Dbałość o język polski

/ 173 odpowiedzi
u?ytkownik7463


Może by tak utworzyć nowy wątek na forum i wklejać takie znalezione ciekawostki. Niezły ubaw może z tego być. A ci, którzy będą najczęściej cytowani zastanowią się nad swoją ortografią. (2010/01/24 20:36)

u?ytkownik23635


                                                                                                         
A ja myślę że to nic nie pomoże, a dodatkowo znajdą się zwolennicy takich baboli jak np. Konar2009 w wątku "MOJE RYPKI" którego to zresztą konto jest już usunięte i będą usilnie bronić osoby piszące tak a nie inaczej. Nie długo to będzie choroba społeczna jak alkoholizm i z opieki będzie dodatkowo finansowa zapomoga. Wygląda że zmierzamy ku zagładzie ;)    (2010/01/24 20:52)

withanight88


to jest chu... panowie ostatnio ktos na portalu napisał "łutka" (2010/01/24 21:01)

u?ytkownik11069


A może to esperanto........????????????? (2010/01/24 21:12)

spokojny


Taak Zbyszku a Ludwik Zamenhof przewraca się w grobie :) (2010/01/24 21:16)

u?ytkownik7463


pomurzcie  

to mnie rozwaliło :) (2010/01/24 22:04)

u?ytkownik23635


                                                                                                                     

(2010/01/24 22:11)

kozinho1978


Wybierając kiedyś z małżonką nowe wdzianko na plażę < czyt. komplet kąpielowy> ,natknęliśmy się na ofertę " kąplet kompielowy" ... urzekający widok za wielce snobistyczną cenę...

(2010/01/24 22:17)

u?ytkownik22572


Uprzejmie donoszę aczkolwiek niechętnie że..... mam kolejnego "kwiatuszka". Wpis z dnia dzisiejszego:
"OCZYSZCZANIE DNA Z MÓŁU"
"RYBY MUSZA BYC OGRANICZONE W TYM JEZIOŻE !"
Ten MÓŁ mnie rozwalił ale JEZIOŻE też jest przednie.... (2010/01/25 14:23)

u?ytkownik7463


Ograniczone ryby:)

To będzie dobre więc proszę o uwagę:

"zalerznie od pory roku nie zależy" (2010/01/25 18:09)

u?ytkownik7463


To też jest mocne:

"ja bym zaryzykowal z duzym rzywcem( krump,leszcz-30cm)polamania" (2010/01/25 18:11)

u?ytkownik11069


Facet który pisze POMURZCIE ma pewność, że go nikt nie oskarży o plagiat.......... (2010/01/25 18:18)

u?ytkownik22572


Tego "kwiatuszka" też na pewno nikt nie oskarży o plagiat...:

"chciałbym skompletować jakis sprzent,"
"tak zebym mugł "
"1000ąc złoty może niesą duze pieniądze ale taki mam budrzet."
"Prosiłbym jeszcze jak zamontować koszyki i doczego jaki zrogić przyzwoity przypon"
"Może jest to i proste dla prawdziwych wendkarzy ale dlamnie jest to czeski film,"

To tyle prócz zwykłych literówek z jednego wpisu. Boże widzisz a nie grzmisz... (2010/01/25 18:59)

u?ytkownik22572


Ale już po chwili prowadząc dalszą korespondencję poprawił..:

" Dzięki za zaintresowaniem się moim problemem.
Poprostu wszystkiego,tak ażeby kupić i zmontować i żucić ją do wody?"

A  w następnym wpisie :

"No dobrze feederka ale jakiej firmy jaka długość,ja zaczynam od zera i trudno mi to obgarnąc?"

(2010/01/25 19:02)

u?ytkownik22572


Oczywiście na naszym portalu łatwo znaleźć "bratnią duszę ", więc długo nie musiał czekać na odzew kolegi, który odpowiedział mu między innymi tak:
"co do wendki na rzekie polecil bym ci bolonkie 5m ja lowie matriksem"
"dobre za nidurze pieniondze"
"moze cos na drapierznika"
"rzywcowka 3,60-3,90m."
"pozdrawiam ppolamania kija i wielu sukcesow"
Najważniejsze w tym chyba to żeby się rozumieć... (2010/01/25 19:05)

u?ytkownik22572


Ale jakby wczytać dalej to nie jest źle, są nowe gatunki ryb i nowa nazwa naszego hobby:

"najczęściej występują: Leszcz,płoć,krasnopiura,krąp,sum,sandacz,no i jaz.Pozdrawiam i dzięki za podpowieć."
"Ja bym tego nienazwał wętkowaniem w moim przypadku bo tylko narazie worzę kije nad wodę,jestem mocno zarażony tym czymś...." (2010/01/25 19:10)

u?ytkownik22572


Na koniec też jest dobrze:

"Jeszcze coś od siebie,kópując jakiś sprzęt w sklepie z moją wiedzą na ten temat,to jak dziecko w supermarkecie muszę mieć jednym słowem kartkę na której bendzie:marka,długość,grubość itd.i narazie jestem taki wętkarz pozdrawiam..."

