Dbajmy o czystość

/ 32 odpowiedzi
często spotykamy nad naszymi jeziorami i rzekami dużo śmieci pozostawionych przez wędkarzy i innych ludzi spacerujących nad wodami bądzmy czujni i pilnujmy czystości nad wodą przyjemnie łowi się rybki gdy jest czysto nad wodą....):):):):
krzychu14


czesc masz racje lepiej łowić w czystości niż , w brudzie . pozdrawiam mój blog :
www.krzychu14.wedkuje.pl (2009/02/02 19:25)

menago


Cześć co racja to racja ale moim zdaniem to zwykli pikniki smiecą odkąd jeżdżę nie zostawiłem gorzej niż było no ale kazdy jest inny pozdrawiam menago xDxDxD (2009/02/03 01:08)

burza10000


oj zdziwił byś się menago jaki bajzel zostawiają niektórzy wędkarze.miałem nie miłą sytuacje gdy zwróciłem uwagę gościowi żeby zabrał ze sobą chdz te plastikowe torby po zanęcie i puszki cieszę się że mam wszystkie zęby ,ale w dobie elektroniki szybko poniósł konsekwencje swojego czynu (2009/02/03 07:12)

swiezy


To prawda przyjemniej się wędkuje w czystych miejscach . Ale chciałem powiedzieć o czymś innym masowe wędkowanie i biwakowanie turystów powodowało na naszym zbiorniku Miedzna Mur ogromne wysypisko śmieci a do tego doszło jeszcze spalanie faszyny przez wędkarzy . Efektem jest wprowadzenie przez wojewodę zakazu biwakowania i pozostawiania samochodu na cały zbiorniku jesteśmy odcięci od wody !!! Niech się każdy zastanowi zanim wyrzuci pudełko po robakach czy opakowanie po zanęcie w krzaki!! nie zaśmiecajmy naszych pięknych łowisk bo nie długo przemienią się w wysypiska . (2009/02/03 08:23)

u?ytkownik6247


popieram w całej rozciągłości!! widziałam juz nie jeden akwen brudny.rysiek podzieli moje zdanie.np.karas koło zawiercia.aż sie włos jezy na głowie!!! (2009/02/03 08:25)

rysiek38


mala uwaga do tego tematu - ja staram sie nie smiecic ale wkurza mnie to ze tam gdzie wiadomo ze jest duzo ludzi czyli i smieci niema smietnika a jak jest to jeden pelny i daleko wiec NAJLATWIEJ WPROWADZIC KOLEJNY ZAKAZ (2009/02/03 12:08)

burza10000


Rysiek powiedz jaki problem jest w zabraniu tych paru torebek i pudełek i wyrzucenia ich w drodze powrotnej do pobliskiego śmietnika i nie mówie o przetrząsaniu krzaków (2009/02/03 12:47)

rysiek38


czytaj uwaznie co napisalem ja nie smiece a nawet zbieram puszki po innych - sprzedam na zlomie i mam na jakas nowa blaszke!!!ale nie kazdemu sie chce a smietnik oczywiscie w miare potrzeb oprozniany moim zdaniem czesciowo rozwiazal by problem (2009/02/03 16:10)

burza10000


wielkie przepraszam jeśli cię uraziłem Ryśku ale nie napisałem że śmiecisz,ale chodziło mi oto gdyby każdy uprzątną chodz trochę było by dużo lepiej,a najlepiej było by gdyby każdy sprzątał po sobie mówie o tych co nie sprzątają.Jeszcze raz duże sorry (2009/02/03 18:35)

