Echosondy Deeper Smart Fishfinder

/ 13 odpowiedzi
Witam, poszukuję kogoś kto posiada ten sprzęt https://buydeeper.com/pl/deeper . Przekopałem sieć, ale
oprócz (moim zdaniem) artykułów i filmów sponsorowanych, nie znalazłem rzetelnych testów czy opinii.
Znam teoretyczne możliwości tej sondy, uważam sprzęt za super przydatny do badania dna (do tej pory
sondowałem ręczną sondą, co jest praco i czasochłonne). W Deeperze super prezentuje się też możliwość
zrobienia mapy batymetrycznej dna. Wydaje się też być przydatna do sprawnego testowania zanęt.
Jednakże nurtuje mnie zgodność opisów z praktyką, a mianowicie realny zasięg jej działania (powątpiewam
w 45 metrów) oraz zakres badanej głębokości (czy rzeczywiście jest w stanie badać płycizny już od 80 cm).
No i jak jest ze stabilnością przekazu. Inne rzeczy typu cena, korzyści i wady wynikające z konieczności korzystania
ze smartfona są mi znane. Firma wydaje się być rzetelna (dobry kontakt), a w ciągu miesiąca mają wypuścić
nową ulepszoną sondę, opartą na łączności WiFi, co bardzo powiększa zasięg i głębokość działania. Pewnie
będzie sporo droższa, stąd moje rozsterki, czy się wstrzymywać, czy też  ten obecny sprzęt rzeczywiście działa
bezproblemowo w zasięgu chociaż 40 metrów, co w zupełności by mi wystarczyło. Poza tym na Allegro widać sporo
kupionych Deeperów, a nie widać ani jednej oferty z odsprzedażą używanej sondy, co może świadczyć,
ze sprzęt jest jednak udany.
Bardzo proszę o pomoc i opinię użytkowników, a nie wyłącznie testerów tego sprzętu.
PijanyAniol

Nie mam ,ale wysnuje prosto teoretyczno praktyczny przykład : Sondowanie podłoża wprost z tafli będzie obarczone sporym błędem dlatego iż jak wiadomo w większości tafla wody nie jest gładziudka jak lustro.... a przez bujanie się czy kołysanie nawet lekkie spowodowane lekkim wiatrem doprowadzi do sporych błędów w odczycie ( o tym też pisał pewien urzytkownik, który miał styczność z tym urządzeniem poza tym są małe problemy z łączeniem i zrywaniem sygnału przez bluetooth )  NIE MIAŁEM I NIE POLECAM Coś co buja mi się na wodzie i mi bada dno nic dobrego nie wróży tylko "błędne dane"  

Co do map batymetrycznych - większosć wiekszych jezior je posiafa można je znaleść w necie lub zapytać w okręgu ;)  (2016/04/13 10:29)

kamello

Bez urazy, ale masz błędne opinie, jeśli chodzi o możliwości odczytu dna. Bawiłem się sondą bezprzewodową "noname" (made in china) i z odczytem dna nie było najmniejszych problemów, nawet przy falowaniu (prosty algorytm tnie błędy). Znalezienie górki/dołka/półki, odczyt głębokości itp. nie jest problemem nawet na tym chińskim sprzęcie. 
Problemem był zasięg działania (różnie z tym było, raz daleko, a raz bliżej) i głębokość na jakiej działa (przy 1 metrze czasem już było za płytko). Dlatego też z prośbą o opinię zwracałem się wyłącznie do użytkowników, a nie do teoretyków (bez urazy). Co do map batymetrycznych - tak, większość uczęszczanych jezior ma zrobioną batymetrię, mam je w komplecie i mogę udostępnić, ale z oczywistych przyczyn chodzi mi o łowiska, dla których jeszcze takich map nie ma... (2016/04/13 11:26)

Haryyy5

Nie wiem, nie znam się, nie używałem ale się wypowiem :P
No dobra, na poważnie, moja wiedza jak powyżej ale  podaję linki do filmików z kanału marfish. Pan marek bawił się tą echosondą, może znajdziesz interesujące Cię informację :

https://www.youtube.com/watch?v=vpSw7BErT_0
https://www.youtube.com/watch?v=gg0dnMpmuCk
https://www.youtube.com/watch?v=vaB05fLkZIA

