Dipy do kulek

/ 4 odpowiedzi
Jakie wybierać zapachy dipów do kulek?Czy jak jest kulka truskawka to di powinien tęż być truskawkowy, czy też można załamywać te zapachy, np.kulka banan, a dip halibutowy?
FLO92

Mozesz łamać smialo :) ja tak robie i to raczej rybkom nie przeszkadza , np często kulke sliwkowa dipuje zapachem bananowym (2014/04/18 12:36)

użytkownik158065

Jakie wybierać zapachy dipów do kulek?Czy jak jest kulka truskawka to di powinien tęż być truskawkowy, czy też można załamywać te zapachy, np.kulka banan, a dip halibutowy?

Do kulki o danym zapachu nie jest konieczny dip o tym samym zapachu a przelamywanie bardzo dobrze się sprawdza. (2014/04/18 12:39)

bocznytrok

Do kulki o danym zapachu nie jest konieczny dip o tym samym zapachu a przelamywanie bardzo dobrze się sprawdza.

Dokładnie, ja raczej rzadko łowie na kulki, ale jeśli nastawiam się na zasiadkę karpiową to próbuje wszystkiego, mieszam różne smaki itp. i przynosi to jakieś efekty. Mój znajomy który łowi wyłącznie karpie ma taką zasadę że używa smaków takich których nikt nie ma na danym łowisku (szczególnie na komercji). Ciągle gdy z nim gdzieś jadę on ma coś nowego. (2014/04/18 13:52)

Bernard51

Zależy od pory roku już pod jesień kiedy noce są zimne i temperatura wody spada często stosuję dipy własne tj. czosnek rozgnieciony (4-5 ząbków) zalewam olejem rybnym lub melasą w słoiczku po małym majonezie, nieraz dodaję cacao lub szczyptę chili. Z wiosny majeranek z kurkumą lub vegetą, wszystko zależy od wody na której łowie, warto do tych zapachów rybę przyzwyczaić już wcześniej nęcąc nie zbyt obficie i nie za często, tymi zapachami nie można przenęcić dane łowisko, skutek może być odwrotny. Do nęcenia robię  własne "psełdo" kulki, kasza manna, mąka kuku, jajka i trochę kazeiny, kulka jest gąbczasta ( miękka) w dotyku. (2014/04/22 06:41)