Zaloguj się do konta

Dlaczego nic mi nie bierze z gruntu?

utworzono: 2011/08/31 22:25
przemek824

witam wszystkich mam pytanie co mam zrobic jak siedze z bratem na pomosicie lapiemy z gruntu i jemu bierze a mi nawet nie mam brania poradzcie cos prosze z gory dziekuje
[2011-08-31 22:25]

pmizera87

Może brat łowi na czułego pickera, a  ty na nieczułą tradycyjną bombkę? [2011-08-31 22:26]

darek300

Może są duże różnice głębokości i w brata  miejsce jest je łatwiej ściągnąć bo może łowi w miejscu ich naturalnego żerowania np na spadku.
[2011-08-31 22:39]

barjew22

jak wygląda twój zestaw na grunt może w tym jest przyczyna???/
[2011-08-31 22:44]

przemek824

moj zestaw na grunt to koszyk z lekkim obciazeniem ok 15 gr przepon o dl ok 30 cm haczyk 6 i sygnalizator to tak zw pimpong na kijku
[2011-08-31 22:48]

82marco

moj zestaw na grunt to koszyk z lekkim obciazeniem ok 15 gr przepon o dl ok 30 cm haczyk 6 i sygnalizator to tak zw pimpong na kijku


A brat jaki ma zestaw ? W wedkarstwie najważniejsze są szczegóły np. długość przyponu, wielkość koszyczka, grubość żyłki, hak, spray przeciw komarom na rekach itd...itd

Jest jeszcze jedna sprawajak kolega @darek300 napisał o głebokościach, moze brat trafił na miejsce żerowania rybek. Ukształtowanie dna w miejscu gdzie podajemy przynete też ma duży wpływ na efekty.

[2011-08-31 23:14]

miecz-gaz

Zrobił bym tak, z papuguj zestaw brata lecz ciut lżejszy i nie ukrywaj tego przed nim.Na łowisku poproś go by tobie zanęcił swoją zanętą a na hak założył to co jest w zanęcie ( pinka,biały,kukurydza,itp.)  Być może tak jak twierdzi jeden kolega po kiju że masz jakiś obcy zapach na dłoniach.Przerobiłem te lekcje dawno temu kiedy to kolega uczył mnie wędkowania.Na ryby jeżdziliśmy motorowerami i jak to bywało zawsze coś się z nimi działo. Łapska niedomyte itp.Ale nie to zupełnie było przyczyną.Zapałka którą trzymałem w ustach mimo odłamania siarki-a jednak.Niejeden by zapytał z kąt taki nawyk, nie to nie nawyk to potrzeba.Miałem ongiś jawkę 50 i miałem w niej za dużą dyszę w gażniku przepływu paliwa i od czasu do czasu trzeba było z korygować otwór przepływu by nie paliła nadmiernie paliwa.To była cała przyczyna moich nie powodzeń stawianych kroków w wędkarstwie.Nie poddawaj się szukaj dalej.Pozdrawiam.  [2011-09-01 12:06]

halwwa2804

moim skromnym zdaniem ten hak niepasuje,dałbym mniejszy np.10
[2011-09-01 12:09]

moj zestaw na grunt to koszyk z lekkim obciazeniem ok 15 gr przepon o dl ok 30 cm haczyk 6 i sygnalizator to tak zw pimpong na kijku








Hmmmmmmmm.......Może kup droższy i załóż przypon? A tak na serio, to zrób bliźniaczy zestaw jak ten brata i zarzuć w jego miejsce, a on w Twoje. [2011-09-01 12:24]

robcio2535

A ja na początek  zamieniłbym sie miejscami w dalszym biegu  wędkami z bratem !
Zobaczysz jakie bedą tego skutki czy mu na twoja coś wezmie a Tobie na jego :)
Bedzie wiadomo czy wina zestawu czy ma lepsze ukształtowanie dna
[2011-09-01 12:35]

przemek824

witam ponownie pisalem wam ze nie bierze mi z gruntu miesiac temu zlapalem na w tym miejscu co teraz lapie leszcza z gruntu 1,5 kg a terza nic pomuzcie co mam zrobic bo jezdze caly tydzien i nie mam efektow
[2011-09-01 18:26]

barjew22

Może kolego źle nęcisz. Napisz jaki zestaw masz co chcesz złowić jaką zanętę używasz a na pewno ktoś ci pomoże
[2011-09-01 18:29]

