Zaloguj się do konta

DELEGACI.

utworzono: 2009/04/12 16:52
jurek

Jak sądzicie , czy wybrani DELEGACI na ZJAZD do Okręgów ...mogą coś zmienić , ewentualnie wprowadzić innowacyjne zmiany korzystne dla wszystkich wędkarzy..............NAPISZCIE PROSZĘ O JAKIE ZMIANY MAMY WALCZYĆ ....................................delegat na zjazd Jurek Suchodolski. [2009-04-12 16:52]

grzegorzk75

Pewnie zaraz ktoś mnie wyśmieje, jednak ja mam swoje zdanie. Jurku, myślę że warto by powalczyć o zarybianie innymi gatunkami niż karp, o wprowadzenie jakiegoś limitu w ilościach zanęt żeby nie dochodziło do skrajności ( 10kg kulek, 20kg kukurydzy, itp,itd), o zwiększenie ilości strażników i patroli nad wodą, o pojemniki na śmieci na łowiskach, niech PZW wywalczy gdzie trzeba zwiększenie kar za kłusownictwo.... Wiele rzeczy chciałoby się zmienić, lecz każdy z wędkarzy ma pewnie inne zdanie i pewnie brak solidarności wśród nas doprowadzi do tego, że nic nie wskóramy! Pozdro dla kumatych! [2009-04-12 17:55]

Jurek moje gratulacje i życzę Ci abyś został wybrany na walny zjazd do Warszawy.W okręgu Możesz poruszyć sprawy związane z ochroną i czystością waszych akwenów .To co robisz na co dzień jako SSR.Będziesz miał wpływ na sposób i ilość zarybień.Możesz zgłaszać wnioski i przopozycje uchwał jakie Twój okręg powinien podjąć celem poprawy syzuacji na waszym terenie.ALE,w okręgu
możesz tylko zrobić coś dla waszego terenu. Dlatego życzę Ci wyboru na walny zjazd do ZGPZW.Tam poruszane będą sprawy całego kraju i tu jest pole do popisu,tu trzeba mocno walnąć pięścią w stół.Przedewszystkim bzdurne wykluczające się nawzajem przepisy regulaminu wędkarskiego .Moim największym marzeniem było by zmniejszenie ilości okręgów i jednakowe opłaty w całym kraju.Zeby dostęp do wody był dostępny bez żadnych ograniczeń.
Życzę sukcesów .
Pozdrawiam. [2009-04-12 21:12]

stiven 48

Jurek. Możesz dużo zrobic, jeżeli utwożysz wokół siebie wiekszośc lub znajdziesz sojuszników , jeżeli nie zginiesz w tłumie. W głosowaniu zawsze wygrywa większośc!, taka jest rzeczywistośc i nic na to nie poradzisz. [2009-04-13 08:24]

jurek

Witam wszystkich, każda uwaga jest bardzo cenna.............w moim Kole jest 15 delegatów, a w Płocku jeszcze 5 Kół wędkarskich.........dodając mniejsze Koła wokół dawnego Okręgu Płockiego........( w moim Kole ---wszyscy będą żądać tego samego, tzn.--pozytywnych zmian)........pozdrawiam wszystkich Jurek. [2009-04-13 13:23]

hubi

Jurku gratulacje, ja mam jedno małe marzenie ujedniolicenie wędkowania na jedną karte wędkarską w całej Polsce bez problemów wolno nie wolno , i szukanie porozumień miedzy okręgami pozdrawiam i zycze powodzenia. [2009-04-13 20:51]

grzegorzk75

I ja się pod tym podpiszę - po co te okręgi ? Nie może być jak dawniej, opłata na wody nizinne czy górskie i po problemie, gdzie jedziesz tam łapiesz! [2009-04-13 21:42]

hubi

I to by było najlepsze ,zresztą my płacimy i my powinniśmy od nich tego żądać. [2009-04-13 21:58]

rysiek38

tak samo jestem za powrotem do starych zasad jak chodzi o podzial na okregi namiast poruszylbym sprawe waznosci karty przez rok od daty wplaty a ni do 31 grudnia [2009-04-13 22:00]

hubi

Rysiu tez jestem za pozdrawiam [2009-04-13 22:02]

