Zaloguj się do konta

Dlaczego milczymy?

utworzono: 2014/02/22 08:25
roman76

jest pisane,zbrodnia,biedni ludzie i trza im pomóc,a nikt nie piszę o biednych dzieciach i rodzinach u nas,o tym że rząd nas dyma jak chłopców,o tym że tacy jak Trynkiewicz mają lepiej od niejednej polskiej rodziny ,o tym że do lekarza czeka się miesiącami ,o tym że kościół robi co chce i chciwie wyciąga łapy po nie swoją kasę ,o tym że rodziny gnieżdżą się na paru metrach kwadratowych ,o tym że dzieci nie mają książek bo ich rodziców nie stać ,o tym że każdy kto jest u władzy jest panem i władcą ,może czas o tym napisać a nie o państwie którym nas nie dotyczy?może czas napisać o przyszłości młodych w tym kraju?o przyszłości rencistów i emerytów?,o ludziach którzy walczyli o Polskę(a jest ich niewielu)a żyją w skrajnym ubóstwie?  może to są tematy na czasie a nie problemy innego państwa
[2014-02-23 13:55]

ryukon1975

Kolego roman76 znajdź kilkaset tysięcy ludzi którzy Cię poprą weźcie kije i idźcie pod Sejm. Ukraińcy się nie bali i coś zmienią. Nie odsuniesz kościoła od pieniędzy jakie mu dała "władza" bo przecież nie może ona sobie pozwolić na stratę tak licznego i pewnego poparcia, prośbą pisaną nie wiem gdzie i nie wiem ile razy. Nie też prośbami tego że znaczny procent młodych tak duży że nawet nie chcę zgadywać jaki wyjechał za granicę kraju w poszukiwaniu pracy. To samo dotyczy wielu innych rzeczy które jedni za państwowe pieniądze mają o wiele za dużo a innym brakuje by godnie żyć.

Weź pod uwagę że dziś u nich są zmiany bo się odważyli ich żądać w taki a nie inny sposób, ale jak sam napisałeś u nas też nie jest kolorowo a wręcz jak na obecne czasy zacofanie i ciemnogród rządzi który by nie przeszedł w wielu innych krajach UE. Więc kiedyś, wcześniej czy później będą zmiany i u nas. OBY SIĘ WTEDY INNI OD NAS NIE ODWRÓCILI.

[2014-02-23 16:00]

roman76

to czy się inni od nas odwrócą to już chyba było przerabiane nie?i to nie jednokrotnie
[2014-02-23 17:32]

O czym Ty piszesz? Ukraina niech swoje problemy załatwia u siebie , nic nam do tego. Szlag mnie trafia że przywiozą pobitych Ukraińców do polskich szpitali i ich lecza a nasi rodacy czekają latami w kolejkach na operacje. Żeby nie było, nie jestem nacjonalistą ale mam gdzieś ich majdan .
[2014-02-23 17:38]

ryukon1975

Więc to Ukraińcy winni że mamy w kraju taki bajzel ?

Jeśli nie przywiozą kilkudziesięciu osób to okres oczekiwania w kolejkach się skróci ?

Nie poprawicie sytuacji w Polsce pustą nienawiścią do innych.

[2014-02-23 17:51]

Więc jeśli tak Ci zależy lecz ich za swoje pieniądze, nie chodzi tu o nienawiść w/g Ciebie pustą.
[2014-02-23 18:08]

Jędrula

O czym Ty piszesz? Ukraina niech swoje problemy załatwia u siebie , nic nam do tego. Szlag mnie trafia że przywiozą pobitych Ukraińców do polskich szpitali i ich lecza a nasi rodacy czekają latami w kolejkach na operacje. Żeby nie było, nie jestem nacjonalistą ale mam gdzieś ich majdan .



