Dawno nie opłacana karta.

/ 33 odpowiedzi
Witam chciał bym opłacić kartę tylko problem jest tego typu że ta karta nie była opłacana od 96 roku,stąd moje pytanie czy będę musiał wyrabiać nową czy nie,jeśli nie to jaka by była kwota opłaty takiej karty.Proszę o pomoc.
Romuald55


Musisz udać się do Koła wędkarskiego w miejscu zamieszkania.Tam uzyskasz informacje.
Nie piszesz czy masz Kartę wędkarską...tą białą...dlatego nie można jednoznacznie Ci odpowiedzieć. (2014/02/04 20:42)

mirex147


kartę mam stałą tylko była ostatnio opłacona ostatnio w 96 roku a wyrabiałem ją w kole nr.14 w sośnicy. (2014/02/04 20:55)

Romuald55


Jeżeli masz Kartę wędkarska to opłacasz tylko składkę członkowską,okręgową i wpisowe.
Składka członkowska w całej Polsce wynosi 68 zł
wpisowe 25 zł...jeśli nie wniosło się opłat za kolejny rok do końca kwietnia lub była przerwa w opłatach.
Składkę okręgową ustala każdy okręg. (2014/02/04 21:06)

nata


Tylko kosztuje cię dodatkowo wpisowe i nic więcej. (2014/02/04 21:19)

mirex147


Ok dziękuję za informację najpuzniej w marcu opłacam. (2014/02/04 21:22)

okonek1235


Witam, starą kartę musisz wymienić na nową w wydziale urzędu miejskiego wydział rolnictwa i ochrony środowiska w twoim starostwie w którym jesteś zameldowany, egzaminu już nie zdajesz, koszt nowej karty wędkarskiej to 10 zł.plus 1 zdjęcie i wypełnienie wniosku o wydanie nowej karty w starostwie. Jak się nie mylę to trzy lata temu każdy miał obowiązek wrobienia nowej karty [nowa pieczątka na karcie]. Pozdrawiam. (2014/02/05 16:57)

trato


Ja mam karte zmieniana w 1998 roku, jeszcze taka zielona, w tym roku oplacalem skladki po przerwie i nie otrzymalem zadnej informacji ze cos jest nie tak. Stad pytanie i pr o potwierdzenie, czy musze wymieniac rzeczywiscie karte n jaks biala, bo w razie kontroli dostane mandat ? Czy w miescie na prawach powiatu tj, byle wojewodzkie wymienia sie to rowniez w urzedzie miejskim? (2014/02/05 17:07)

norton15


Kolego miałem ten sam problem co Ty. najpierw musisz udać się do starostwa do wydziału ochrony środowiska, wypełnić wniosek, dokonać opłaty, dołączyć jedno zdjęcie i w zasadzie od ręki otrzymasz nową kartę wędkarską. Opłaty takie jak kolega wyżej opisał i nad wodę. Powodzenia (2014/02/14 19:38)

tomasitom


Jak się nie mylę to trzy lata temu każdy miał obowiązek wrobienia nowej karty [nowa pieczątka na karcie]. Pozdrawiam.





pierwsze słyszę ,opłacałem kartę w tym roku i wszystko było w porządku (2014/02/14 19:55)

trato


Czyli sprawa dalej nie jest jasna! Pytam wiec dalej, czy jest-byl obowiazek wymiany karty (2014/02/19 22:01)

Grzesiek75


Ja łowię cały czas na zielonej karcie i podczas kontroli jest zawsze w porządku. (2014/02/20 08:52)

MASTINO


Uwaga! Nie mylcie niektórzy Karty Wędkarskiej z Legitymacją członkowską PZW (tą opłacaną). Myślę, że odpowiedzi niektóre zaspokoiły Twoją ciekawość i wiesz co dalej robić. Reasumując- Kartę masz dożywotnio i jej nie opłacasz ponownie (chyba, ze wyrabiasz nowy dokument, bo stary uległ zniszczeniu, zdjęcie jest nieaktualne etc lub zagubiłeś ten dokument), a Legitymację członkowską musisz "odnowić" w kole wędkarskim poprzez dokonanie stosownych opłat na dany sezon. (2014/02/20 12:23)

bluehornet


W roku 1998 straciły ważność KW wydawane przez Koła Wędkarskie - trzeba było się wtedy pofatygować do Starostwa, pod które się podlega z racji miejsca zamieszkania i wymienić ww dokument. Kolor papieru, na którym KW została wydana jest nieistotny. (2014/02/20 15:25)

danmarW


Witam
Mam taki problem kilka dziesiąt lat temu zdałem egzamin na kartę wędkarska i ja otrzymałem. W tej chwili nie mam pojęcia gdzie ona jest. Moje pytanie brzmi czy muszę na nowo zdać egzamin czy w pzw będzie gdzieś adnotacja, że miałem już kartę i wystarczy opłacić składki czy coś i wydadzą nową? Dziękuję za informację i pozdrawiam (2014/03/06 22:33)

patryk-kociemba


Z tego co się orientuje to karta wędkarska jest jak prawko. Jak ją zgubisz lub sie co sinnego p[rzykrego stanie to wydają duplikat.

