Dip karpiowy

/ 16 odpowiedzi
jaki dip polecicie na wyrobisko pożwirowe ,chcę kuku moczyć 
JKarp


Cześć
Każdy i żaden ;-)
Kuku dobrze zrobiona wydziela tak ładny zapach, że raczej żaden.
Pokombinuj i poszukaj opisu CSL i jak można samemu zrobić kuku o takim zapachu.
Może opisz jednak żwirownię - każda jest inna. Czy zarośnięta, jakie dno...itd
Janusz JKarp (2011/01/14 12:15)

iro


Cześć. Napiszę to co wszystkim piszę o smakach - zależy na jaką porę roku. (2011/01/14 13:35)

JKarp


Cześć
Wiedziałem ( czułem ), że tak powiesz:-)
Janusz JKarp (2011/01/14 21:00)

greguar82


żwirownia Otałęż [jest opis w łowiskach]głęboki zbiorniki o bardzo czystej wodzie pow.kilkadziesiąt ha chcę zacząć od wiosny ,wędkuje od dzieciństwa tzn dwadzieścia parę lat łowię wszystko i nic głównie międzytamia na Wiśle ,ale żwironie też odwiedzałem  przy wysokich stanach wód rzek z różnym skutkiem tzn po zarybieniu zawieszały mi się przerośnięte kroczki ,karpie do 2kg,ale teraz zaopatrzyłem się w sprzęt typowo karpiowy i w tym roku chciałbym troszkę popróbować w tym temacie ,prześwietlam portale wędkarskie ,chłonę wiedzę ,ale miło posłuchać rad doświadczonych w wędkarstwie karpiowym,za wszystkie info z góry dziękuję,pozdrawiam (2011/01/14 21:17)

JKarp


Cześć
No to co to jest ten CSL?
Janusz JKarp (2011/01/14 22:19)

greguar82


witam ,szukałem info na temat tego CLS,ale szczegółowej definicji nie znalazłem .natomiast ja wyobrażałem sobie dip jako gęstą maż,syrop,o określonym smaku,zapachu,aromacie.myślałem zrobić w następujący sposób [sprężyna z zanętą na żyłce głównej 0,22 ,stoper,krętlik,przypon0,18 ,a na haku dwie kuku umoczone w dipie i heja]stąd moje pyt. jaki dip zakupić skoro chcę od wiosny spróbować (2011/01/16 21:02)

JKarp


"CSL jest jednym z najbardziej efektywnych płynnych dodatków ostatnich lat. Ma ciemny, czekoladowy kolor, aromat przypominający piwo, oraz słodko-gorzki smak. Produkowany z mielonych, moczonych w gorącej wodzie ziaren kukurydzy. CSL jest doskonałym aktywatorem, przez co można go dodawać do wszystkich przynęt, idealny jako dip i dodatek do miksów, pelletów, mieszanek do spodów i siatek rozpuszczalnych. Nie rozpuszcza PVA"
Oj oj...
Mi zajęło znalezienie 30 sekund...
Grzesiu troszkę inwencji...
masz tu troszkę lektury:
http://wedkowanie.pl.tl/dodatki-do-zanet.htm
Mimo wszystko nie używałbym żadnego dipu a już na 100% wiosną.
Janusz JKarp (2011/01/16 22:34)

greguar82


wiesz,  na chwile obecną to mam prace od 6 rano wyjazd ,18 powrót dwoje dzieci żona w szpitalu stąd takie zainteresowanie z mojej strony, postem przez siebie zamieszczonym,jakoś na chwilę obecną staram się to okiełznać,stąd takie z mej strony zainteresowanie ,ale myślę ,że to się niedługo poukłada ,pomijając moje problemy dziękuję za zainteresowanie,i za fachowe info które właśnie studiuje ,a myślę ,że porady oparte na doświadczeniu zdobytym przez wiele lat prób i błędów   bezcenne (2011/01/17 21:01)

greguar82


skoro tak radzisz to rozumie ,że wiosną uboga zanęta w sprężynę ,a na hak 2kuku a druga  wędka dendrobena,chyba ,że przekonam się do kulek [raz nakupiłem ale nic nie chciało się tego chwytać i odpuściłem sobie] cóż byle do wiosny (2011/01/17 21:26)

Yen


Ello
kolego na wiosnę Karpie poruszają się po płytkiej wodzie i tam je raczej poszukaj, a zapachy na nie to raczej ziołowe lub owocowe, ale raczej egzotyczne i to kilka zapachów na raz. Sprężyna to raczej odpada, lepiej spławik i to nie za wielki. Piszesz o wodzie żwirownia a czy ma na dnie troszeczkę mułu, czy raczej więcej, bo jak więcej to na hak powinien iść bałwanek czyli kulki pływające które w mule nie zalegają. Karpie biorą czasami nie z dna tylko z wody. Woda przezroczysta to żyłka powinna być bezbarwna, a nie typowa karpiowa. (2011/01/17 22:48)