Gdybyś kupił to wszyscy będziemy wdzięczni jak wstawisz jaką chociaż krótką recenzję na portal, na pewno komuś się w przyszłości przyda. 
A tutaj masz link do nieco innej konstrukcji ale efekt końcowy chyba podobny :
http://allegro.pl/echosonda-bezprzewodowa-lucky-zasieg-120-metrow-i6096413677.html

Tą się nieco bardziej interesowałem bo sam mam ją gdzieś tam w planach zakupowych jak nie będzie na co wydać pieniędzy. Różnie o niej piszą ale wydaje mi się że do podstawowych zastosowań też zupełnie wystarczy.  To jest chyba nawet ta którą używałeś bo słyszałem o podobnych problemach, zwłaszcza tych z głębokością poniżej metra. (2016/04/13 11:48)

kamello

Gdybyś kupił to wszyscy będziemy wdzięczni jak wstawisz jaką chociaż krótką recenzję na portal, na pewno komuś się w przyszłości przyda. 
A tutaj masz link do nieco innej konstrukcji ale efekt końcowy chyba podobny :
Dzięki za linki, w wolej chwili pooglądam. 
Oczywiście jak kupię to dokładnie opiszę co i jak. Ta z allegro to inna niż ta chińska, wygląda na taką jak ze sklepu JULA, którą wycofali ze sprzedaży (gdzieś w sieci są filmy o niej). W tej chińskiej, tak jak w Deeperze czujnik też był w kształcie kuli, podobnej wielkości, żółtej. Ale sam odbiornik do odczytu podobny. W Deeperze kuszące jest jednak wykorzystanie smartfona, nie tylko ze względu na komfortowy wyświetlacz, ale to również komputer, GPS, net i dużo pamięci, co w połączeniu z czujnikiem daje spore możliwości. Inne sondy raczej długo nie będą miały takich mocy. Poza tym mniej sprzętu do noszenia, mniej do pilnowania naładowania. Trochę drogi ten deeper, ale rzeczywiście możliwość rysowania map, zapamiętania miejscówek, itp są bardzo kuszące. Poza tym facet w późnym średnim wieku musi czasami zaszaleć, nie ? Porsche odpuściłem to chociaż sondę sobie sprawię :) Jedyne, co mnie jeszcze blokuje to zapowiedź nowej wersji czujnika z łącznością WiFi. Gdybyś ktoś mi potwierdził zasięg działania 40 metrów to bym kupił. Domek nad jeziorem i łódka na majówkę zarezerwowane, a jezioro nieznane i brak w sieci batymetrii.  (2016/04/14 12:26)

stefan-sasek

Mam używam jestem zadowolony jak narazie przy sondzie złapałem szczupaka 50 cm i z tego co zauważyłem zarys dna pokazuje zajebiscie. Co do zasięgu na 100% Ci niepowiem ale około 40m będzie. (2016/04/15 19:34)

kamello

Dzięki Haryyy5, na jednym z fimików widać że z odległością działalnia jest ok. No i dzięki stefan-sasek, skoro jesteś zadowolony, to ja chyba też będę. Sonda zamówiona ;). Potestuję i opiszę.  (2016/04/21 14:58)

lukaszszwagier

Witam.I jak testy??? Sam właśnie miałem zamiar założyć temat z prośbą o opinie, ale podczepie się tutaj. Od jakiegoś czasu mocno "choruję" na deeper'a, ale mocno hamuję mnie brak opinii kolegów po kiju, bo te recenzje na youtube są wręcz podejrzanie pozytywne ;] 
Mam zamiar używać go na pewnej gliniance, kilka hektarów, ale woda dzika, głęboka, częściowo zarośnięta, multum zaczepów itd. W skrócie, raj dla ryb i wyzwanie dla wędkarza ;] Nie interesuje mnie namierzanie ryb, chciałbym użyć deepera do odszukania kawałka czystego dna, bez zielska i zatopionych konarów, gdzie bez obaw mógłbym położyć zestawy, miejsca, które znałbym tylko ja ;] Strasznie to tajemnicza woda, chciałbym odkryć co się kryję pod powierzchnią, a deeper moze być jedyną opcją, bo obowiązuję tam zakaz używania wszelkich pływadeł,  więc tradycyjna echosonda nie wchodzi w gre. Pozrywane zestawy, kilometry żyłek i plecionek w wodzie, żywcowe spławiki dyndające na wystających gałęziach, wskazują na to, że nie tylko ja mam problem z poznaniem tej wody...więc być może rozsądniej i z korzyścią dla środowiska będzie zaufać temu deeperowi...hmm (2016/05/04 00:47)

