Zaloguj się do konta

Dlaczego warto uczyć się języków obcych ?

utworzono: 2011/04/21 17:55
Ogon006

Muszę Wiedzieć na jutro dlaczego warto uczyć się języków obcych . z góry dziękję za odpowiedzi . Pozdrawiam Wszystkich wędkarzy.!!
[2011-04-21 17:55]

Jędrula

Ja na ten przykład znam mowę foki ( U U U U U U ) a już uczę się języka dzikich kaczek :) [2011-04-21 18:14]

dariuszdyl

Muszę Wiedzieć na jutro dlaczego warto uczyć się języków obcych . z góry dziękję za odpowiedzi . Pozdrawiam Wszystkich wędkarzy.!!

Żeby nie dać się walić w rogi przez tych co przyjeżdżają i wykupują nasze firmy żeby dać nam zarobić, a w zasadzie wyprowadzić kasę na swoje konta. [2011-04-21 18:23]

Moje dzieci to każda zna po trzy języki obce, a ja stary koń tylko dwa, a nauka kosztuje. Dlatego warto uczyć się języków obcych od dziecka :) [2011-04-21 18:28]

roman76

to ja troszkę z innej beczki jeżeli chodzi o języki jakiś czas temu na robocie miałem okazję poznać głucho niemego i jakoś ni w ząb nikt go nie rozumiał i wtedy postanowiłem że nauczę się choć paru podstawowych wyrażeń żeby w razie czego wiedzieć o co takim ludzią chodzi nigdy nie nauczę się tego języka dobrze ale podstawy to już coś a przy tym ciekawa nauka i może właśnie dlatego warto się czegoś nauczyć żebyśmy nie byli zacofani
[2011-04-21 18:37]

to ja troszkę z innej beczki jeżeli chodzi o języki jakiś czas temu na robocie miałem okazję poznać głucho niemego i jakoś ni w ząb nikt go nie rozumiał i wtedy postanowiłem że nauczę się choć paru podstawowych wyrażeń żeby w razie czego wiedzieć o co takim ludzią chodzi nigdy nie nauczę się tego języka dobrze ale podstawy to już coś a przy tym ciekawa nauka i może właśnie dlatego warto się czegoś nauczyć żebyśmy nie byli zacofani

Tak, to fakt. Ja mam znajomą, która jest niedosłyszącą z aparatem, ale mówi. W jej nieszczęściu zazdroszczę jej umiejętności czytania z ust innych osób. Siedząc z nią w kawiarni i pijąc kawę, ona spoglądała na zakochane parki i czerwieniła się "czytając" ich co mówią. Jak mi to powtarzała, to dusiłem się ze śmiechu. Wie co mówią nawet szeptem osoby stojące od niej w sporej odległości. Umiejętność fajna :) 

[2011-04-21 18:58]

ala

Moje dzieci to każda zna po trzy języki obce, a ja stary koń tylko dwa, a nauka kosztuje. Dlatego warto uczyć się języków obcych od dziecka :)

pogratulować! pytanie tylko czy dzieci anglików,francuzów czy niemców też uczą się języka POLSKIEGO aby z nami się dogadać?
[2011-04-21 19:05]

ala

Warto napewno!nikt i nic Cię zdziwi bo będziesz wiedział co do Ciebie mówią ale ja NIGDY! nie zrozumiem czemu ja mam znać angielski a anglik polskiego-nie! Miałam obowiązkowy w szkole rosyjski a ZSRR nauczał swoje dzieci w innych językach-polskiego nie znają! chyba że z bazaru!

[2011-04-21 19:16]

roman76

Warto napewno!nikt i nic Cię zdziwi bo będziesz wiedział co do Ciebie mówią ale ja NIGDY! nie zrozumiem czemu ja mam znać angielski a anglik polskiego-nie! Miałam obowiązkowy w szkole rosyjski a ZSRR nauczał swoje dzieci w innych językach-polskiego nie znają! chyba że z bazaru!

a może właśnie dlatego żebyśmy byli mądrzejsi od tego powiedzmy anglika?
[2011-04-21 19:20]

ala

a może właśnie dlatego żebyśmy byli mądrzejsi od tego powiedzmy anglika?

POLACY nie gęsi itd.
[2011-04-21 19:22]

roman76

niby tak znam to powiedzenie ale nie można żyć tylko systemem który był kiedyś ja też uczyłem się w szkole rosyjskiego a potem niemieckiego i faktycznie nic mi to nie dało a teraz znam choć podstawy i mogę powiedzieć że czasem się przydają
[2011-04-21 19:29]

Moje dzieci to każda zna po trzy języki obce, a ja stary koń tylko dwa, a nauka kosztuje. Dlatego warto uczyć się języków obcych od dziecka :)

pogratulować! pytanie tylko czy dzieci anglików,francuzów czy niemców też uczą się języka POLSKIEGO aby z nami się dogadać?

No wiesz, akurat język angielski spotkasz jako ogółnoświatowy zarówno w dżungli amazońskiej, na stepach Mongolii, wśród Eskimosów jak i Aborygenów, ze wzgledu na to, że krajów anglojęzycznych jest dużo więcej niż polskojęzycznych. Polskojęzyczny jest jeden :) Jedziesz na urlop do Chorwacji-angielski, do Włoch-angielski, do Japonii-angielski, do Francji-angielski, do Rosji-angielski, nawet w Anglii-angielski :) Takie mamy czasy. To bzdura, że Esperanto jest językiem międzynarodowym, bo tego języka nie zna nawet 5% ludzi na Ziemi. Najpowszechniej używanymi językami na świecie są angielski i francuski.

[2011-04-21 19:46]

anglicy polski też znają szczegulnie jadąc do Krakowa tak samo niemcy 

ku...wa   bigos i piwo to podstawy

a my uczymy sie ich języków aby móc u nich pracować(brutalna prawda)

[2011-04-21 20:03]

miszczunio

Przed francuskim jest chyba chinski.
[2011-04-21 23:43]