Zaloguj się do konta

DLACZEGO PZW JEST PODZIELONE NA OKRĘGI?

utworzono: 2009/03/29 14:58
wojtekkr

Witam wszystkich kolegów wędkarzy powidzcie dlaczego jest tak że okręgi żądają od siebie opłat za podpisanie porozumienia na wędkowanie w innym okręgu.Przecież to instytucja Państwowa mieszkam niedaleko rzeki Odry i tu gdzie jeżdziłem w tym roku mi nie wolno bo nie mamy porozumienia z okręgiem Wrocławskim,przecież karta jest opłacona to dlaczego mi nie wolno łapac? [2009-03-29 14:58]

sacha

Bo okręg PZW w którym mieszkasz nie podpisał porozumienia z okręgiem w którym chcesz łowić,ja mieszkam w mazowieckim ale chcąc łowić w Bugu granicznym muszę zapłacić albo w Chełmie albo w Białej Podlaskiej.Kartę masz opłaconą na swój okręg i opłatę członkowską.Zobacz ile porozumień ma Legnica. [2009-03-29 18:26]

amur

I to jest nasz problem wędkarzy, dobrze kolega zauważył Okręg Legnicki jak oni to zrobili? , inni tylko wyciągają pieniążki z naszych kieszeni, żeby powędkować tam gdzie lubimy. Pozdrawiam Kolegów Krzysztof AMUR. [2009-03-29 19:37]

Witam. Kolego Wojtekkr jak długo kolega należy do tego "państwowego związku"? Czy przeczytał kolega statut PZW? PZW to stowarzyszenie. http://www.pzw.org.pl/pzw/ Aktem prawnym regulującym działalność stowarzyszeń, ich zakładanie i funkcjonowanie jest ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 PZW jest Stowarzyszeniem potocznie zwanym stowarzyszeniem rejestrowym. Stowarzyszenia są forma oddolnej aktywności społecznej, stąd są zaprzeczeniem instytucji państwowej. Osobną sprawa jest to czym się stał przez lata "moloch" PZW, ale za to w jakiejś drobnej części odpowiada każdy członek PZW. Pozdro [2009-03-29 21:05]

wojtekkr

Kolego trader47 rozumiem co napisałeś ale według mnie to nie powinno by tak że nie wolno mi łowi ryb w okregu z którym nasz nie podpisał porozumienia przecież to jest bez sensu? [2009-03-29 22:00]

Wojtku oczywiście! to jest bez sensu. Sam juz wiele lat zachodzę w głowę o co biega i wiem tylko tyle, że chodzi o naszą kasę. Nie ma sensu w to wnikać. [2009-03-29 22:45]

wojtekkr

może i masz racje [2009-03-29 22:48]

rysiek38

proste jak by byl jeden zarzad glowny to kase mialby prezes skarbnik zastepcy i paru innych zastepcow od spraw nie istotnych a tak jest do obsadzebnia x 49 takich ekip krewnych i znajomych krolika czyli z tysiac ludzi jest ustawionych bo mimo ze wojewodztw jest 16 to okregow prawdopodobnie tyle co dawniej wojewodztw (czyt.komitetow) [2009-03-29 23:04]

rysiu , okręgów jest 16 i może niech tak pozostanie , bo gdy bedzie ich więcej to się okaże że będzisz łowił tylko w swoim mieście, bo zaraz znajdzie się zaradny gość i wykupi następny zbiornik i chcąc łowić będziesz mu płacił za łowienie , zobacz co zrobilo z opolskim, cały czas płaciliśmy 50/50 od tego roku opolskie ma dzierżawę od końca dzierżna , do swioch granic, a to jest kilkadziesiąt kilometrów , a znowy my mamy odcinek swój na terenie województwa opolskiego gdzie tu logika? nie wiem, dziś masz pieniądze i kupujesz sobie zbiornik i ty dyktujesz warunki , trudna sprawa [2009-03-30 06:41]

sory rysiu masz racje okręgów jest 49 i tyleż razy byś musiał opłacać poszczególne łowiska , paranoja , a to wszystko kosztuje , [2009-03-30 06:48]