Kiedyś to robiono w Kole wędkarskim teraz to chyba trzab udać się do Urzędu Miasta z tą sprawą.

Najlepiej zadzwonić do kola i tam cię pokierują.

Mam nadzieje ze pomogłem choć troszkę.

pozdrawiam

(2014/03/07 12:35)

trato


To chyba nie w starostwie, ale w urzedzie miejskim (miasto na prawach powiatu). Pytanie co z legitymacja czlonkowska? Kto wystawia PZW? Dodatkowo zmienilem adres zameldowania - czy to sie kwalifikuje do wymiany. I ustalmy jeszcze jedna sprawe, bo nie wiem komu odpowiadaliscie. Czy zielone Karty Wedkarskie sa aktualne,czy trzeba wymieniac? (2014/04/15 17:28)

Jack14


Jaki z ciebie wędkarz takie wiadomości.Tak na poważnie to faktycznie było naście lat temu wymienić kartę wędkarską w Urzędzie.Jeśli tego nie zrobiłeś to należy to zrobić przed planowanym wędkowaniem.Zezwolenia, karty członkowskie, pozwolenia to inna "bajka". A niebieskie czy żółte też można wymienić na białe.(No może nie żółte bo nie wszystkim zaraz ...)
ps
KARTA WĘDKARSKA JEST JEDNA I JEST JEDNOKOLOROWA CZYLI "FIOLETOWA".
Pozdrawiam. (2014/04/15 17:52)

trato


Oczekaje powaznych odpowiedzi,  na inne szkoda czasu. (2014/04/15 18:00)

Jack14


W roku 1998 straciły ważność KW wydawane przez Koła Wędkarskie - trzeba było się wtedy pofatygować do Starostwa, pod które się podlega z racji miejsca zamieszkania i wymienić ww dokument. Kolor papieru, na którym KW została wydana jest nieistotny.

Czy to nie jest poważna odpowiedz!
Ogarnij się trochę kolego i zjedz snikersa bo .... (2014/04/15 18:07)

trato


"Jak się nie mylę to trzy lata temu każdy miał obowiązek wrobienia nowej karty [nowa pieczątka na karcie]. Pozdrawiam."



Ktos to napisal powyzej stad moje watpliwosci tj. 3 lata temu w 2011 nalezalo wymienic karty wedkarskie - cytuje.

Swoja karte wyminilem na zielona w roku 1998, dodatkowo niedawno zmienily mi sie dane adresowe stad moje pytanie, czy przez zmiane adresu musze wymieniac i karte i legitymacje czlonkowska?



(2014/04/15 18:22)

news34


Od kiedy się kartę opłaca?
Wykupujemy zezwolenie od dzierżawcy wody np od Kowalskiego , Wiśniewskiego lub Pzw itp
Co do wymiany Karty wędkarskiej założę osobny wątek.
Proszę moderatora o usuwanie źle sformuowanych pytań , powoli portal zamienia się w śmietnik . (2014/04/15 18:31)

Dave1985


W tym roku opłacając kartę musiałem udać się do Urzędu Miasta w celu adnotacji w karcie o zmianie adresu zamieszkania. No i pan urzędnik uparł się, że zdjęcie jest stare ja się zmieniłem, więc karta do wymiany i do fotografa na fotki, a że w karcie nowe zdjęcie to i w legitymacji trzeba by wymienić więc do koła PZW i legitymacje też nowa... 
także dołożyłem za legitke, kartę oraz fotki + benzyna :) 
a co do tematu to zapłacisz mirex147 tylko wpisowe no chyba, że też się zmieniłeś od 96' (2014/04/16 14:14)

trato


Ok dzieki to pewnie ja musze zrobic to samo. (2014/04/16 14:48)

Sarnowski1972


Kolega Romuald55 dobrze ci napisal musisz miec białą karte. Nastepnie idiesz do Kola wedkarskiego i opłacasz na nowo skladki i tp. wyjdzie cie to jakieś 20zl wiecej.Pozdrawiam (2015/05/08 09:39)