lukaszszwagier

Witam. Od jakiegoś czasu mocno "choruję" na deeper'a, ale mocno hamuję mnie brak opinii kolegów po kiju, bo te recenzje na youtube są wręcz podejrzanie pozytywne ;] 
Mam zamiar używać go na pewnej gliniance, kilka hektarów, ale woda dzika, głęboka, częściowo zarośnięta, multum zaczepów itd. W skrócie, raj dla ryb i wyzwanie dla wędkarza ;] Nie interesuje mnie namierzanie ryb, chciałbym użyć deepera do odszukania kawałka czystego dna, bez zielska i zatopionych konarów, gdzie bez obaw mógłbym położyć zestawy, miejsca, które znałbym tylko ja ;] Strasznie to tajemnicza woda, chciałbym odkryć co się kryję pod powierzchnią, a deeper moze być jedyną opcją, bo obowiązuję tam zakaz używania wszelkich pływadeł,  więc tradycyjna echosonda nie wchodzi w gre. Pozrywane zestawy, kilometry żyłek i plecionek w wodzie, żywcowe spławiki dyndające na wystających gałęziach, wskazują na to, że nie tylko ja mam problem z poznaniem tej wody...więc być może rozsądniej i z korzyścią dla środowiska będzie zaufać temu deeperowi...Bardzo proszę o opinię użytkowników tego urządzenia, warto? Z góry dziękuję za odpowiedzi i połamania! ;]  (2016/05/06 22:58)

robert-bartek

Witam
Od jakiegoś czasu posiadam deeper pro +, niestety z braku czasu miałem ją tylko raz nad wodą tak więc nie miałem okazji poznać jej wad jak i zalet w 100%.  Od strony technicznej 2 stożki 290kHz wąski i 90kHz szeroki, GPS oraz WiFi. W praktyce, to co najbardziej wszystkich interesuje czyli skanowanie dna, jak dla mnie naprawdę duży plus, widać kiedy dno jest twarde, zamulone czy zarośnięte roślinami. Gdy już znajdziemy odpowiedni kawałek dna możemy w tym miejscu sondę pozostawić po zanęceniu będziemy mieć kolejne informacje, czy użyta przez nas zanęta wabi ryby. Co do zasięgu jako jest to wersja z WiFi poniżej 50m nic się nie dzieje, obraz jest przysyłany płynnie w granicach 70-80m potrafiło rozłączyć na 1-2 s po czym obraz powracał automatycznie, winę obstawiam bardziej po stronie telefonu ponieważ trzymałem go w dłoni co mogło ograniczać zasięg. W okolice 100m niestety nie jestem w stanie aż tak daleko rzucić feederem do 120g J. Odczyt był identyczny na spokojniej wodzie jak i na falach, aby zbadać dno potrzebujemy przynajmniej 0,9m poniżej tej wartości wyświetla komunikat że jest zbyt płytko.
  (2017/01/21 13:48)

siarrr

Czy ktoś słyszał albo używa echosondy Deeper pro +? 
Chciałbym się więcej dowiedzieć o praktykowaniu na wodzie. (2017/11/16 10:23)

okonilowca

co Cię kolego konkretniej interesuje? (2017/11/16 11:10)

lukaszslubice1987

mam używam na łodzi porównywałem z normalnym echo i naprawdę niczym nie odbiega dostarczająca jest cena pozdrawiam (2018/02/05 22:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.