Na walnym zjeżdzie delegatów w 2007 roku jzśli się nie myle bo może w 2008, podjęto uchwałę zobowiązującą zarząd główny PZW do zmniejszenia liczby okręgów zgodną z liczbą obecnie występującego podziału administracyjnego.Czyli mialo być ich tyle, ile jest teraz województw.Niestety uchwała nie odniosła żadnego skutku. Zarząd główny po prostu olał sprawę,
W poszczegulnych okręgach sitwa trzyma się władzy tak mocno że nie sposób jej ruszyć. Ktoś tu ładnie to określił-szfagier tryma ze szfagrem ,teść z teściem.........itd. Intratne posadki prezesów okręgów są nie do ruszenia. Jeżeli nie weżmiemy spraw naszej a nie tych"panów" organizacji we wlasne ręce zwykłych szeregowych wędkarzy, dalej będziemy skazani na to co mamy za własne ciężko zarobione pieniądze.Pozdrawiam [2009-03-30 07:27]

ps.Dlatego we własnych kołach wybierając delegatów na zgromadzenia okręgów
powinniśmy uczulić ich a nawet wymagać od nich, by reprezentowałi nasze a nie "prezesów" interesy.Pozdro..... [2009-03-30 07:34]

Otóż właśnie Kolego Pawelek: Stowarzyszenie jakim jest PZW to "organizacja społeczna powoływana przez grupę osób mających wspólne cele lub zainteresowania". Jeżeli ta organizacja społeczna nie realizuje "wspólnych" celów to czas coś z tym zrobić. Część kolegów wędkarzy czyni to nogami. Według statystyk PZW ilość członków z roku na rok maleje. Ja osobiście nigdy do PZW nie należałem. Do zarzutów kolegów o nepotyzm, dodałbym również niekompetencję zasiadających we władzach "leśnych dziadków". Mieszkam na południu Polski. Kiedy zacząłem jeździć na Słowację dzwoniłem kilkukrotnie do PZW w Bielsku i Cieszynie. Nie potrafiono mi udzielić podstawowych informacji (np czy na Słowacji należy się legitymować polską kartą wędkarską). A raz wprowadzono w błąd, przez co miałem całkiem nieudany wyjazd. Pozdro [2009-03-30 08:23]

I was nikt nie atakuje za to co piszecie, a kiedy ja podnoszę taki temat, od razu dostaję po łbie od kilkunastu aktywistów. [2009-03-30 11:07]

sacha

Okręgów PZW jest 45 albo 46, a województw było 49.Z ubytków pamiętam Łomżyński który przestał istnieć w 2004 gdy przetarg na wody Narwi i Pisy wygrało GRŁ.
Płocki połączył sie z Włocławskim i jeszcze coś tam wybyło. [2009-03-30 12:34]

To jest o wiele za dużo. Jestem za ....góra 10 okręgami. [2009-03-30 18:09]

hubi

Bo jest mały bałagan,jak by nie było ograniczeń i tych dodatkowych opłat to napewno kwitła by preznie turystyka wędkarska,a tak mało jest ludzi których stać jest na wyjazdy a co dopiero na dodatkowe opłaty pozdrawiam. [2009-03-30 20:36]

jw4107

A ja tam uważam że ta banda cielaków jest niereformowalna . Ja mam swoje ulubione łowisko w mojim pzw i już kombinuje jak tu tępić wszystkich tych co kułsują na mojim łowisku bez składek w naszym kole z całym szacunkiem dla kolegów z wrocławia ale spora część właśnie z waszego okręgu robi największy syf na mojim jeziorze biorąc pełnymi garściami to co daje natura i wkurzają innych wędkarzy swojim chamskim zachowaniem .
Pozdrawiam Wrocłąw oczywiście tą lepszą strone [2009-03-30 21:48]

wojtekkr

Kolego Ryszardzie JW nie wypada obrażac kolegów wędkarzy a to co wyrabiają to my wiemy tylko że w tym roku nie wolno im łapac na naszych wodach BRAK POROZUMIENIA [2009-03-30 22:33]

jw4107

Kolego Wojtku jakie to jest obrażanie ??
Ci psełdo wędkarze sami się obrażają swojim zachoiwaniem
a mnie stałego bywalca na tym łowisku tylko adrenaline podnoszą
Pozdrawiam [2009-03-31 07:09]

dominikma

Myślę,że kolega jw 4107 miał na myśli to, że wędkarze tak jak i on lubiący łowić na jego akwenie i tak przyjadą, i tak. Składek i tak nie wykupią - już w kwietniu rozbiją swoje kempingi wzdłuż jeziora i będą czuli się jak u siebie Jeżeli ktoś potrafi się zachować nad łowiskim nie pozostawiając całego tego bałaganiu to może nazywać się wędkarzem i takiego kolgę nikt nie obraża. [2009-03-31 08:01]

wojtekkr

Kolego Ryszardzie zrób zdjęcia tym co tak robią a pokażemy je na głównej stronie wędkuje.pl.Fajnie by było jakby było widac twarze i numer rejstracyjny.Pozatym jak widzisz takie coś to dzwoń do SSP może coś zdziałają [2009-03-31 08:37]

zrobisz zdjęcie i wstawisz na www, to musisz zamazać twarze i numery auta, bo cię prokurator zniszczy w sądzie. [2009-03-31 10:13]