"Dzięki,naoewno coś z tego zmątuje...." (2010/01/25 19:12)

u?ytkownik11069


Popularne są masowe telewizyjne "próby maturalne" z języka polskiego. Ciekawe byłoby przebrnięcie przez taki tekst powiedzmy na dwie strony A4, metodą czytania na czas ze zrozumieniem, okręcenie się 5 razy dookoła własnej osi i trafienie do kibelka. Ciekawe ilu po takim eksperymencie nasikałoby do meblościanki ? (2010/01/25 19:16)

u?ytkownik23540


Nie jestem wybitnym ortografem,ale jak widze jak ktoś zadaje pytanie dot:" sóma" lub "mientusa" to już troszke sie zastanawiam nad tym,czy w naszym kraju naprawde zlikwidowano analfabetyzm? (2010/01/25 19:33)

u?ytkownik22572


Zbyszku - zrób sobie mały eksperyment. Siądź przed stołem, poproś kogoś jeszcze do pomocy. Przyklej plastrem lub taśmą kartkę A-4 do stołu. Następnie weź ołówek lub długopis i napisz w pionie cyfry od 0-9 nie dotykając ręką kartki (ołówek w powietrzu). Następnie niech pomocnik zawiąże Ci oczy opaską czy szalikiem. Zacznij kręcić głową w prawo jakieś 30 razy ( w tym czasie pomocnik przykleja drugą kartkę). Jak skończysz znów z ręką w powietrzu napisz w pionie te same cyfry. Jak skończysz, pomocnik rozwiąże Ci oczy i porównaj to co napisałeś, jak nie  spadniesz wcześniej z krzesła..... (2010/01/25 19:51)

u?ytkownik11069


A co będzie kiedy zdejmę opaskę, a tu nie będzie ani pomocnika, ani portfela ????? (2010/01/25 20:24)

spokojny


"byłem na rybkach z ojcem ize żona jakos w lipcu w boszkowie na noce wsumie nic nie złapalismy tylko karp nam wedke ukradł :) ale odzyskałem ja miałem doniej metr na pomoscie ale nie zdazyłem jej chycic jak wzioł ale byłem tam we wrzesniu tez na noc sobie pojechałem mieszkam w szczecinie a naleze do koła w zielonej górze wiec tam w okregu leszczyskim musiałem wykupic dodatkawe pozwolenie wykupilismy wszystko tak jak powinno byc bylismy na takim nie wielkim jeziorku kawałek za domicami co prawda nie czytałem co jest napisane na tym zezwoleniu co wykupiłem myslałem ze przepisy takie jak wszedzie wyłem tam juz no i wogule pojechalismy na rybi ja mój tata i moja żona nic nie brało około godziny 1:30 w nocy przyjechała kotrol strarz rybacka z policja poiformowali nas ze jest zakaz wedkowania w nocy ze ten zakaz nie obowiazuje tylkona okres wakacyjany i ukarali madatem 200 zł. czy oni mieli prawo mnie ukarac czy tylko wycofac pozwolenie na łapanie w ich okregu na drugi dzien spodkałem strarznika rybackiego on mnie poiformował ze nie powinni mi wystawic mandatu tylko zabrac zezwolenie , poniewaz to nie jest przepis ustawowy tylko wewneczny danego okregu . wiecie sami ze nie jestesmy byc ze wszystkimi przepisami na bierzaco tym bardziej jesli sie jedzie na 3,4 ni na urlop do innego wojewuctwa .mojm zdaniem składka PZW niech wzrosnie nawet do 200 zł. na rok ale jestesmy w jednym kraju a nie co wojewuctwo inne przepisy jestem za tym zeby zlikwidowali okregi i poorozmienia skaro płace składke do PZW to powinienem miec takie same prawa w całym kraju ."

Ten tekst mnie najbardziej rozbawił :)

(2010/01/25 20:36)

u?ytkownik23635


                                                                                                            
To na pewno nie będzie plagiat :)  (2010/01/25 20:37)

u?ytkownik23635


                                                                                                                       
Ale sieczka ha ha ha (2010/01/25 20:40)

u?ytkownik11069


LITOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2010/01/25 20:43)