Zaloguj się do konta

Dbałość o język polski

utworzono: 2009/10/08 10:07

maranello z tego tekstu wynika że żywce miały po dwa kilo:)
[2010-01-25 23:53]

Taaakkk... a później na te żywce łowi LESCE i PZTRONGI :-)))) używając EHOSONDY :-))))
[2010-01-26 00:14]

rzywce chyba chciałeś napisać:) A łowili na pewno krumpie.
[2010-01-26 00:18]

                                                                                                                               
Krumpie to łowili na 4 zirna kukurydzy :)
[2010-01-26 00:21]

kókórydzy raczej
[2010-01-26 00:39]

"Mufcie" co chcecie. "Ani Mru Mru " niech się schowa ze swoim repertuarem......... [2010-01-26 07:58]

Kolejna perełka

"co do jokersa to bylbym ostrozny skoro jest drobny okon to jokers go sciagni a tego chiba niechcesz mozesz sprubowac zanent firmowych na zime lub:paczka biszkoptow zmielona na drobno wsypana do 0,5 litrowei butelki (pet)zalana wodo wymieszai dokladnie dodai 25g alkocholu koniak,wiski wlewasz 50 mililitrow na dziure dotego mozesz wsypac doslownie 3-4 ochotki z reki lub kilka pinek.co do przynenty to poza ochotko proponuje pinke,bialego , serek topiony:POZDRAWIAM   życze sukcesów no i miejsca na pudle:))"   

 

[2010-01-26 11:05]

korzun04

Ja to bym tej "wiski'' popróbował..............aż mi ślinka leci.......

Ręce opadają.....wstyd

[2010-01-26 16:31]

Norbert Stolarczyk

Zdarza się,  mnie też się przytrafiło popełnić błąd w tytule wątku który donosi o wypadku Kolegi Hubi Piotra Wójcika z Częstochowy w pokoju Społeczność, miało być słowo Życzymy a napisałem Zyczymy. Usprawiedliwię się, spowodowane to było moim denerwowaniem zaistniałą sytuacją.
[2010-01-26 16:35]

norbiko1 błędy popełniamy wszyscy, ale nie w takich ilościach. Teraz co drugie dziecko ma dysortografię, dysgrafię, ja jak brzydko pisałem to dostawałem "pałe" i pracowałem nad swoją pisownią. [2010-01-26 17:01]

Norbi bez paranoi - to nie jest błąd... w pisowni internetowej braki kropki, kreski czy haczyka (ą) to nie błąd... może troszkę niechlujstwo ale wybaczalne :-) - każdy tak pisze (nie zawsze działa pisownia polska) ale ortografia to inna bajka...
[2010-01-26 17:18]

Cały dzień był względny spokój ale wieczorem ktoś dowalił jak nieprzyjaciel:
http://forum.wedkuje.pl/post/czy-echo-sada-jest-sprzetem-polowowym/68804/0#0
Niby nic tylko tytuł ale jaki:
"Czy ECHO sąda jest sprzętem połowowym?" [2010-01-26 23:37]

Waldi Fish

Na przestrzeni lat, patrzę jak upada znajomość zasad ortografii, że nie wspomnę już o składni czy innych elementach naszego języka. W czasie, gdy zdawałem maturę z języka polskiego, a udało mi się zdać ją na piątkę, popełnienie 2 błędów ortograficznych dyskwalifikowało pracę maturalną. Wydaje mi się, że gdyby te kryteria przyjąć w czasach obecnych, mało byłoby osób, które zaliczyłyby ten egzamin. Wynika to z wielu czynników. Obecnie młodzież czyta bardzo mało książek, a lektury obowiązkowe zna głównie z filmów na nich opartych i ewentualnie ze streszczeń. Siłą rzeczy odbija się to na zwiększeniu ilości błędów w napisanych tekstach. Jest to szczególnie zauważalne na naszym Portalu, gdzie najwięcej błędów ortograficznych popełniają młodociani wędkarze. Następnym czynnikiem jest obniżenie wymagań w tym zakresie w szkołach. Obecnie co raz częściej się zdarza, że błędy ortograficzne popełniają osoby z wyższym wykształceniem, zwłaszcza te, które niedawno ukończyły studia wyższe. Sam kiedyś widziałem tekst pisany przez nauczyciela, w którym znajdował się fragment "Potop szwecki". Wydaje mi się, że utworzenie "kącika błędów ortograficznych" na naszym Portalu byłoby pożyteczne chociażby z tego względu, że spowodowałoby przynajmniej sprawdzenie przez autora tekstu w jakimś edytorze przed zamieszczeniem go na Portalu. Na topie takiej listy znajdowałyby się teksty z największą liczbą "byków" co być może zmobilizowałoby ich autorów na przyszłość do sprawdzania swoich tekstów. Pozdrawiam!
[2010-01-26 23:54]

