Dla akwarystów

/ 10 odpowiedzi
Burza


Bardzo fajna sprawa. Sam używałem kiedyś takiej "bimbrowni". Tylko wężyk podłączyłem do filtra, który mieszał CO2 z wodą. Efekt bardzo dobry, rośliny zaczęły rosnąc jak "na drożdżach" :)
Trzeba tylko pamiętać o dodatkowym nawożeniu  roślin. Bardzo efektywne i tanie rozwiązanie. (2012/10/17 16:50)

pokemon0225


Bardzo fajna sprawa. Sam używałem kiedyś takiej "bimbrowni". Tylko wężyk podłączyłem do filtra, który mieszał CO2 z wodą. Efekt bardzo dobry, rośliny zaczęły rosnąc jak "na drożdżach" :)
Trzeba tylko pamiętać o dodatkowym nawożeniu  roślin. Bardzo efektywne i tanie rozwiązanie.
O to dobrze się składa bo zastanawiałem się czy to coś da . A czy długo "chodzi" taka bimbrownia ? a ten wężyk to podłączyłeś do tego gdzie wlot powietrza ?
(2012/10/17 18:55)

pokemon0225


Bardzo fajna sprawa. Sam używałem kiedyś takiej "bimbrowni". Tylko wężyk podłączyłem do filtra, który mieszał CO2 z wodą. Efekt bardzo dobry, rośliny zaczęły rosnąc jak "na drożdżach" :)
Trzeba tylko pamiętać o dodatkowym nawożeniu  roślin. Bardzo efektywne i tanie rozwiązanie.
O to dobrze się składa bo zastanawiałem się czy to coś da . A czy długo "chodzi" taka bimbrownia ? a ten wężyk to podłączyłeś do tego gdzie wlot powietrza ? 
a i czy nie wydaje to nieprzyjemnych zapachów ?


(2012/10/17 18:57)

Burza


Z tego co pamiętam, to jak był dobry zacier :) to starczał na jakieś dwa tygodnie.
Nieprzyjemne zapachy są tylko przy opróżnianiu wypracowanego bimbru - zresztą po to masz drugą butelkę, która służy jako filtr.
Ja miałem filtr wewnętrzny z krućcem powietrza na wyrzucie wody z filtra. Do tego krućca był podłączony wężyk do powietrza - wstawiłem trójnik w ten wężyk i po sprawie. (2012/10/17 19:10)

pokemon0225


Z tego co pamiętam, to jak był dobry zacier :) to starczał na jakieś dwa tygodnie.
Nieprzyjemne zapachy są tylko przy opróżnianiu wypracowanego bimbru - zresztą po to masz drugą butelkę, która służy jako filtr.
Ja miałem filtr wewnętrzny z krućcem powietrza na wyrzucie wody z filtra. Do tego krućca był podłączony wężyk do powietrza - wstawiłem trójnik w ten wężyk i po sprawie.

no może to coś pomoże bo roślinki wcale nie rosną . mało tego po jakimś czasie gniją . stosowałem jakieś nawozy ale to tylko przedłużało żywotność roślinki . ten wężyk który daje powietrze zamknąłem ponieważ aby woda była natleniona wystarczy sam ruch wody , bałem się to podłączyć centralnie do rurki podającej powietrze z powody na brzydkie zapachy .  w weekend coś pokombinuje :) (2012/10/17 19:36)

u?ytkownik27096


Wszystko ładnie pięknie bimbrownia fajna sprawa tylko, że jest to drugorzędna sprawa najpierw trzeba mieć odpowiednie oświetlenie w akwarium. I ostrożnie z tym CO2 bo można rybki przydusić i kontrola Ph obowiązkowa bo spada w dół przy nawarzeniu CO2. Jak zna się ph i kh (twardość węglowa) można dobrać odpowiednie stężenie CO2 za pomocą kalkulatora- http://www.holenderskie.pl/?m=12/a/kalkulator_co2 (2012/10/17 20:23)

Zielony80


A co myślicie o reaktorze na kwasek cytrynowy i sodę? (2012/12/15 23:04)

u?ytkownik27096


Znacznie mnie wydajny od zwykłej bimbrowni. (2012/12/21 09:09)