Dbałość o język polski

/ 173 odpowiedzi
Norbert Stolarczyk


wypowiedzi niezgodne z tematem wątku zostały
usunięte.
(2010/02/04 08:41)

u?ytkownik11069


Panowie SUKCES !!!!!!!!!!

"po zdani karty i oplaceniu wpisowego i czlonkowskiego .Nie musisz robic oplat rocznych tylko wykupic zestaw jezior w danym okregu,lub po skontaktowaniu sie z lokalnym kolem PZW,zapytac o mozliwosc wykupienia zezwolen jednolub wielo dniowych ja polecam zdanie karty bo nie wiadomo kiedy znowu bendziesz jej potrzebowal,a jest to dokument na cale zycie.:)"

To nie żart. Porównując poprzednie wpisy tego kolegi widzę ogromny postęp. Jednak nasze uwagi przynoszą skutek. Tak trzymać

Pozdrawiam

(2010/02/04 11:54)

misie


Pisownia oryginalna, podkreślenie własne:

"JA osobiście polecam mormyszkie co nie znaczy ze stronie od splawika.Co do mormyszek to stosuje tradycyjne ksztalty(kula,lezka,romb,trujkont)kolory,srebro,zloto,mosiad,olowianki,i wszyskiekolory teczy i ich kombinacje.som tez blystli podlodowe stosowane na okonia.
Co do przynent ;ochotka,pinka,bialy,ciasto,serek topiony.zanenta;firmowa lub na sposób domowy.kiwoki do mormyszek musisz dobrac wedlug ciezaru mormyszki lub blystki.
Ps.pamientai,ze bezpieczny lud to 10cm lepiej wchodz dopiero na 15cm brawura i pogon za rybo niejednego zgubila .sukcesow zyczy ...
"

(2010/02/05 05:13)

Waldi Fish


Widzę, że wątek w którym część wędkarskiej braci walczy w pocie czoła o poprawę ortografii innych wędkarzy rozwija się znakomicie i rośnie w liczbę wpisów. Mam nadzieję, że Ci na bakier z ortografią ojczystego języka zaglądają tutaj, żeby wiedzieć, które ich teksty wymagają konsultacji z wiekopomnym dziełem pt."Słowniczek ortograficzny" lub choćby w łatwiejszej formie, z edytorem tekstu wrażliwym na łamanie zasad naszej pisowni. (2010/02/09 16:21)

u?ytkownik7463


"zato dziękuje amorzes powiedzic naco"
pytanie do Gangaleona: Czy to może jest po hiszpańsku? (2010/02/09 19:24)

Norbert Stolarczyk


Uważam że powinniśmy dawać dobry przykład, pisząc poprawnie. Nie uważam aby poprawianie i upominanie użytkowników, którzy robią miliony błędów ortograficznych w każdej wypowiedzi, artykule lub komentarzu było bezcelowe. Szczególnie zwracam się z prośbą do młodych Kolegów portalu, aby jednak poświęcili trochę czasu i uwagi na poprawną pisownię. Jeżeli raz na jakiś zrobimy babola, to nikt nikomu głowy za to nie urwie. "nie myli się ten co nic nie robi" Tępmy e-analfabetyzm!



Userbars.pl (2010/02/09 19:37)

u?ytkownik21875


Zgadzam się Norbert z Tobą - młodzi powinni szczególnie zwracać uwagę na swoja pisownię a ze starszymi to już wstyd. Wiadomo , że można się przypadkowo wyłożyć bo nikt z nas Miodkiem nie jest ale jest tyle możliwości sprawdzenia że tłumaczenia że to w pośpiechu wali się na 3 zdania 6 błędów to głupie tłumaczenie a miałem już kilka takich. (2010/02/09 19:43)

u?ytkownik7463


Jadąc do pracy zobaczyłem pewną reklamę. Ta reklama sprawiła, że postanowiłem zadać tu poważne pytanie. Jaka jest poprawna forma? "w krótce" czy "w kurtce" ???
Dla pierwszej osoby, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Przewidziana nagroda w postaci moich gratulacji;) (2010/02/09 19:50)

u?ytkownik21875


wkrótce pisze się razem i wkrótce będzie wiosna a w kurtce osobno i w kurtce jadę w czwartek na ryby :-) (2010/02/09 19:54)

t12tom


Wkrótce, to ja będę w kurtce, szanowny Panie (jak w reklamie...) (2010/02/09 19:54)

u?ytkownik7463


W kurtce jedziesz na ryby, piszesz. No czwartek już za dwa dni, więc chyba chciałeś napisać, że wkrótce jedziesz na ryby. Tak na poważnie, to nie dałeś się wykazać ludziom, już rozwaliłeś moją łamigłówkę. Moje gratulacje. (2010/02/09 19:59)

u?ytkownik21875


No dziękuję :-)
a swoją drogą wkrótce (czwartek) w kurtce będę łowił ryby :-)))) już się nie mogę doczekać!!!! :-))))))) (2010/02/09 20:04)

u?ytkownik21875


Ja się zapłaczę.... cytuję:

"Chętnie terz ją poznam , jakoś leci ....."

przez chwilę nie wiedziałem co to jest za wyraz..... (2010/02/09 22:22)

Norbert Stolarczyk


Kolejna kiszka młodego użytkownika, proponuje Kolegom których razi tego typu pisownia,  przeprowadzić zakrojoną akcję na naszym portalu

PISZĘ POPRAWNIE PO POLSKU


a oto kolejny kwiatek z pokoju PORADY
Błystki pod lodowe - na okonia (2010/02/10 11:20)

Norbert Stolarczyk


Młodzi koledzy! Proponuje odejść choć na trochę od komunikatorów internetowych oraz odpuścić sobie pisanie SMS-ów a w zamian za to zajrzeć do słownika. Przecież wasze teksty jak się czyta to zbiera na mdłości!Mam nadzieję że Redakcja przyjmie projekt zmian na forum i za taką pisownię nałoży punkty karne. Wstyd! Co wy robicie w szkole?

Userbars.pl (2010/02/10 11:23)

Waldi Fish


Wygląda na to, że niczego w szkole nie robią, albo robią bardzo niewiele. (2010/02/19 00:20)

u?ytkownik12960


Rodzice olewają edukację swoich dzieci. A niepowodzenia zwalają na szkołę i nauczycieli. Ze mną pracowali rodzice, aczkolwiek specjalnie nie musieli. Ale recytacji i miłość do literatury i poezji uczył mnie ojciec i jestem mu za to wdzięczny.
(2010/02/21 23:44)

kostekmar


Dzisiaj zauważyłem na tym portalu istne kwiatuszki polskiej pisowni - rzyciowy oraz komurce. Normalnie opadają ręce jak ten portal jest zaśmiecany niepoprawną polszczyzną. Niektórzy nawet nie umieją korzystać z funkcji sprawdzania pisowni w Wordzie. Ręce opadają. (2011/07/04 23:07)

okonek06


kolejny polonista:( który mnie piętnuje , to już zaczyna mnie bawić,i powoli zaczynam zapominać na jakim portalu jestem,  (2011/07/04 23:30)