Grzegorz_Mik

Warto by pomyśleć o powrocie do sytuacji sprzed lat gdzie każdy zrzeszony w PZW miał prawo do wędkowania na wszystkich wodach dzierżawionych przez PZW w całym kraju . Ostatnie spory na „górze” pomiędzy okręgami doprowadzają do bardzo niekorzystnych rozwiązań na których cierpią szeregowi wędkarze . W coraz większym stopniu ogranicza się nam możliwości wędkowania . Spory pomiędzy np. Okręgiem Bielsko Biała i Katowice spowodowały rozdzielenie się tych terytorialnie bardzo małych okręgów na dwa odrębne (od lat istniejące jako Okręg Bielski , Katowicki i Częstochowski) . Następny problem do rozwiązania to likwidacja tak wielkiej ilości okręgów , powinno ich byś 16 tyle ile województw w Polsce i wtedy pośrednio rozwiązał by się problem o którym pisałem powyżej . W powstałym np. okręgu Śląskim można by łowić na wodach Bielska Białej , Katowic , Opola i Częstochowy . Będą to jednak bardzo trudne do przeprowadzenia zmiany ponieważ działacze tych okręgów będą ostro walczyć o swoje stołki . [2009-04-14 00:31]

dominikma

To super że jest ktoś z delegatow który chce coś zmienić ja równiez podpisuję się pod tym aby zmniejszyć liczbę okręgów oraz pod tym aby każdy wedkarz mający opłacone składki mógł łowić na wszystkich wodach dzierżawionych przez PZW bez względu na " pochodzenie". Niech wreszcie będzie tak jak chcą wędkarze !!!. [2009-04-14 07:48]

stiven 48

Kolego Jurku, Jesteście w stanie zmienic opłaty za wędkowanie, nawet ustalic nowy regulamin R.A.P.Ryb.,ale tylko w waszym Okręgu -( Płocko - Włocławski) , tylko trzeba uważac!, znalazło by się dużo chętnych na przejęcie waszych już skromnych wód. Jak i w jaki sposób przekonac pozostałe 44 Okręgi?
Tak jak Ci pisałem, jeżeli nie utworzysz wokół siebie większości - nic nie wywalczysz. Ale WIARA CZYNI CUDA [2009-04-14 07:59]

Cuda się zdarzają!
Delegat ,bo jest tylko jeden,otrzymał ścisłe wsazówki od członków naszego koła.Na wałnym zebraniu podjeliścmy uchwałę w tej sprawie .
Na zebraniu był obecny przedstawicieł okręgu i co? Poparł nasze racje.
Utrzymuję kontakt z kilkoma zaprzyjażnionymi kołami w Łodzi,i wiem żę wszyscy
zrzeszeni w nich wędkaże popierają i podejmują działania aby ich delegaci, a mają ich sporo, Walczyli o przywrócenie dawnego porządku.Jedna organizacja podzielona na okręgi wojewódzkie z odpowiedzialną uczciwą władzą. Wody nasze zbyt łatwo wymykają się z pod naszej dzierżawy bo dyrektorzy okręgów wolą mieć mniej problemów na głowie, niż dobro braci wędkarskiej.
I dletego Jurku musicie!!! Powtarzam musicie być nieustępliwi w wszych staraniach aż do samego końca.....Naszego....Lub tych Panów z zarządu PZW.......!!!!!!!!
Pozdrawiam i życze mądrych i rozsądnych delegatów wokół Twojej Osoby. [2009-04-14 09:33]

stiven 48

Widzisz, kolego Pawelek, jednak wierzysz w cuda. Wybraliście delegatów Kół do reprezentowania członków Koła w Okręgu. Żebyście jeszcze tak mogli wybrac do Zarządu Głównego, nie wiadomo ilu z nich tam się znajdzie?, ale i tak życzę powodzenia, wiary a przede wszystkim sukcesu. [2009-04-14 13:41]