Faktycznie coś w tym jest , i te flagi czerwono czarne dają do myślenia . W rodzinie mojego dobrego znajomego jest starowinka , jak na TVN-nie zobaczyła Majdan i powiewające tam ''te '' szmaty to jakby ją prąd poraził , biedaczka się rozpłakała . Była blisko '' tamtych '' wydarzeń i do dziś pamięta...
Ja wiem , że groby już dawno trawą porosły ale jakoś tak normalnie , po ludzku mam żal ...
Trochę to wszystko się pogmatwało , nasi politycy tam intensywnie działają ale jak znam życie , to na pierwszym miejscu chodzi im o swoje kariery . O Sikorskim już się mówi w kuluarach ,  zagraniczna prasa też pisze , że jest na najlepszej drodze do wysokiego stołka w PE .
Reszta naszych dygnitarzy też tam próbuje brylować , wszystko przed kamerami aby wyborcy widzieli . Rzadko zajmuję się polityką ale ta cała sytuacja zaczyna mnie mocno razić i myślę , że nasi politycy powinni zająć się naszymi sprawami , zwłaszcza , że tych spraw jest jeszcze wiele do załatwienie .

[2014-02-23 18:17]

ryukon1975

Więc jeśli tak Ci zależy lecz ich za swoje pieniądze, nie chodzi tu o nienawiść w/g Ciebie pustą.






Jeśli chcesz coś wiedzieć na temat służby zdrowia u nas którą przerobiłem praktycznie przez kilka ostatnich lat to Ci dam radę. Nie życzę Ci absolutnie ale gdyby nie daj Boże coś Ci się stało to miej przygotowaną dużą sumę pieniędzy. W razie potrzeby możesz je spożytkować w dwojaki sposób. Na łapówki dla lekarzy lub na prawników by się z nimi sądzić. I nie myśl że te Twoje pieniądze jakie teoretycznie masz (Ubezpieczenie) Cię wyleczą one co najwyżej dadzą Ci miejsce w którejś z tych długich kolejek. Tak było przed majdanem i będzie tak nadal więc po co ich Ukraińców w to mieszać ?


[2014-02-23 18:29]

perwer

jest pisane,zbrodnia,biedni ludzie i trza im pomóc,a nikt nie piszę o biednych dzieciach i rodzinach u nas,o tym że rząd nas dyma jak chłopców,o tym że tacy jak Trynkiewicz mają lepiej od niejednej polskiej rodziny ,o tym że do lekarza czeka się miesiącami ,o tym że kościół robi co chce i chciwie wyciąga łapy po nie swoją kasę ,o tym że rodziny gnieżdżą się na paru metrach kwadratowych ,o tym że dzieci nie mają książek bo ich rodziców nie stać ,o tym że każdy kto jest u władzy jest panem i władcą ,może czas o tym napisać a nie o państwie którym nas nie dotyczy?może czas napisać o przyszłości młodych w tym kraju?o przyszłości rencistów i emerytów?,o ludziach którzy walczyli o Polskę(a jest ich niewielu)a żyją w skrajnym ubóstwie?  może to są tematy na czasie a nie problemy innego państwa



Dokładnie Roman - ludzie w tym kraju nie widzą ,lub nie chcą widzieć że w naszym kraju ludzie zdychają z głodu ....tak zdychają ,bo kiedy sie umiera to w godnych warunkach ,a u nas ludzie jak psy w piwnicach lub na wsiach w stodołach z głodu padają .... Niższe szczeble -skorumpowane jak to w Polsce ukrywają ,a jedną setą ,co dziennikarze zdołają ujawnić ,to jest u pani Jaworowicz ,lub w programach typu ..uwaga . 
 Sami mamy kryzys - skorumpowany system który krzywdzi ludzi ,przekrętny i  brak na życie  u zwykłych ludzi ...Nie wiem co gorsze - to że u nas z głodu umierają ,to czy na Ukrainie  w walce o wolność ...Oby tylko rządy mieli lepsze od naszych na tej wolności.Ale kogo to obchodzi .....mamy przecież w Polsce przekonanie - jak se pościelesz tak sie wyśpisz - dlatego Polacy biedaków obwiniają że są sobie sami winni = dlatego chętnie zamienie obywatelstwo ,bo patriotyzmu we mnie nie ma. [2014-02-23 18:31]

Mamy swoje problemy, ważniejsze niż te z majdanu. Kilku polityków chce ugrać kapitał polityczny dla siebie kosztem zwykłych obywateli. Nie rozpamiętujmy historii, ale też nie zapominajmy.

