Degradacja J. Koskowickiego (rezerwatu przyrody)

/ 2 odpowiedzi
Nie wiem, czy dobrze trafie z dodaniem wątka. Może nie wszyscy z członków PZW Legnica posiadają świadomość tego co dzieje się z terenami wokół jeła uniemożliwonaziora, czy dostępem do wody, która powinna być swobodna, lecz tutaj jakakolwiek możliwość przemieszczania się dla wędkarzy została uniemożliwiona.

Większość terenów wokół jeziora została ogrodzona betonowym płotem - powstaną tam ogródki działkowe, własnościowe budowane przez prywatnego "inwestora". Na głównej plaży zabrano drogę, aby tam się dostać trzeba przeskoczyć przez rów. Nie ma zaś żadnego przejścia w kierunku tzw. "Cypla".

Ktoś wydał na to pozwolenie, ale musiały być jakieś uchybienia, to nie możlwie aby wszystko to stało się w pełni legalnie. Gdzie reakcja PZW?!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

lukaszlca


Rezerwat przyrody i w dodatku największe trzcinowisko na dolnym śląsku a coś takiego się dzieje. Może to tylko u nas tak jest bo byłem kilka dni temu na wyjeździe z rodziną i w jednej z miejscowości jezioro łączyło się z parkiem krajobrazowym i wędkowanie nawet w tym miejscu było nie dozwolone. A to co się dzieje u nas to jest nie do pomyślenia i jeszcze trochę to nie będzie jak się dostać do jeziora. Ja słyszałem że mają tam powstać domki letniskowe. (2012/05/13 23:50)

TimoniPumba


no cóż... może jednak tym ktoś się jeszcze zainteresuje. Ktoś odpowiedni musiałby się zainteresować tą sytuacją. Myślę, że w każdym cywilizowanym kraju byłoby nie do pomyślenia, aby ludności odeparować w tak bezczelny sposób, możliwość rekreacji, wypoczynku. Wystarczyłoby jedynie zachować odrobinę większą odległość od linii brzegowej, aby umożliwić poruszania się tak, a jednocześnie zachować wciąż stosunkowo naturalny, mało zurbanizowany charakter jeziora, dzieła przyrody. (2012/05/29 15:45)