primerap101996

Gratulacje Jurku, popieram resztę kolegów w związku o ten podział na tyle okręgów, było by pięknie gdyby tony śmieci zniknęły z brzegów naszych łowisk, dotkliwsze kary dla kłusoli, i tak jak ktoś wspominał, więcej strażników, więcej kontroli i co się z tym wiąże więcej czystych rybnych akwenów w naszych kołach, czego nam wszystkim szczerze życzę a Tobie sukcesów. Pozdrawiam [2009-04-15 06:57]

jurek

Jestem również we władzach Sądu Koleżeńskiego --- więc tu problem ze śmieciarzami --- przynajmniej w moim dużym Kole można rozwiązać -- bardzo szybko -- najsurowsza kara --jaką przewidują przepisy to jest -- usunięcie na trwałe ze struktur PZW , wraz z odebraniem legitymacji ewidencyjnej wędkarza ( tj. tam gdzie są opłaty wraz ze znaczkami )..........I trzeba będzie coraz bardziej korzystać z tych kar...............LECZ NAJGORSZE JEST TO , GDY WĘDKARZ NIE PODLEGA MOJEJ JURYSDYKCJI..........Okręg , ani inne Koła , bardzo rzadko chcą karać swoich wędkarzy (kolesiostwo , oraz pieniądze od potencjalnego utraconego wędkarza ......a najgorsze jest to ....że Sądy Koleżeńskie to prawie MARTWE CIAŁA.........ludzie tak , jak strażnicy niektórzy boją się osądzać swoich znajomych , kolegów itp...............czekają tylko na odznaczenie od władz PZW---za pełnioną fikcyjnie funkcję ................PROSZĘ : przypomnijcie sobie , na Walnych Zebraniach Kół----------- ilu jest podanych --- o ukaranie przez Sąd Koleżeński?????????????????????????????????????????? [2009-04-15 10:01]

stiven 48

Jurek już podaję - O! [2009-04-15 10:18]

Cze Jur! Szkoda że u mnie delegaci siedzą pochowani. Juz sie boją, a jeszcze nigdzie nie byli. Ale cóż, znasz moje poglądy , rozmawialiśmy o tym kilka razy. Więc masz kilka pomysłów.
1.Ograniczenie ilości okręgów, im mniej tym lepiej.
2.Inne niz dotychczas dzielenie kasiory (więcej dla kół, mniej dla byków)
3.Totalna zmiana podejścia do zarybień. Karp sladowo, więcej naszych gatunków.
4.Zwiększenie kar dla łobuzów.
5. Ujednolicenie rejestrów połowu (powinne tam byc tylko ryby zabrane z łowiska , a nie tak jak w O.Katowice)
6.Słynne udostępnienie wędki współmałżonkowi - dodanie do RAPR takiego zdania - "wsółmałżonek nie musi posiadać karty wędkarskiej a pieczę nad nim sprawuje uprawniony członek PZW.
7. Ograniczenie lub zakaz stosowania zanęt. Jestem za limitem.
8. Dostosowywanie wymiarów ochronnych do stanu gatunkowego wód przez koła!
9. Ujednolicenie składek
10. Prawo do wędkowania na terenie całego kraju (turystyka wędkarska nie jest niczym negatywnym)
11. Wprowadzenie istotnych przepisów ograniczających wolność łobuzów motorowodniaków na wodach współuzytkowanych z wędkarzami . ( Zakaz naruszania tarlisk , zakaz przepływania przez przesmyki węższe niż 100 metrów, zachowanie bezpiecznej strefy przybrzeżnej o szerokości 50-60 metrów)
12. Uruchomienie w okręgach telefonu alarmowego dla wędkarzy. (dzwonisz do okręgu, tam dyspozytor podejmuje decyzję i powiadamia należne służby)
13. Karta wędkarska ważna okrągły rok od dnia wpłaty składki.
14. Zaostrzenie przepisów regulujących ILOŚĆ IMPREZ SPORTOWYCH jkie mogą sie odbywać na jednym zbiorniku w ciągu sezonu (np w zależności od powierzchni zbiorników)
15. Ściganie przez PZW nieodpowiedzialnych przedsiębiorców niszczących drogi dojazdowe do wód (żwirownie, odkrywki, kopalnie i inne)