U mnie na Odrze jak się ryby zbiesiły i zarzuciły focha, to miesiąc nikomu nie brały.  [2011-09-01 18:35]

rolo81

witaj Maćku u mnie jest tak samo ale coś zaczyna się ruszać :))) ale sama drobnica ale ważne że coś się dzieje na rzece
[2011-09-01 20:05]

witaj Maćku u mnie jest tak samo ale coś zaczyna się ruszać :))) ale sama drobnica ale ważne że coś się dzieje na rzece 






No hej, u mnie jeszcze bida z nędzą z braniami. Ja nie byłem, ale kumple mi przekazują na bieżąco.

[2011-09-01 20:10]

sauber

witam wszystkich mam pytanie co mam zrobic jak siedze z bratem na pomosicie lapiemy z gruntu i jemu bierze a mi nawet nie mam brania poradzcie cos prosze z gory dziekuje

może po prostu masz pecha...:) [2011-09-01 22:26]

sauber

ja go często mam nie przejmuj się kiedyś minie... [2011-09-01 22:27]

greyhunter

Hejka.

U mnie z gruntu też słabizna... Choć już znalazłem przyczynę.Zaznaczam iż jest to woda stojąca obfita we florę. Po pierwsze brania są delikatne, tak delikatne że prędzej zauważę je na żyłce przed kijem niż na "mikro bomce". Po drugie, roślinność wodna zaczyna opadać do dna i ryby po prostu mają problem z wyciągnięciem przynęty.Do tego dołącza fakt iż ostatnie upały spowodowały przyrost glonów i .... jednym słowem "Woda jest mało klarowna i zielona"....

[2011-09-01 23:05]

striggley

witaj Maćku u mnie jest tak samo ale coś zaczyna się ruszać :))) ale sama drobnica ale ważne że coś się dzieje na rzece 






No hej, u mnie jeszcze bida z nędzą z braniami. Ja nie byłem, ale kumple mi przekazują na bieżąco.


to prawda na odrze jest tragedia , z gruntu wyciągam tylko kiełbie i jazgarze (wczoraj kiełbik na hak 2 się zaciął ) wszelkimi sposobami i nic po prostu mizernie
[2011-09-02 19:58]

artkomik

A może spróbuj zmienić zestaw na spławikówkę.
Sprawdź co dzieje się w toni...

[2011-09-06 22:00]

miecz-gaz

Zastanawiałeś się że ktoś cie podpatrzył i wszedł ci w miejscówkę.Np.mi tak robią i daje sobie odbój na parę dni następnie podkarmiam tylko 2-wa dni a na 3-ci zasiadam ciągnąc duże leszcze i kopary im opadają.Jakie to skrajne myślenie jest takich wędkarzy.Pod słyszałem raz rozmowę - widziałeś jakie ciągnie jutro trzeba tu być prędzej od niego.Na 4-ty dzień już mnie nie ma bo siedzą na miejscówce i karmią byle czym. [2011-09-09 12:57]

ogtw

Czasami ryby tak delikatnie biorą że sygnalizator nawet się nie ruszy, wtedy trzeba kij ustawić tak żeby żyłka wisiała nad wodą na długości kilku metrów a wędkarz obserwuje żyłkę, jak się żyłka podnosi to zacina. Przypon też może być za długi.   [2015-01-16 16:12]

Zionbel

witam wszystkich mam pytanie co mam zrobic jak siedze z bratem na pomosicie lapiemy z gruntu i jemu bierze a mi nawet nie mam brania poradzcie cos prosze z gory dziekuje

Może nie posypałes  przed sobą wody popiołem... [2015-01-16 19:16]

Bernard51

witam wszystkich mam pytanie co mam zrobic jak siedze z bratem na pomosicie lapiemy z gruntu i jemu bierze a mi nawet nie mam brania poradzcie cos prosze z gory dziekuje

Może nie posypałes  przed sobą wody popiołem...

A ja sądzę że na tacę za mało daje.
[2015-01-16 19:36]

jezyk11

Może zmień przynęte  [2015-01-16 20:09]

notaki

reakcja błyskawiczna
Trzy i pół roku .. i już odpowiedź :LOL:
[2015-01-16 20:18]