Dlaczego na zawodach wędkarze wrzucaj dużą ilość z

/ 33 odpowiedzi
1bartek1


Dokładnie jest tak jak mówi kol. Gustaw. ta znikoma ilość zanęty wrzucana na zawodach nie stwarza żadnego zagrożenia dla ryb w porównaniu do nie rzadko wrzucanych wiader np.: kukurydzy lub pęczaku, które jeśli nie zostaną zjedzone przez ryby mogą doprowadzić końcowo do zakwaszenia wody. Nie mówię, że każdy tak robi ale niestety zdarzają się takie przypadki.  (2012/06/25 21:40)

grzesiek35


Zakladajac, ze 20l to to co wpada do wody, to jest to sporo wiecej niz 20 kg.
Jesli zaneta ma tonac,, to 1l musi wazyc wiecej jak 1 kg. A jesli ma tonac szybko, to pewnie ze 2 kg wazy.
To tak na marginesie.


Kolega LYSY kilka razy mówił już, że w tych 20l jest nie więcej niż 1 kg czystej spożywki. A  na zawodach raczej "chemii" jak powiedziało kilka osób wcześniej do zanęt się nie dodaje, a większość z  zanęt zawiera tylko naturalne składniki...

Dobre.A co kolego teraz,w tych czasach nie zaiera chemii? (2012/06/26 17:03)

LYSY


W zanętach wysokiej klasy, chemii jest nie więcej niż w typowych marketowych produktach spożywczych. Ale jest, to fakt, tak jak we wszystkim innym. Tyle że nie ma co porównywać tych mieszanek z zanętami popularnymi tzw. śmieciówkami, co to po nawilżeniu potrafią pobrudzić ręce, i śmierdzą "landryną" na kilometr. (2012/06/26 19:00)

haja


Kolego, napisz które śmierdzą chemią, to ich nie będziemy kupować (2012/06/26 19:29)

LYSY


Żartujesz, czy pytasz poważnie? (2012/06/26 20:00)

Igor98


To jeżeli łowie batem to ile powinienem rzucać kul zanęty gliny/ziemi.Możecie mi to napisać bo już się pogubiłem?Tak poza tym mnie stać na zanęty ziemie/gliny tylko nie wiem ile tego trzeba wrzucać i gdzie sypać do czego w jakich proporcjach.Przeczytałem artykuły Górka ale jest tam tak dużo teorii że w praktyce nie idzie tego sprawdzić. (2012/06/26 21:27)

blackers


Samo sypanie zanęty w proszku bez żadnych dodatków nie da Ci za dużych efektów co najwyżej wlezie drobnica...Co do ilości to sam musisz wyczuć po jakim czasie i po jakiej ilosci zaczyna się cokolwiek dziac, zacznij np od 4-5 kul wielkosci pomaranczy jezeli nic nie da przez ok 1,5-2h to powtorz. Oczywiscie wiele zalezy od tego czy jestg to staw,jezioro,rzeka itd,itp (2012/06/26 21:39)

LYSY


To jeżeli łowie batem to ile powinienem rzucać kul zanęty gliny/ziemi.Możecie mi to napisać bo już się pogubiłem?Tak poza tym mnie stać na zanęty ziemie/gliny tylko nie wiem ile tego trzeba wrzucać i gdzie sypać do czego w jakich proporcjach.Przeczytałem artykuły Górka ale jest tam tak dużo teorii że w praktyce nie idzie tego sprawdzić.


To co Górek podaje na swojej stronie to przepisy wyjściowe, i pod każde łowisko trzeba je modyfikować. Nikt Ci nie poda konkretnej recepty typu "ile, i jak". Przykład z moich ostatnich zawodów:
- nęciłem pod bata 5m, i bata 9m (zrezygnowałem z rozłożenia tyczki). W założeniu na krótkiego bacika miałem zamiar (i wyszło) łowić szybkościowo płotkę. Długim batem miałem zamiar łowić leszczaki. Pod bata 9m podałem zanętę w trzech konsystencjach i nie donęcałem przez całe zawody. Pod krótkiego bacika podałem 5 kul, i dorzucałem kuleczkę co rybę,
- kolejne zawody - nastawiłem się na krótkiego bata, i tyczkę 13m. Pod tyczkę wrzuciłem kilka kulek zanęty, i ziemi z jokiem, i donęcałem co 10-15 min z kubka. Pod bata wrzuciłem 12 kulek w 4 konsystencjach i nie donęcałem wcale. W trakcie zawodów skakałem z tyczki na bata, i z bata na tyczkę, bo miałem trudności z utrzymaniem ryby w jednym miejscu, i opłaciło się.

Dlatego powtórzę - trening, trening i jeszcze raz tylko trening może odpowiedzieć na te pytanie. (2012/06/27 07:05)