Pozdrawiam Juras, życzę powodzenia. [2009-04-15 12:09]

Bardzo dobre postulaty kolegi GHOSTMIR jak najbardziej się pod nimi podpisuje [2009-04-15 17:06]

Grzegorz_Mik

Ghostmir.
Jak widzę podszedłeś do tematu merytorycznie i bardzo kompleksowo . Pełne poparcie dla Twoich postulatów . Sprawą nieodpowiedzialnych jak to nazwałeś „łobuzów” motorowodniaków powinien wreszcie się ktoś zająć . Widywałem szaleńców na skuterach wodnych którzy z wielką prędkością przelatywali w pobliżu kąpiących się dzieci , rozganiali dla zabawy stada kaczek z młodymi nie mówiąc o uprzykrzaniu życia wędkarzom . Inną ostatnio plagą są właściciele quadów którzy dewastują brzegi rzek i jezior oraz porastającą je roślinność stanowiącą schronienie dla wielu gatunków ptaków i zwierząt żyjących nad wodą i będących ich miejscami lęgowymi . Pozdrawiam Grzegorz
[2009-04-16 02:07]

stiven 48

Kolego GHOSTMIR! wierzysz w to co piszesz? Przeciesz dokładnie Wiesz że Jurek jest delegatem Okręgu Płocko - Włocławskiego. Jeżeli się uda, może coś zmienic ale tylko w swoim Okręgu - chwała! , czego Kol. Jurkowi z całego serca życzę.( złożyc Postulaty Okręgu na Zjazd Krajowy) . Żeby byc delegatem na Zjazd Krajowy - długa droga! - głową muru nie przebijesz. Mnie się jednak wydaje że Kol. Jurek jest podpuszczany! [2009-04-16 08:33]

bensy

szczerze ,to nie wierzę w żadne konkretne zmiany.......porównałbym władze PZW z PZPN, stary , twardy beton cięko skruszyć.........obym się mylił i dozyl do zmian ktore wczesniej koledzy wypowiadali...........pozdrawiam [2009-04-16 08:41]

Jurek prosił o opinie i pomysły, więc mu dałem swoje.
Wo.Katowice też jest źle, ale jeden Jurek zapytał co wędkarze chcą zmienić. Nie widzę nic zdrożnego w tym, że choć nie jest z mojego okręgu, to pozna moje zdanie. Jur! życzę Ci Wszelkiej pomyślności. [2009-04-16 10:40]

jurek

Panowie , a przez kogo????????????????????????????????????????????????? JA MAM BYĆ PODPUSZCZANY , może wielu mnie nie zna mną nie można manipulować , jeżeli nawet ktoś by próbował ----- to doskonale wie , że nie ze mną .............MOŻE INNYMI MOŻNA MANIPULOWAĆ ------LECZ NIE ZE MNĄ ..................chciałem dowiedzieć się z czystej ciekawości .....CO O TYM MYŚLICIE???????????? ..........I BYĆ MOŻE SKORZYSTAĆ Z WIELU PORAD........NP........GHOSMIRA........................jeżeli dałbym sobą manipulować ....to pierwszy splunął bym sobie w gębę .............JESTEM PO TO ŻEBY POMAGAĆ WĘDKARZOM I GŁUPIM PRZEPISOM , ORAZ NADUŻYCIACH ...................PSR........która boi się gonić po nocach kłusowników, tylko wykorzystują niewiedzę wędkarzy i bloczek zapełniony, A CO ICH TAM OBCHODZĄ WĘDKARZE I ICH PROBLEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [2009-04-16 11:31]

No i szacun. [2009-04-16 11:55]