Dbałość o język polski

/ 173 odpowiedzi
korzun04

Pzowolenia na wędkowanie na nie stszrzonej plaży

Następny ''polonista'' zaczyna temat na forum..... Ludziska ręce opadają - są jakieś programy korygujące błędy, ewentualnie słowniki(!)- za moich czasów się sprawdzały........... 

(2010/01/28 19:26)

u?ytkownik22572

Ale pod spodem komentarz nie gorszy.
"Oczywiście zagospodarowane (roślinność podwodna, kszaki, patyki....) Ryby nie mają gdzie się rozmnażać."    "kszaki" mnie rozwaliły..... Główkował dobrze ale te "kszaki"..... Może da się z tego zrobić jakieś tarlisko. (2010/01/28 20:02)

u?ytkownik7463

"Mam nadzieje żetokiedyś powtużymy ,a na następne wędkowanie życzę połamania kija."
To też jest niczego sobie:) (2010/01/28 20:07)

u?ytkownik22572

Jak ktoś w tytule swojego artykułu robi błędy to już tragedia. Owszem to literówka ale szczęka opada:

Szupakowy maj

Dziś napisze tutaj kilka słów o majowych szczupakach z roku 2009 (2010/01/28 22:51)

u?ytkownik22572

Żeby nie było że wyrywam z kontekstu, dzisiejszy "kwiatuszek " w całości:
"to pokrętło jest smieszne ale ono słurzy do ustawianie oporu zyłki podczas cholowania ryby 
słurzy to niezerwaniu zyłki;;p w zalerznosci od rodzaju kołowroyka  chamulec znajduje sie u gory albo na dole;p;pregulacja jest warzna poniewaz za mocno dokręcony chamulec morze spowodowac utrate ryby albo zerwania sie zyłki:Dpozdro;p;p"Horror. (2010/01/30 19:08)

u?ytkownik22572

Ten "kwiatuszek" jest mniej spektakularny jak powyższy ale też się nadaje:
"witam ja w tamtym roku kupilem plecionke Dragona Guide selekt fluo red (15) u nas 80zl
no i sie zawiodlem nawijalem na mokro mimo to ploncze sie robio sie brody pytalem znaiomego stwierdzil ze zle nawinienta lub cos nie chalo z kolowrotkiem (Dragon Manta najwiekszy z modeli)ja nie polecam chiba ze blond jest po moiej stronie."
Jak wklejam to robi się czerwono od podkreśleń. (2010/01/30 19:29)

u?ytkownik22572

Kto ma problemy z zaśnięciem niech nie czyta bo może ze śmiechu nie zasnąć. Kolejny cytacik z serii "kwaituszki":
"Moze ich zestawy zbudowane byly na zasadze zestawow karpiowych(zestaw chelikopterowy)" (2010/01/30 22:02)

misie

Właśnie w tej chwili na stronie głównej ukazał się artykuł traktujący o uwalniaczach przynęt spinningowych (nawet sympatyczny i rzeczowy). Według statystyki "wordowskiej" składa się on z 323 wyrazów. Po skopiowaniu do rzeczonego programu wyskakuje ponad 80 podkreśleń! (2010/01/30 22:11)

spokojny

Tak, merytorycznie bardzo dobry poradnik, problemem jednak jest język, a wystarczyło napisac w Worldzie i sprawdzić. (2010/01/30 22:16)

u?ytkownik22572

Szczególnie że przede wszystkim to literówki, no może za wyjątkiem stelarza. Reszta wyszła bo kolega autor miał okruch z bułki pod klawiszem Alt. (2010/01/30 22:21)

kostekmar

Taki kwiatek znalazłem dzisiaj w komentarzu do rejestrów na forum w wątku "jeszcze raz rejestr" w zakładce PORADY - "witam.Karzde kolo,lub punkt upowarzniony do sprzedarzy zezwolen(znaczkow)powinien miec rejestry polowu ktory otrzymujesz po uiszczeniu oplat"

(2010/02/01 10:00)

korzun04

Za drobne wykroczenia to dobry pomysł niech sprzątająpo sfojch popszednikah.   Akolego Diego982 te wspulne patrole to raczej zły pomysł,moim zdaniem pszyniosłoby to wiele szkody ,niż pożytku a dlaczego to hyba wiagomo

Tak też można...................

(2010/02/01 17:30)

u?ytkownik22572

Dziś kolejny "kwiatuszek":

"Na jakie przynety biara  szczupaki na rzecelub nad zlewem..? bo kilka razy złowiłem szczupaka ale 50 cm i chce pobić moj rekord."

