Dip do kulek

/ 9 odpowiedzi
Witam. Czy można łączyć inne smaki dipów z innymi smakami kulek proteinowych, np dip o smaku halibuta z kulką waniliową?
Zionbel

no ba :)
najlepiej tak kombinować :)
Pozdro Zion Bell (2012/10/21 18:58)

użytkownik39933

Witam. Czy można łączyć inne smaki dipów z innymi smakami kulek proteinowych, np dip o smaku halibuta z kulką waniliową?

można (2012/10/21 18:59)

bosnox

Ale czy skrajnie inne smaki nie będą się "gryzły"? A jakie kombinacje możecie polecić? Czy taka sama sytuacja jest z boosterami, też można używać innych smaków boosterów niż kulek? (2012/10/21 19:15)

użytkownik39933

Ale czy skrajnie inne smaki nie będą się "gryzły"? A jakie kombinacje możecie polecić? Czy taka sama sytuacja jest z boosterami, też można używać innych smaków boosterów niż kulek?

możesz śmiało kombinować ,śmierdziuch z owocem to bardzo dobra kombinacja np. truskawka-ryba, ananas-krab itp. (2012/10/21 21:18)

bosnox

Mam jeszcze jedno pytanie kiedy i w jakich sytuacjach najlepiej używać dipów, a kiedy boosterów? (2012/10/22 19:53)

JKarp

CześćDipujesz przynęty.Boosterem zalewasz zanętę.Ja jestem zwolennikiem liquidów.JK (2012/10/22 20:26)

bosnox

Chodziło mi o ty kiedy i w jakich sytuacjach stosujemy dipy i boostery, np, przy jaiej pogodzie, temp. wody itp.? Czym róznią się boostery a liquidy? (2012/10/23 21:27)

JKarp

Chodziło mi o ty kiedy i w jakich sytuacjach stosujemy dipy i boostery, np, przy jaiej pogodzie, temp. wody itp.? Czym róznią się boostery a liquidy?

CześćTu nie ma nic do rzeczy pogoda i temperatura wody z tym, że raczej nie powinno się za bardzo dopalać ani zanęt ani przynęt późną jesienią i wczesną wiosną.Dipy do przynęty a boostery do zanęty.Liquidy i aminoliquidy mówiąc krótko są to pokarmy płynne. Zawierają dużo różnych substancji. Mają za zadanie swoim aromatem i smakiem  zwabić ryby w pole nęcenia. To taki trochę oszukiwacz - niby jedzenie jest i jest go dużo ale w rzeczywistości jest tylko zanęta." atraktor wykonany na bazie naturalnych witamin   i aminokomponentów poprawiających metabolizm   i przyswajalność zanęt. Wykorzystywany do zalewania   zanęt sypkich, ziarna oraz jako jeden ze składników do   samodzielnej, domowej produkcji kulek proteinowych.   Doskonale sprawdza się jako dodatek do zanęt   zawodniczych."" wykonany na bazie kałamarnicy, przełamanej żurawiną   z zawartością czarnego pieprzu z dodatkami   wzmacniającymi  smak i zapach oraz przyspieszającym     trawienie." - to jako przykład.Booster - " Głównym ich zadaniem jest zewnętrzne aromatyzowanie kulek proteinowych zanętowych, jednak z powodzeniem można je stosować do aromatyzowania ziaren i zanęt. W przeciwieństwie do dipów nie powodują twardnienia kulek, dlatego można w nich moczyć kulki przez długi okres uzyskując w ten sposób bardzo aromatyczną przynętę. Z powodzeniem można je stosować w woreczkach PVA, ponieważ ich nie rozpuszczają, natomiast doskonale rozpuszczają się w wodzie tworząc chmurę smakowo- zapachową wabiącą karpie.".Niektóre liquidy i aminoliquidy rozpuszczają PVA. Boostery raczej nie rozpuszczają PVA.JK (2012/10/23 22:03)

jarekk

o q... :) jakie to wszystko skomplikowane ! W czasach kiedy łowiłem karpie, aby przygotować przynętę potrzebowałem mąkę i wodę. Gniotłem to na ciasto, a potem kulałem na kulki ..i już. Zakładalo się to na hak i wrzucało na grunt po obciążeniu ołowiem "przelotowym", a na żyłce wieszano ping-ponga, albo po prostu papierek. I myślicie pewnie, że nic nie brało ? ...hehe :)

PS: sorki, że się wcinam, ale strasznie to się wszystko pozmieniało ! :)

(2012/10/23 22:50)