Delikatna wędka spławikowa dla początkującego

/ 29 odpowiedzi
spiningowy-karpiarz


Można łowić jedna wędką jak ktoś tak uważa,ale niech nie mówi że ryb nie ma w naszych wodach.

Wód w okolicy jak na lekarstwo, brak komercji, brak rzek, brak jezior, zostają tylko malutkie glinianki, na których poziom wód co rok jest niższy. Tak - ryby są, ale w ilości nieadekwatnej do ilości wędkarzy. Pomysł ze spławikiem wziął się stąd, iż zarzuczanie dwóch karpiówek i czekanie (chociażby na tego 3 kg karpia) nie ma końca. Małych leszczyków i płotek jest masa, a tak w ogóle to warto praktykować nowe metody, bo na tym polega właśnie wędkarstwo.

To, że chcę przeznaczyć "tylko" 100zł na tą wędke nie znaczy, że jestem biedny. Po prostu nie chce przywiązywać większej wagi do spławika, glówną metodą połowu pozostaje karpiowanie. Łowienie płotek nie jest jakimś sukcesem, ma tylko umilić czas. Dlatego, ograniczam budżet, kołowrotek wykorzystam od spiningu, brakuje tylko wędki, może nie targówki, ale myślałem że za 100zł w internecie da radę znaleźć coś naprawdę dobrego, przecież te małe leszczyki nie połamią mi raczej wędki :D (2017/02/01 07:58)

Romuald55


Proponuję więc jakąś bolonkę dł 5 metrów.To taka najbardziej uniwersalna.Można nią daleko rzucić,zastosować spławik stały przy wodzie do 4 metrów.Łatwiej manewrować holowaną rybą przy zarośniętych brzegach itp.W każdym średnio zaopatrzonym sklepie wędkarskim kupisz taką za niewielkie pieniadze. (2017/02/01 09:42)