Dlaczego mi nie biorą ryby?

/ 11 odpowiedzi
Witam. Łowię na niedużym zbiorniku.Maksymalna jego głębokość to 2m. Jest tam bardzo dużo linów karas , płoteki są też karpie i pojedyncze amury. Mój problem twki w tym , że mi nic tam nie bierze oprócz małych płotek i okonków. Mój zestaw wygląda tak spławik 1.5g zlka 0.16 perzypon 0.10 haczyk 14. Próbuje łowić jak najdelikatniej ,a le wciąż nic nie bierze. POMOCY!!!!
krisbeer

Pytanie za 100pkt. Tylko Ty nie możesz złapać, czy wszyscy tak mają? (2014/10/16 14:17)

droidgis

1. Zacznij nęcić codziennie w miejscu w którym planujesz łowić ( np. obok tataraku, grążeli itp.)
2. Czynność z 1 powtarzaj przez 4-5 dni
3. Przestań nęcić 6 dnia
4. 7 dnia idz na ryby :P

ps. nęć tym na co łowisz, jeśli sporo drobnicy a chcesz coś większego pakuj do wody kukurydze, groch, lub coś o większej frakcji :P żeby drobnica nie zjadła pierwsza ;) (2014/10/16 15:38)

Artur z Ketrzyna

Dziwne ja też łowię na taki akwenie, i mimo że używam znacznie grubszego/mocniejszego sprzętu. To  i jednak biorą. Raz lepiej, raz gorzej ale biorą.

Może za mała przynęta i jej nie widzą....  ;-)

A tak na prawdę nie wiem skąd jesteś. Tak to  bym ci zaproponował 2-3 wypady i pokazał co i jak. Bo pisząc tu nie za wiele ci pomogę.
Bo już pisaliśmy takie rzeczy.... Bo nie widzę jak wędkujesz. Bo może sam swoich błędów nie widzisz i nam ich nie powiesz....

A nęcenie przez 6 dni nie jest aż tak dobrym rozwiązaniem....
Można rybki łowić z marszu nie używając zanęty. Tylko trzeba znać łowisko i zwyczaje rybek.
No i jak użyjesz przez 6dni zanęty którą rybki nie lubią, to rezultat może być nawet odwrotny...
(2014/10/16 15:39)

u?ytkownik130601

Pierwsze co musisz zrobić to poszukać jak najlepszą miejscówke na łowiskcui spróbować na raśówkę,na gnojaką(najpeliej dziadkowego)bądź ciasto. (2014/10/16 20:05)

Artur z Ketrzyna

Pierwsze co musisz zrobić to poszukać jak najlepszą miejscówke na łowiskcui spróbować na raśówkę,na gnojaką(najpeliej dziadkowego)bądź ciasto.

A raczej poobserwować tam wędkujących wędkarzy i ich się popytać.

No i mieć zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb, bądź jeśli nie ma 14 lat to wędkować pod opieką dorosłego z uprawnieniami. I ten go nauczy co i jak.

Jak tez gnojak czy rosówka, nie zawsze jest najlepszą przynętą... Dzikun często go przewyższa. w zależności od poławianych ryb i ich gustów... (2014/10/16 21:00)

Bernard51

Ważne na wiosnę to do koszyka z święconką trzeba włożyć haki, żyłkę, śruciny,spławik i poświęcić a na Św. Krzysztofa podjechać autem i kije też pokropić, co roku tak robię i większe ryby mi też biorą. (2014/10/17 05:07)

kaban

Ważne na wiosnę to do koszyka z święconką trzeba włożyć haki, żyłkę, śruciny,spławik i poświęcić a na Św. Krzysztofa podjechać autem i kije też pokropić, co roku tak robię i większe ryby mi też biorą.

Bernard serdeczne dzięki !!! To wiele tłumaczy co do moich coraz częstszych niepowodzeń i miernych efektów. Pozdrawiam. (2014/10/17 09:07)

Bernard51

Bernard serdeczne dzięki !!! To wiele tłumaczy co do moich coraz częstszych niepowodzeń i miernych efektów. Pozdrawiam.

Grzesiek nie ma za co po prostu trzeba sobie pomagać. (2014/10/17 18:50)

berthold

nie przeżywaj tego tak poważnie bo ja mam tak samo i większość wędkarzy też przecież widzę co się dzieje jak ludzie po 2 dni siedzą bez brania jedynie nie narzekają stali bywalcy świeżo zarybianych stawów karpiem ci nie narzekają i tylko tym się zajmują , na jezioro nie pojedzie bo wie że w dupsko dostanie a głupi karp hodowlany  zawsze bierze do 3 dni po zarybieniu bo po tym czasie stały bywalec dostaje cynk że zarybiali inne . i teraz od ciebie zależy czy chodzić na ryby czy po ryby bo na ryby to dzikie stawy albo większe jeziora a po ryby to te małe stale okupowane do 3 dni po zarybieniu tam masz szansę pod jednym warunkiem że stawisz się 3 dni wcześniej i zarezerwujesz sobie miejscówkę  hehe (2014/10/17 21:08)

pakul1206

"Dlaczego mi ryby nie biorą" hmmmm...  zadaje sobie to pytanie od wiosny :) (2014/10/17 21:08)