[2014-02-23 18:40]

Zibi60

Też myślę, że tu się rozchodzi o zbijanie kapitału przez polityków - to jest jazda na naszych uczuciach. Oglądalność jest olbrzymia, podobna do olimpiady.
Przed skokami na dużej skoczni w Soczi jeden z polityków pojechał do Zębu, aby się pokazać w TV z ojcem Kamila Stocha, tylko, że się przeliczył, pan Bronisław nie pokazał się w jego towarzystwie.
[2014-02-23 19:43]

marciin 2424

Zgadzam się w stu procentach z Krzysztofem (ryukon1975) To nie wina Ukraińców, że jest u nas jak jest. Gdyby Ukraina weszła do Unii to mielibyśmy z tego zyski ,bo póki co Rosja narzuca im swoje prawa bez wyboru. Historia może nie jest zbyt kolorowa,ale kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.
[2014-02-23 20:24]

lynx

jest pisane,zbrodnia,biedni ludzie i trza im pomóc,a nikt nie piszę o biednych dzieciach i rodzinach u nas,o tym że rząd nas dyma jak chłopców,o tym że tacy jak Trynkiewicz mają lepiej od niejednej polskiej rodziny ,o tym że do lekarza czeka się miesiącami ,o tym że kościół robi co chce i chciwie wyciąga łapy po nie swoją kasę ,o tym że rodziny gnieżdżą się na paru metrach kwadratowych ,o tym że dzieci nie mają książek bo ich rodziców nie stać ,o tym że każdy kto jest u władzy jest panem i władcą ,może czas o tym napisać a nie o państwie którym nas nie dotyczy?może czas napisać o przyszłości młodych w tym kraju?o przyszłości rencistów i emerytów?,o ludziach którzy walczyli o Polskę(a jest ich niewielu)a żyją w skrajnym ubóstwie?  może to są tematy na czasie a nie problemy innego państwa

masz racje ale przecież kto tych ludzi do rzadu i sejmu wybrał.
[2014-02-25 00:30]

lynx

Więc jeśli tak Ci zależy lecz ich za swoje pieniądze, nie chodzi tu o nienawiść w/g Ciebie pustą.

Jak wyleczymy te pare osób to bedą wyleczeni a jak nie to te pieniądze i tak ktoś u góry przejmie i ich nie bedzie.
Gospodarnoś i rzetelność gospodarowania naszymi pieniędzmi ma sie nijak do tych wyleczonych osób.
[2014-02-25 00:35]

toten

 Jesteście naiwni!

Polityków ( z obu stron majdanu) interesują strefy wpływów oraz rynki zbytu.

Szarych Ukrainców mają w dupie.


[2014-02-25 09:17]

pawelz

Zgadzam się w stu procentach z Krzysztofem (ryukon1975) To nie wina Ukraińców, że jest u nas jak jest. Gdyby Ukraina weszła do Unii to mielibyśmy z tego zyski ,bo póki co Rosja narzuca im swoje prawa bez wyboru. Historia może nie jest zbyt kolorowa,ale kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

A jakie to zyski będziemy mieli po wejściu Ukrainy do Unii ?

[2014-02-25 09:34]

pawelz

Więc jeśli tak Ci zależy lecz ich za swoje pieniądze, nie chodzi tu o nienawiść w/g Ciebie pustą.

