Długoć zestawu w uklejówkach

/ 5 odpowiedzi
jaka powinna być długość całego zestawu proporcjonalnie do długości wędki . Moim zdanie ok 10 cm dłuzszy powinien być zestaw od miesca tam gdzie trzymamy rekę na rękojeści ponieważ łatwiej nam jest puzniej pomuc sobie tą lewą reka w której trzymamy wędkę odchaczyć rybę
angelika


Ja się zawsze uczyłam że zestaw musi być krótszy od wędziska. Jeśli mamy dajmy na to wędzisko 5m to zestaw powinien być o jakieś 30cm krótszy. Ale każdy łowi jak mu wygodnie. Pozdrawiam :* (2009/07/02 11:44)

mydi


ia stosóje zesiaw 20cm krutrzy od kija (2009/07/02 12:37)

angelika


Wszystko zależy od długości jaką posiada wędzisko bo wiadomo że przy kiju który ma 3m nie skrócimy zestawu o 50 cm :). Tylko o jakieś 10cm. Przy czwóreczce możemy się pokusić o 20cm. Średnio wychodzi 10cm na metr ale przy dłuższych wędziskach już tak nie stosuję. Grunt to wygoda :) Pozdro :* (2009/07/02 17:35)

marcin-in0


reasumujać to ja mam racje juz zadając pytanie sam na nie odpowiedziałem nie chodzi mi o baty lecz o uklejówki gdybyś tylko łowiła tą metodą napewno byś zrozumiała jak bardzo jest to ważne gdyż obiema rekąmi zdejmuje rybe z haczyka trzymając przy tym wędkę (uklejówkę) (2009/07/02 19:31)