TomekD


Jestem za czystością nad wodami :) (2009/02/03 23:27)

rysiek38


do burza czesto lowie na jurze-lowisko specjalne ,rybne piekne las i skalki dookola i b.zadbane kolo nawet kosi trwe na stanowiskach ale jest i pare plaz ,jest smietnik ale co z tego jak po dwuch dniach pelny a widze ze ludzie znosza tam smieci i wala na kupe tam gdzie trzeba czyli nie smieca umyslnie a nawet te smieci ubijaja ale wystarczy troche silniejszy wiatr i mamy co mamy ---NIE BRONIE TYCH CO SMIECA ALE CHCIALBYM ZEBY ODPOWIEDZIALNI ZA TE SPRAWY (np smietniki)CZASEM TAM ZAGLADALI (2009/02/04 10:59)

płotka1


jeżeli będziemy dbali o czystośc nad wodami to będzie się miło spędzało czas na łowieniu ryb. (2009/02/04 14:03)

rysiek38


i tu masz racje ale trudno zebym kupil sobie prywatna smieciarke i za friko sprzatal po wszystkich jak sa od tego oplacani ludzie (2009/02/04 14:10)

kobikobi1


niestety śmieci to plaga nad wodą,tak samo jest i u mnie nad zalewem.Puszek po piwie raczej się nie znajdzie,jest dużo zbieraczy tego surowca,za to jest mnóstwo różnego rodzaju opakowań po zanętach i plastikowych pudelek po robakach.Kilkakrotnie będąc nad wodą zdarzyło mi się zbierać i palić te odpady.Wędkarze siedzący obok najpierw kręcili nosami ,szczególnie jak wiatr zawiał w ich stronę( wiadomo okropny smród palącego się plastiku),ale po chwili sami wyskakiwali z krzesełek i zbierali brudy pozostawione przez kolegów.Oczywiście kończyło się to krótszą lub dłuższa pogawędką wędkarską i chociaż trochę nawdychaliśmy się toksyn,to zawsze trochę czyściej nad brzegiem. (2009/02/04 16:43)

kobikobi1


a jeszcze jedna sprawa dotycząca opakowań po robakach.można ich nazbierać naprawdę mnóstwo.spróbujcie je pozbierać zepsute do spalenia, a te dobre wystarczy umyć,wysuszyć i zanieść do sklepu wędkarskiego w którym zawsze robimy zakupy,sprzedawca zawsze przyjmie je z uśmiechem na twarzy,a w zamian za to możecie poprosić o dwie paczki pinek albo białego,oczywiście gratis .Spróbujcie , to naprawdę działa. (2009/02/04 16:50)

rysiek38


jest to pewne wyjscie ale znajac mojego pecha to pewnie z pokrzyw wyskoczylby jakis mundurowy i wlepil mandat za nielegalne ognisko-ostatnio mialem kawalek stelaza z chinskiego amiotu z plachta -takie male zadaszenie od deszczu i oberwalo mi sie (2009/02/04 16:50)

rysiek38


jest to pewne wyjscie ale znajac mojego pecha to pewnie z pokrzyw wyskoczylby jakis mundurowy i wlepil mandat za nielegalne ognisko-ostatnio mialem kawalek stelaza z chinskiego amiotu z plachta -takie male zadaszenie od deszczu i oberwalo mi sie (2009/02/04 16:51)

kobikobi1


a to niby dlaczego ci się oberwało? (2009/02/04 16:56)

rysiek38


za rozbicie namiotu w miejscu gdzie zakaz biwakowania (2009/02/04 17:36)

rysiek38


wiec bliska droga do mandatu za nielegalne ognisko (2009/02/04 17:39)

kobikobi1


a czy twój namiot miał podłogę,bo jeżeli nie to mogą ci na chuchać . (2009/02/05 02:37)

burza10000


dokładnie tak jest jak kobikobi pisze jeśli nie ma podłogi to moga cie pocałować,coś takiego miało miejsce na Szczedrzyku za wałem siedziało może 10 osób wszyscy na nockę i tylko jeden miał zwykły namiot a reszta parasole z bokami podczas kontroli tylko ten z namiotem dostał mandat (2009/02/05 15:22)

PiotrJ


w pełni Cię popieram, wygląd naszych łowisk zależy przede wszystkim od nas. pozdrawiam (2009/02/05 15:27)

rysiek38


a co w wypadku jak np.rozwine sobie parasol z bokami a na dol poloze kawalek koca lub brezentu??pod sprzet???albo nawet kawalek kartonu??? (2009/02/05 17:22)

burza10000


co do tego to są to dwie odrębne rzeczy żeby mogli się przyczepić to musiały by być połączone na stałe (2009/02/05 17:34)