Jak wyleczymy te pare osób to bedą wyleczeni a jak nie to te pieniądze i tak ktoś u góry przejmie i ich nie bedzie.
Gospodarnoś i rzetelność gospodarowania naszymi pieniędzmi ma sie nijak do tych wyleczonych osób.

To może zamiast tych paru Ukrainców wyleczmy parę polskich dzieciaków. Wstawmy w miejsce tych kilkudziesięciu banderowców tylko dziesięciu Polaków. Wolę takie rozwiązanie.
Ludzie aspirujący do władzy jawnie mówią o przyłączeniu Przemyśla i ziem południowo-wschodnich do Ukrainy a Wy im palcie świeczki i leczcie żeby szybciej wyzdrowieli i szybciej wdrażali swój plan w życie.
[2014-02-25 09:38]

pawelz

Nie ma to jak merytoryczna odpowiedź. Lubię takie.

Nie popieram ani PIS ani PO jeśli o to Ci chodzi. Jedni warci drugich. A jakich Polaków. Obojętne. Statystycznie każdemu (niezależnie od tego czy ma prawicowe czy lewicowe poglądy, czy jest katolikiem czy ateistą), z mojego punktu widzenia bardziej należy się leczenie w polskich szpitalach niż ukraińcom, którzy jawnie wyrażają niechęć do Polaków.
To poj... państwo okrada nas z ponad połowy dochodów po to, żeby rozdawać na lewo i prawo, bawić się w Matkę Teresę mając jednocześnie własnych obywateli głęboko w d..e.

Jeśli masz zamiar zabierać głos, to powiedz coś od siebie a nie tylko krytykuj innych.

Czekam na odpowiedź jaką to korzyść będziemy mieli z wejścia Ukrainy do UE.
[2014-02-25 11:35]

marciin 2424

Zgadzam się w stu procentach z Krzysztofem (ryukon1975) To nie wina Ukraińców, że jest u nas jak jest. Gdyby Ukraina weszła do Unii to mielibyśmy z tego zyski ,bo póki co Rosja narzuca im swoje prawa bez wyboru. Historia może nie jest zbyt kolorowa,ale kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

A jakie to zyski będziemy mieli po wejściu Ukrainy do Unii ?

A no takie, że Ukraina jest dużym krajem i można by było z nimi na scenie importowo-eksportowej dużo zarobić, a póki Rosja tam rządzi sami Ukraińcy nie mają wpływu na swój rynek.

[2014-02-25 11:52]

pawelz

A bierzesz pod uwagę np napływ taniej siły roboczej z Ukrainy ? Dla nich 1200 zł na rękę na dziś to 150% średniej ich pensji. Polska ma 14% (oficjalnie - bo pewnie jest większe) bezrobocie. Ciekawe ile osób straci robotę. W tej chwili duża cześć poludniowo-wschodniej Polski utrzymuje się z drobnego handlu z Ukrainą. A to dzięki temu że Ukraina nie jest w Unii i np paliwo kosztuje niecałe 3zl / litr.
Powiem Ci kto na tym zarobi. Zachodni kapitał który nie ma gdzie już inwestować. Nabudują Carefour'ow, Lidlów, i innych marketów upychając tam swoje produkty. Przy okazji załatwiając rodzimy przemysł i fabryki. Widziałeś (czytałeś) na co chca udzieli pożyczki amerykanie ?. Nie na odbudowę przemysłu. Na Służbę Zdrowia i Edukację. Zastanów się czemu. Polacy wykształcili tysiące mądrych inżynierów którzy nie mogą znaleźć pracy wyjechali na Zachód. Teraz tamci mają z nich pociechę za nasze pieniądze.
A czym my możemy pohandlować z Ukrainą ?. Co my poza żywnością jeszcze produkujemy ?.
[2014-02-25 12:17]

cinek123

Nie ma to jak merytoryczna odpowiedź. Lubię takie.

