Zaloguj się do konta

Delikatna wędka i dylemat.

utworzono: 2013/03/06 20:42
Grzesiek75

Chłopie czy ty rozumiesz że autor postu chciał kupic jeden kij spiningowy który miał mu służyc do połowu trzech gatunków drapieżników, jak ty sobie wyobrażasz wyprawę na sandacza z kijem catana 1-11g wyrzutu, czy ty wogóle wiesz o czym jest temat i o czym piszesz, będziesz próbował go łowic na paprochy czy małe obrotówki?, ja nie mówię że shimano catana jest be, tylko ta wędka nie nadaje się do połowu sandacza, a do połowu szczupaka ta gramatura wędziska nie jest wskazana , główka 8 gram plus guma 10cm idziesz na sandacza jak tą wędka chcesz poprowadzic z podbicia tę przynęte , pomyśl no chyba że jesteś czarodziejem. Pozdrawiam. [2013-03-09 08:56]

Waldi Fish

Pax, Pax vobiscum.
[2013-03-09 09:21]

mario84

zobacz sobie kijek mistrall shogun cw do 10 gram 275  bardzo dopracowany kijek o szczytowej akcji na okonia idealny. cena od 150 do 200 zł
[2013-03-11 19:55]

Romuald55

10 cm ripper uzbrojony 5 gramową główka jigową jest wystarczająca przynętą na duże okonie ale również szczupaki i sandacze.Jej ciężar nie przekracza 10g.Tej wielkości przynęta jest skuteczna na sandacze na wodach stojących.Spróbuj ja prowadzić na twardym kiju o c.w. ok 50g.Powodzenia. [2013-03-11 21:35]

Grzesiek75

Nic nie będe próbował, ponieważ nie ma  uniwersalnego kija na te trzy gatunki ryb, tylko niedzielny wędkarz będzie  łowił jednym spiningiem , ale to tylko dlatego że nie będzie miał odpowiedniej wiedzy na temat wędkarstwa spiningowego, ale każdy łowi jak uważa, tylko jest jedno ale, jak ktoś zadaje pytanie to starajmy się  udzielic tej osobie jak najwięcej mądrych odpowiedzi i dzielmy się swoją wiedzą, a jak nie mamy nic do powiedzenia lub piszemy głupoty to lepiej się niewypowiadajmy, czołem kolego. [2013-03-11 21:59]

Romuald55

Kolega pykuu założył post żeby zapytać m.in. o Catanę.Stąd moja wypowiedż.Da się złowić i szczupaka i zwłaszcza sandacza tym kijem.Oczywiście masz rację,że do dużych przynęt bardziej przydatny jest kij mocniejszy.A raczej o większej sile wyrzutu.Bo Catana jest mocna. [2013-03-11 22:08]

10 cm ripper uzbrojony 5 gramową główka jigową jest wystarczająca przynętą na duże okonie ale również szczupaki i sandacze.Jej ciężar nie przekracza 10g.Tej wielkości przynęta jest skuteczna na sandacze na wodach stojących.Spróbuj ja prowadzić na twardym kiju o c.w. ok 50g.Powodzenia.


Obserwowałem ten wątek z nieukrywanym sarkastycznym uśmiechem na ustach ale teraz nie wytrzymałem.

Jeszcze bym zrozumiał gdyby to napisał nieopierzony, młody wędkarz, chcący "zabłysnąć" na forum. Ale że stary wyjadacz pisze takie bzdury, nie spodziewał bym się. Czy Ty Romualdzie w ogóle wiesz ile taka 4" gumeczka może ważyć? Chyba nie. Ważyłem przed chwilą standardowe kopyto relaxa 10 cm, czyli jedną z najlepszych gum na zandery, i wiesz co waga wskazała? 15g!!! Nawet jeśli weźmiemy cieniutkie i leciutkie gumki jak King Shady czy Lunaticki  to i tak ich waga wynosi 10g. Do tego 5 g główka. Ten kluskowaty kijek w życiu dobrze nie podbije takiego ciężaru. A nawet jeśli łowi się na wolny opad to kijkiem do 11g w życiu skutecznie nie zatniesz sandacza, no może jednego na 10-20 co nie zmiania faktu że taką Catanką to można sobie okonki połowić ale nie szczupaki czy sandacze. I odpowiadam na Twoją propozycję: Tak wolę pałę 50 g na sandacza niżli patyk 11 g na dodatek półparaboliczny. I znakomita większość wędkarzy znających się na rzeczy tak samo napisze.

No i jeszcze pisanie o niby sprawdzonej wadze główki =5 g na wodę stojącą. Pytam się: na jak głęboką, z jakm dnem, jaka pora roku, jak w końcu żerują sandacze, agresywnie czy tylko dociskają przynętę do dna? Atakują przy dnie czy polują w toni? Nie liczę za bardzo na sensowną odpowiedź...
[2013-03-11 22:15]

Romuald55

I oczywiście ta pięćdziesiątka jest na okonki. [2013-03-11 22:45]

Romuald55

Kolego pykuu,specjaliści orzekli,że jak Cataną będziesz łowił okonie paproszkami 2-3 g jak piszesz i czasem 4-8 to jak Ci weżmie sandacz powyżej 2kg,jak piszesz to połamie Ci wędkę w drzazgi.Ja nie jestem fachowcem i w ub roku na Odrze koło Tarnawy w klatce,czyli między główkami złowiłem sandacza 3,5 kg na tą własnie Catanę.Ale zaznaczam,ja nie jestem fachowcem to mogłem sobie na to pozwolić.Może dlatego,że dawno temu spiningowałem kijem bambusowym. [2013-03-11 22:59]

I oczywiście ta pięćdziesiątka jest na okonki.

Nie na okonki, których nomen omen nie łowię, ale zandery. A Ty piszesz że ten baciak 11g jest OK na sandacze. A to kompletny bzdet. Choć muszę dodać że są blanki o CW do np. 14g które są genialne na sandacza na lekko lecz nie porównuj światowego klasowego sprzętu o mocy 12 lbs do kijka za 100 złotych, który może ma w porywach moc 6lbs choć obastawiam że Catanka ma raczej 4 lbs co automatycznie eliminuje tą wędkę jako sandaczówkę. Z czego chcesz zaciąć tą rybę? Nie wprowadzaj młodych wędkarzy w błąd...
[2013-03-11 23:00]

I o przyłowach też nie pisz bo to fuksy a nie zamierzone łowienie danego gatunku, jako konkretnego celu. A tu tkwi cała różnica.
[2013-03-11 23:02]

GazownikPL

Panowie możecie się ze mną nie zgodzić i mi to .... ' ale pytanie o jedną wędkę na klenia , okonia , sandacza , szczupaka na wodę płynącą i stojącą sorry ale żenada
[2013-03-13 17:17]