                                                                                                                    
Piknie!!! :)
[2010-01-26 23:55]

kostekmar

Następny kwiatek z komentarza "Morze byś". Ślicznie, nie sądzę aby to była literówka w postaci palcówki klawiaturowej. [2010-01-27 07:55]

misie

Mi też przytrafiały się "kwiatki". Ale pod opisem zbiornika, który zmieściłem w zeszłym roku, można znaleźć taką twórczość (pisownia oryginalna):

" fajne łowisko ale na wiosne i jesień latek praktycznie tylko nocki a w dzień to na obrzeżach z powodu biwakujacych tam ludzi a przecierz nie bedziemy łowić pomiedzy kąpiącymi się dziecmi polecam to łowisko"

" Chechło było dobrym łowskiem dopuki nie zarybiono sumikiem .A teraz straszy się wędkarzy karą za wrzucanie sumikow do wody Jeszcze o kąpiących się nam wędkarzom nie wolno wędkować od czerwca do końca sierpnia ,w wydzielonych miejscach czy nie morzna by było wydzielić dla wędkarzy tego brzegu od tarliska w stronę miasteczka .ruwnoległego do drogi ; Tarnowskie Góry -Miasteczko śląskie"

Czytając zastanawiam się czasami, o co chodzi.

 

[2010-01-27 10:42]

Kolego Waldi Fish - w sumie to niezły pomysł z tym kącikiem chociaż pod tym postem już się taki stworzył. Można założyć coś osobnego, przerzucić "kwiatuszki" z tego postu i dodawać kolejne.
Z prawej strony pod zdjęciami "Najlepsze blogi " można zrobić "mistrzowie ortografii" czy inny tytuł.

[2010-01-27 11:05]

"Witam.jak pisze kolega Misiaczek  sprawdz dokladnie miejsce swojego polowu (dno)czy jest twarde,muliste jak wyglonda sytulacja z zaczepami to pozwoli dopasowac zestaw ale na poczontek postaw jeden kij na metode(specjalny rodzai koszyka karpiowego)zanenta do metody napewno jest w twoim sklepie a jak nie to:0.5granulatu zalewasz wrzatkiem po rozmieknieciu granulatu dosyp zanenty sypkej do konsynstenci miekei plasteliny dodai kukurydze lub pokruszone kulki na ktore bendzesz lowil  i garsc konopi cyprynusy je uwielbiaja,przepon 5-10cm najlepiej wkleic w zanente na hak to na co bendziesz lowil .Drugi kij koszyk otwarty zanenta sypka kukurydza konopie robactwo(bialy,pinka)na hak kukurydza+biale ja robie to tak(bialy+2-3ziarka kukurydzy+bialy)a do zanenty do metody 30ml dipu lub bostera karpiowego aromaty musisz sam wyprobowac niema identycznei wody i uniwersalnej przynenty.POZDRO"
[2010-01-27 18:00]

Czytając te "kwiatuszki" można wyłysieć i to dosłownie. I nieważne czy będziemy sobie rwać włosy z głowy czy same powypadają, efekt ten sam, będziemy mieć ich coraz mniej. Już nawet załamać się nie chce mi się...
[2010-01-27 21:57]

kostekmar

Z komentarza do wpisu "Niezapomniana wyprawa na ryby" taki oto kwiatuszek "Mam nadzieje żetokiedyś powtużymy ,a na następne wędkowanie życzę połamania kija."
Czego w szkołach uczą? Niestety, nie mam pojęcia, ale wiem, że na maturze to zdanie przekreśliłoby szanse na jej pozytywny wynik. [2010-01-28 14:50]

misie

Opis pod zdjęciem:

http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,ryba,33157

[2010-01-28 15:10]

2 błędy ortograficzne w jednym czteroliterowym wyrazie !!!! Jak dla mnie to mistrz świata. Zobaczymy kto mu odbierze tytuł.

[2010-01-28 18:18]

Zbyszku - raczej go nikt nie pobije chyba że ktoś specjalnie napisze z błędami. Musiałby zrobić coś w stylu rzuf (żółw) albo popełnić inny idiotyzm ortograficzny. W tak krótkim słowie przypadkiem nie da się już więcej błędów zrobić.
[2010-01-28 18:24]

                                                                                          
"witam tu nie chodzi o punkty tu tszeba sobie doradzac podpowiedziec cos nie co     a punkty same beda sie nabijac  spokojnie i tak tszeba ich troszkie nazbierac  ja nawet nie patsze na te punkty pozdrawiam"
[2010-01-28 18:36]

Gdyby nie cudzysłów, prawie bym uwierzył że to Twoje

[2010-01-28 18:40]