JKarp


Cześć
A kto powiedział, że zanęta ma być uboga? Na razie rozmawiamy o dipach.
@Yen
Powiedz mi co znaczy określenie " zapachy na nie to raczej ziołowe lub owocowe, ale raczej egzotyczne i to kilka zapachów na raz." lub "Woda przezroczysta to żyłka powinna być bezbarwna, a nie typowa karpiowa." A jaka to karpiowa żyłka ale typowa znaczy kolor?
Ja nie potrafię ogarnąć takiej porady pomimo chęci najszczerszych...
Wiosną jak jest mało w wodzie jedzenia i woda jest zimna i czysta pojawienie się "nowego i pachnącego" jedzenia może spowodować, że karpie będą wręcz unikały tego miejsca. Ja mówię o kuku i kulkach. Nie potrzebne są jakieś straszne kombinacje zapachowe. Jeśli chodzi o kulki to wystarczą zrobione na miksie rybnym z minimalną ilością zapachu. Im cieplej można dodawać więcej zapachu i delikatnie łamać je owocem. A najlepiej robić kulki bez zapachu a one przecież i tak jakoś pachną. W razie czego zawsze można je dopalić boosterkiem.
@Grzesiu ten zestaw ze sprężyną ja bym zmienił. Po pierwsze żyłka główna za cienka. Po drugie na przypon plecionka tonąca z zestawem węzeł bez węzła ( tak na początek ). Jeśli już musi być ta sprężyna to lepiej koszyk do metody ale lepiej zestaw z z ciężarkiem i nęcenie punktowe z PVA ( drobny pelet i troszkę kruszonych kulek) ale to mija się z łowieniem na kuku. Znajdź przepis na pastę peletową do koszyczka metoda.
Powinieneś przeprosić się z kulkami.
Janusz JKarp (2011/01/18 08:03)

greguar82


 Witam                                                                                                                dziękuje za porady myślę,że jeżeli nie wystąpią w tym roku jakieś przeciwności losu to spróbuję zasięgnąć tematyki wędkarstwa karpiowego w praktyce.W zeszłym roku zaliczyłem ponad 30 karpi do 2kg ,ale to Wisła , fedeer ,i ryba ,która zapewne podczas czerwcowych powodzi uciekła z hodowli to inny temat nie wędkarstwo karpiowe tylko grunt,a karpie były przyłowem ponieważ cały sezon szukałem leszczy ,a największy 27 cm i odpuściłem sobie.Natomiast w karpiach ujął mnie ich charakter i siła woli walki ,te odjazdy w nurt na żyłce 0,18 ,aprzypon 0,14 ,emocje nie do opisania ,zawsze ta niepewność czy zobaczę co tam  na drugim końcu,ale co Wam będę pisał przecież każdy to dobrze zna ,pozdrawiam   (2011/01/18 21:20)

greguar82


kol JKarp,myślałem nie raz o kulkach ,lecz nie wiem czy karpie tam są do tej przynęty przyzwyczajone ,ponieważ większość tam preferuje kuku[z obserwacji wędkarzy],a chcąc łowić  na kulki to musiałbym prawdopodobnie dłuższy czas je przyzwyczajać do tej przynęty,a kuku jest powszechna gdyż każdy sypie .cóż podstawa w odpowiednim czasie z odpowiednią przynętą trafić w dane miejsce,pozdrawiam (2011/01/18 21:31)

Hunter1982


 Cześć kolego greguar82.. Posłuchaj wcześniejszego rozmówcy mówię tu o JKARP kolega ma widać duże doświadczenie i mówi ważne i przydatne wskazówki dotyczące łowienia karpi..
Nie masz czym się przejmować że karp nie jest przyzwyczajony do kulek... W większości wód karpiarze przyzwyczajali rybę do swoich przynęt bądź zanęt.. Karp jak każda inna ryba jak ją nauczysz że takie pożywienie ma dostarczane to go spróbuje i będzie do niego wracała...
Zawsze możesz podczas późniejszej swojej zasiadki mieszać kukurydzę z niewielką ilością kulek proteinowych i próbować szczęścia... Jak karp wejdzie w kukurydzę to i kulkę znajdzie...
Można dodać też płynnego pokarmu delikatnie... Ma zapach a karp się nie naje :)Będzie szukał jedzenia, które mu zaserwujesz....
Powodzenia w zasiadkach... Połamania.... (2011/01/19 13:16)

kece20


Witam mam taki mały problem bo chcę od wiosny ustawić się na karpia i ewentualnie na amura chcę łowić na kukurydze lub na jakieś proteine lecz nie wiem jakiego dipu lub boosteru użyć na karpia. Staw na którym będę łowił jest mały po zaledwie ma 0,6 hektara i dookoła są trzciny a dno jest różne miejscami jest muł a miejscami jest piasek , a co głębokości to jest ona też różna bo waha się od 1m do 12 m. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz . Pozdrawiam (2011/01/27 10:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Cześć
Moja rada:
Przeczytaj uważnie cały wątek :-)
"Każdy i żaden ;-)"
Dwa, góra trzy zapachy: Truskawka, ryba i scopex.
Zapachy możesz dowolnie mieszać.
Janusz JKarp (2011/01/27 11:48)