepskim wędkarzem z stażem większym lub mniejszym który wykorzystując swoją wiedzę  zadaje prowokacyjne pytania typu "czy szczupak się w Polsce rozmnaża" i bawi się czytając co inni piszą.

[2014-04-19 18:46]

xMistrzunio

Biorąc pod uwagę to że założył konto kilka dni temu i jakie założył w tym czasie wątki to ma zadatki na dobrego wędkarza bo całkiem wnikliwe pytania jak na początkującego co znaczy że jest bystrym obserwatorem.

Lub co niestety bardziej prawdopodobne jest kiepskim wędkarzem z stażem większym lub mniejszym który wykorzystując swoją wiedzę  zadaje prowokacyjne pytania typu "czy szczupak się w Polsce rozmnaża" i bawi się czytając co inni piszą.

Haha xD dokładnie ;]

O sobie mogę Panu powiedzieć, że mam 17 lat, na ryby chodzę od 12 - 13 roku życia. I jak to niektórzy piszą w miarę czasu wszystko się nudzi, mi znudziła się jak dotąd tylko stara wędka i postanowiłem ją wymienić w końcu na jakąś "porządną", to wszystko :).

[2014-04-19 18:54]

xMistrzunio

Witam
Skąd można wiedzieć czy daleko rzucisz... Guma może ważyć 2g, 25g albo...
Jak dopiero uczysz się rzucać to ucz się precyzji. Rzucaj z obrany punkt, a nie daleko...
Dolnik to kwestia preferencji.
Kołowrotek jeden z lepszych tzw.budżetowych modeli.

"Rzucaj z obrany punkt"

W sensie "rzucaj w dany punkt"? Tego już dawno się nauczyłem i sztywnym teleskopowym kijem (po wujku nieboszczyku) potrafię nawet pod kątem idealnie rzucić pod krzaczki (bo podobno tam siedzi najwięcej szczupaczków :)   ).

A pytam czy daleko się tym rzuci (millenium pike) biorąc pod uwagę CW tej wędki  bo na swoim dotychczasowym kiju Alga 2 jest chyba jedyną przynętą, którą mogę daleko rzucać (a CW tego kija nie jest mi znane bo jest to jakiś przedwojenny shit) ;].

A tak ogólnie to miała być dyskusja o tym ile cm powinien mieć dolnik w stosunku do przedramienia, a nie o tym "Jakim jestem wędkarzem", kogo to obchodzi :D.
[2014-04-19 18:59]

ryukon1975

O sobie mogę Panu powiedzieć, że mam 17 lat, na ryby chodzę od 12 - 13 roku życia. I jak to niektórzy piszą w miarę czasu wszystko się nudzi, mi znudziła się jak dotąd tylko stara wędka i postanowiłem ją wymienić w końcu na jakąś "porządną", to wszystko :).

Ok. Nie ma sprawy jednak nie dziw się że niektórzy podchodzą do niektórych rzeczy z dystansem bo różnych ludzi można tu spotkać. Ogólnie to mnie już nic nie dziwi. Choć jednak biorąc pod uwagę że chodzisz na ryby 3-4 lata i nie wiesz czy szczupak przystępuje u nas do tarła trochę dziwne. :)

[2014-04-19 19:16]

xMistrzunio

Ok. Nie ma sprawy jednak nie dziw się że niektórzy podchodzą do niektórych rzeczy z dystansem bo różnych ludzi można tu spotkać. Ogólnie to mnie już nic nie dziwi. Choć jednak biorąc pod uwagę że chodzisz na ryby 3-4 lata i nie wiesz czy szczupak przystępuje u nas do tarła trochę dziwne. :)

:) Bo to było celowo źle zadane pytanie, chodziło mi całkiem o coś innego (sam to wyjaśniłem niżej w tamtym temacie).

A dlaczego było to celowo źle zadane pytanie? Pana słowa mówią wszystko: "zadaje prowokacyjne pytania typu "czy szczupak się w Polsce rozmnaża" i bawi się czytając co inni piszą". Czytał Pan niektóre odpowiedzi? Np tą:

w sprzyjajacych okolicznościach / warunki atmosferyczne / karpie też się potrafia u nas rozmnażac na plytkich odnogach rzek , a szczupaki jedynie po wczesniejszym długotrwałym stosowaniu permenu , lub viagry

I tak z dziecinnie zadanego pytania dotycz. szczupaków każdy doczepił się do karpia :).
No życie jest po to, aby sie bawić, żyć nie umierać :)
[2014-04-19 19:23]

ryukon1975

Niestety nie zawsze.

Mogę ci podsunąć tematy których lepiej nawet nie poruszać a jak żartować z nich to normalnie "święta inkwizycja" ruszy na Ciebie. :) Nie każdy ma poczucie humoru i potrafi się przyznać że nie jest idealny czy coś z czym się utożsamia jest od tego ideału bardzo dalekie. :)

[2014-04-19 19:36]

xMistrzunio

Niestety nie zawsze.

Mogę ci podsunąć tematy których lepiej nawet nie poruszać a jak żartować z nich to normalnie "święta inkwizycja" ruszy na Ciebie. :) Nie każdy ma poczucie humoru i potrafi się przyznać że nie jest idealny czy coś z czym się utożsamia jest od tego ideału bardzo dalekie. :)

To może lepiej wróćmy do tego dolnika :D.
[2014-04-19 19:42]