Niestety nad "zlewem" dużych szczupaków raczej się nie złowi, może prędzej w jeziorze czy rzece.... (2010/02/01 20:34)

u?ytkownik22572

Widzę ze autor powyższego stwierdzenia nie poddaje się:
"Sprerzyne sotosuje sie w wolno płynachych wodach a koszyczek do szybkich wod, rurka jest dobra do 20 cm w moich łowiskach biara przynajmniej na takie"
"Na okonie tez blirzej brzegu w trzcinach .."
"żyłka jak jest cienka tak do 0.20mm to sie nie placze , jak idzie w gore to moga chyba ze dobrej firmy sa, pozdrwiam"
"Dorze biara tez na twistery przezroczyste z brokatem kolorowym ,5 cm , albo kopyto zołty brzuch a zielony grzbiet, najelpsze przynety na okonia powiny miec złoty brokat"
A to z jego profilu...
"Dzięki wędkarstwa poznaje lepiej przyrodę i ją zdecydowanie bardziej szanuje.Łowie już od 2 lat, znalazłem właśnie mój żywią w wędkarstwie ." (2010/02/01 20:42)

u?ytkownik23635

(2010/02/01 20:55)

u?ytkownik22572

Niestety gangrena postępuje...:
"polecam spining  najczesciej woblerami albo wązkimi blachami pamiętaj by przynęty te były dość cięrzkie poniewaz wazne są dalekie rzuty;p
dobrym woblerem jest THRILL firmy SALMO praca takich woblerów jest bardo drobnap:D
warzne jest by wyposarzyc się w kołowrotek o durzym przełorzeniu co pozwala na szybkie zwijanie  przynęty, wędka tez powinna byc w miare mocna poniewarz boleń jest silną rybą:D;p]" (2010/02/02 19:30)

Zbig28

Nó cusz. Takih łortogawicznyh kfiatkuw bendziem mnieli wiencej. Wieló koleguf ma w dópie czytajoncyh ih artykóły. Nie biorom pot ówage rze kogóś morze to potenrznie wtrzonsnonć.

Wyrarzam opiniem, rze morze trohe naóczy jeih sytóacia, w kturej bendom zmószeni złorzydź jakiejściś zarzalenie do óżendu i dostanom proźbe o pszetłómaczenie tegosz zarzalenia u kogóś posłógójącego siem jenzykiem sfoih rodzicóf. Bonć rodzicuf pszyjmujoncego zkarge.

Hociasz ta dyskósja trfa dłógo to postempuw nie widzem. Ciongle som artykóły kturyh nie mogem pszeczytać bes jakieiś rzenady i wspułczócia dla ałtora .

Czymajcie siem.  

(2010/02/02 22:40)

spokojny

No Zbyszku bardzo ładnie to napisałeś.

"nic dodać, nic ójąć"  :)

(2010/02/02 22:50)

Zbig28

Do Zbynka !

Dziwisz się, że można popełnić dwa błędy w czteroliterowym wyrazie ? ? ? Ja spotkałem się z lepszym kwiatkiem.

Pięć błędów w pięcioliterowym słowie !!!

Pomyśl,  ale jeśli nie uda Ci się tego słówka odgadnąć,  to może w zamian za dobry dowcip, " odsprzedam" Ci go na prive. 

PS. Nie padło ono na tym potalu, lecz w pewnej pracy jednego z moich słuchaczy.  

(2010/02/02 22:59)

u?ytkownik22572

Zbyszku - nie szalej bo jak czytam pierwszy Twój wpis , odpowiednio "dostosowany" to niedługo sam będę miał wątpliwości jak pisać. Najgorsze jest to że jak siępisze na portalu to błędy są podkreślane - czy oni tego nie widzą? (2010/02/02 23:10)

u?ytkownik24055

zona morze wendkowac tylko na jedno wendke udostempiono przez ciebie i w obrembie twojego lowiska i limitu polowego do samodzielnego wendkowania potrzebuje pelnych oplat na wody w twoim okrengu;) (2010/02/03 00:03)

u?ytkownik24055

Troche skromnie no ale jesli poszukasz to powinienes cos znalezc ja osobiscie zaczol bym od podstawowego sprzentu:kije-3.60,lub3.90do100g ja lapie na Shimano Alivio pozatym tripod ja mam Prolodzika ,sygnalizatory u mnie Foxy mikrony ,podbierak jak najwiekszy(1m na 1m)dlugosc ramion,mata no i krecioly ja mam Kongery"Baltiki"nie so to kolowrotki z wolnym biegem.Co do olowiu to napewno nie przekraczajacy masy rzutowej kija cierzar trudno podac konkretny wszysko zalerzy od odleglosci na jakej bendziesz lowil.Plecinki zalezne od tego co na dnie ale najlepjej cos uniwrsalnego(tononca,plywajaca) no moze starczy bo to temat morze PDK. (2010/02/03 00:05)

u?ytkownik24055

nie oczekuj ze wlasciciel wody(PZW)lub inny wlasciciel ogłosi odlow kontrolowany  w mediach lub na plkatach a pamientai ze przynalerznosc do jakiej kolwiek organizaci zobowionzuje pozdro (2010/02/03 00:09)