Nie popieram ani PIS ani PO jeśli o to Ci chodzi. Jedni warci drugich. A jakich Polaków. Obojętne. Statystycznie każdemu (niezależnie od tego czy ma prawicowe czy lewicowe poglądy, czy jest katolikiem czy ateistą), z mojego punktu widzenia bardziej należy się leczenie w polskich szpitalach niż ukraińcom, którzy jawnie wyrażają niechęć do Polaków.
To poj... państwo okrada nas z ponad połowy dochodów po to, żeby rozdawać na lewo i prawo, bawić się w Matkę Teresę mając jednocześnie własnych obywateli głęboko w d..e.

Jeśli masz zamiar zabierać głos, to powiedz coś od siebie a nie tylko krytykuj innych.

Czekam na odpowiedź jaką to korzyść będziemy mieli z wejścia Ukrainy do UE.

Po pierwsze to będziemy mogli bez problemu zatrudniać ukraińców bo polak to ma prace w d... przynajmniej na lubelskiej wsi, a po drugie otworzy się rynek zbytu a nie jak teraz same problemy z przewiezieniem towaru. To będziesz miał z wejścia Ukrainy do unii. Poza tym na wakacje na dowód osobisty to i Ty Krym i Odesse byś odwiedził. Na paszport to nie to samo. 
[2014-02-25 12:28]

pawelz

Nie mam takiej wiedzy i mam 99% pewności że Ty też nie masz pojęcia.
Ja pewnie dlatego, że do gimnazjum nie chodziłem. Bo tam wiedzą.

Powiem jeszcze tak. Kiedyś byłem zwolennikiem UE. Po kilku latach, mam nadzieję, że ten cały sztuczny twór padnie.
[2014-02-25 12:29]

Bernard51

A to dzięki temu że Ukraina nie jest w Unii i np paliwo kosztuje niecałe 3zl / litr

Sztucznie jest utrzymana wartość hrywny a nie to że nie jest w Unii.
[2014-02-25 12:32]

pawelz

A pokaż mi kraj którego gospodarka nie zyskała na taniej ( jak i Polacy na zachodzie) sile roboczej, napływowej z krajów post komunistycznych, a która straciła z powodu wyższego bezrobocia autochtonów. Miejscowi żyją z socjalki i dwukrotne stawki zaszeregowania do napływowej taniej sile.

A pokaż mi kraj w którym człowiek pracując uczciwie nie jest w stanie utrzymać rodziny. Zasiłek w Wielkiej Brytanii wystarcza na jako takie życie. Znam ludzi, którzy rodzą w Irlandii dzieci, bo to się opłaca. W Polsce, zarabiając 1200zl po opłatach nie stać Cie już na nic. A zasiłek to ile ?. Bo szczerze mówiąc nie wiem. Ale pewnie 600zl. Tyle co czynsz za mieszkanie. Jak niby napływ taniej siły roboczej ma pomóc tym ludziom ?. Jeśli ten co płaci teraz 1200zl Polakowi będzie mógł zatrudnić za 800 Ukraińca to jak uważasz, że co zrobi. ?. Mieszkam w mieście, gdzie o pracę bardzo trudno. I znam wiele osób, które chętnie pójdą do jakiejkolwiek pracy. Na pewno grupa taniej siły roboczej im pomoże.
[2014-02-25 12:36]

pawelz

A to dzięki temu że Ukraina nie jest w Unii i np paliwo kosztuje niecałe 3zl / litr

Sztucznie jest utrzymana wartość hrywny a nie to że nie jest w Unii.

Nie, to 6 zl / litr to sztuczna cena. Policz ile w cenie paliwa to akcyza i podatki.  A kto ustala wysokość akcyzy w krajach unii. Ile to razy nasz wspaniały rząd tłumaczył się, że nie może obniżyć akcyzy, bo Unia nie pozwala. To jest chore. We własnym Państwie o sposobie rządzenia i prowadzenia gospodarki decyduje jakiś Hans w Brukseli.
[2014-02-25 12:39]