Dipy

/ 6 odpowiedzi
Witam kolegów w 2015.
Nigdy nie stosowałem dipów.Jak się i z czym ma ?
Jakie stosować dipy na dany okres sezonu, czy to ma jakieś znaczenie. Wody stojące czy wody bieżące czy to jakaś różnica. Nie mam bladego na ten temat pojęcia. Jeśli jest ktoś kto ma na ten temat wiedzę, a na pewno ma to prosił bym o kilka rad.Jestem fanem metody gruntowej - Feeder.
miru

Ja mam zawsze ze sobą różne i tylko tandem baits są najlepsze.Eksperymentować łamać reguły bo czasem owocówka  na wiosne jest skuteczniejsza niż mięsko . (2015/01/03 13:56)

tapi75

napisz coś więcej (2015/01/03 15:52)

miecz-gaz

Feederuje od nastu lat i zazwyczaj mój zestaw to paternoster coś jak boczny trok z koszykiem lu z ciężarkiem  (2015/01/03 18:03)

kafarszczak

Kolego, na lato tutti frutti,truskawki, i inne słodkie wynalazki, zimą smaki rybne,mięsne, wczesną wiosną mozesz kombinować jak sie da a napewno wyniki bedą (2015/01/10 19:06)

Haryyy5

Dipy to po prostu dodatek do przynęty mający zwiększyć jego atrakcyjność. Wzmacniają zapach i smak. I tak samo jak z przynętami, raz będzie skuteczne to, innym razem tamto. Ja mam chyba z 10 pudełeczek z zadipowanymi różnymi przynętami w zamrażarce i biorę na co mam akurat ochotę albo raczej na co myślę że ryby mogą mieć ochotę :P
raczej nie ma też reguły że ryby zawsze lepiej biorą na dopalone dipami przynęty. Czasem zwykła kukurydza prosto z puszki albo cymesik wprost z pudełka jest właśnie tym na co ryba ma ochotę. (2015/01/10 19:17)