Deeper - zestaw do wyrzutu

/ 4 odpowiedzi
Zakupiłem Deepera Pro+ i teraz zastanawiam się czy sprzęt, który posiadam nada się do wyrzutu sondy i nie ulegnie uszkodzeniu, czy nie stracę Deepera.
Mam wędeczkę do żywca - karpiówka Jaxon Intensa GTX Tele Carp 3,90m 3,00lbs i do tego Ecusima 3000 z żyłką 25, ewentualnie Mikado Trython Feeder 360 100g i do tego Ecusima 4000 z żyłką 30. A możę kupić jakiś tani zestaw, który by służył tylko pod Deepera?
Czy żyłkę wiązać bezpośrednio do sondy, dać agrafkę z krętlikiem, przypon strzałowy, a może przypon wolframowy/stalowy ( gdzieś przeczytałem, ze szczupak zatakował Deepera ).
WedkarzIncognito

Witaj, napisałem długą odpowiedź na twoje pytanie, ale po kliknięciu w pole "Publkuj" pojawiła mi się cudowna informacja napisana trzcionką w kolorze czerwonym "Nie jesteś zalogowany" i cały tekst poszedł się...
A więc jeśli chodzi o ewentualne uszkodzenie wędziska przy wyrzucie Deepera to powinieneś sam ocenić czy twoje zestawy których używasz dadzą radę wyrzucić echo które waży w okolicach 100gramów(0.2lbs=0.90kg opis producenta). W przypadku twoich zestawów osobiście nie chciałbym przy każdym wyrzucie kulką wartą około 800zł sprawdzać wiarygodności górnej granicy c.w opisanego przez producenta. Dla tego też zaopatrzyłbym się w osobny kij do miotania Deeperem, budżetowym (około 100zł) rozwiązaniem może być Jaxon Zaffira Catfish do 400g, taka opcja daje pewnego rodzaju komfort i pewność że wyżej wymienione wędzisko nie powinno mieć problemów przy wyrzucie Deepera który waży 100g. a w porówniniu do Intensy czy Trythona napewno zachodzi mniejsze prawdopodobieństwo że kij się uszkodzi przy wyrzucaniu echosondy, mimo że to nadal rozwiązanie budżetowe uważąm taką formę za rozsądniejszą, bo chyba lepiej wziąć i dołożyć przykładowo 100-200zł niż stracić echo za 800 lub uszkodzić Intensę lub Trythona i do tego stracić jeszcze echo, w takim przypadku to ch... by mnie strzelil ;)). Żyłka 0.25 lub 0.30 to wystarczająca średnica o ile nie rozmawiamy tutaj o żyłkach w kategorii cenowej na poziomie 10-15zł. Może warto pomyśleć nad dodatkową szpulką i nawinięciem plecionki. Co do wiązania Deepra zdania są podzielone, nie używam echosondy i nie wiążej jej na końcu zestawu więc w tym temacie się nie wypowiem, a co do ataku na esoxa na echo to istnieje taka możliwość, tylko jest to raczej dość rzadkie zjawisko, ale rozsądek podpowiada że nie zaszkodziło by zastosować jakiegoś przyponu który ew. miał by uchronić Deepera przed zębami szczupłego, koszt przyponu groszowy i jednak chyba lepiej żeby był niż żeby go nie było ;)
Pozdrawiam.
(2020/01/31 10:17)

borsuchi

Dzięki wielkie za wyczerpującą podpowiedź - chyba tak jak napisałeś będę szukał nowego kija + nowa szpula z plecionką/żyłką, która bedzie służyłą tylko do Deepera. (2020/01/31 14:32)

marcin-sz

zależy jak daleko od brzegu np widziałem na YouTube jak rzucał z ręki a wędką sciągał (2020/01/31 15:09)

borsuchi

50 - 60 m a że kulomiotem, oszczepinikem ani dyskobolem nie jestem to raczej nie uda się bez wędki (2020/01/31 18:29)