Dlaczego skręca mi się żyłka?

/ 4 odpowiedzi
Proszę o podpowiedz, co robie żle?. Mój kolowrotek TICA, z hamulcem walki, skręca mi żyłkę. Zwracam uwagę, by rolka się obracała, by obracała się szpula przy nawijaniu, stosuję krętliki,  a mimo wszystko, żyłka na tym kołowrotku skręca się.    
przemo1980


moze to poprostu wina żyłki-słaba jakość,itp. (2011/04/07 17:37)

u?ytkownik10466


Też miałem Ticę i też niemiłosiernie skręcała żyłkę,praktycznie po każdych rybach początkowy odcinek nadawał się na śmieci.Kołowrotek dodatkowo nie tolerował prawidłowego nawoju na szpuli czyli ok 3mm od krawędzi,zwalał każdy naddatek który mu nie pasował,dodam że gościło na nim wiele różnych markowych żyłek.Kombinowałem też ze sposobem nawoju-przez książkę,na płask szpulką,przez patyk...i nic...Pomogło tylko przypadkowe odkrycie-nowa szpulka żyłki,nawinięta nad wodą,a w zasadzie wrzucona do wody i z niej na kołowrotek,spokój miałem na dwa wypady,potem utopiłem cały kij razem z kręciołem:)przypadkowo.Mam nadzieję że znalazłem sposób na tę markę,czy długoterminowy? tego nie zdążyłem sprawdzić. (2011/04/07 18:25)

gienio


Dziękuję, na pewno to sprawdzę. A jak nie pomoże, to też go utopię.   (2011/04/07 19:06)