Zaloguj się do konta

Daleko czy blisko?

utworzono: 2013/06/27 23:28
umicha

Witam.Mam takie pytanie .Często czytam o sprzęcie który pozwala na dalekie wyrzuty. Oświeccie mnie proszę co to daje bo ja najlepsze brania mam zawsze w miare blisko brzegu (10-15 m).Czyli daleko czy blisko i co i na co łowić daleko no i o jakiej porze i jeszcze jedno - ile to jest daleko .Będę wdzięczny za pomoc.  Pozdrawiam. [2013-06-27 23:28]

Bernard51

Daleko to jest -"hen" a blisko to jest-"tuż"
A tak poważnie ostrożną rybkę trzeba szukać trochę dalej od brzegu i wędką do dalekich rzutów można to zrobić 70-100m, mam na myśli wody stojące.
   Połamania!
[2013-06-28 05:22]

yba

Daleko to jest -"hen" a blisko to jest-"tuż"
A tak poważnie ostrożną rybkę trzeba szukać trochę dalej od brzegu i wędką do dalekich rzutów można to zrobić 70-100m, mam na myśli wody stojące.
   Połamania!

A Lin to nie ostrożny ? Karaś , ? I jak łapiemy blisko czy daleko ? wydaje mi się że blisko.Po co pisać głupoty że ostrożną rybkę łapiemy z dala od brzegu kiedy wcale rzecz na tym nie polega . [2013-06-28 07:27]

JKarp

CześćSą takie wody i łowiska na których ryby są rzeczywiście z dala od brzegu. Nie pomoże wtedy nic - ani super zestawy. ani super ciche zachowanie czyli bez stukania w ziemię, bez muzyki ( choć ona w małym stopniu emituje hałas. No chyba, że ktoś lubi na rybkach posłuchać muzyki z zestawu 2x300 W ... ).Czy łowić blisko czy daleko należy samemu sobie odpowiedzieć rozpoznając charakter wody np:Na piaszczystym brzegu 15 m od lądu jest 0,5 m głębokości a dwa razy dalej 0,7 m. Sytuacja druga:15 m od brzegu mamy 2,5 m wody i dalej jest takie same dno.Sytuacja trzecia: 15 m od brzegu mamy 2,5 m wody ale jest to gwałtowny spad a na 50 metrze mamy blat 2 m.Każdorazowo należy rozeznać sytuację i dopiero wtedy podjąć decyzję.
Czy lin jest aż tak ostrożny - łowiłem z łódki wędką 4 m nie dalej jak długość wędki na wodzie o głębokości może 1,5 m. Czasem puknęło coś od dno- i tak brały :-)
JK [2013-06-28 08:15]

A teraz ja sie wypowiem co do rzucania .Rzucanie nie ma znaczenia ryba chodzi po całym stawie a druga rzecz jesli np rzucasz daleko to lepiej isc z drugiej strony i rzucic blizej niz przerzucac caly staw . tyle z mojej strony;d [2013-06-28 09:26]

89krzysztof

A teraz ja sie wypowiem co do rzucania .Rzucanie nie ma znaczenia ryba chodzi po całym stawie a druga rzecz jesli np rzucasz daleko to lepiej isc z drugiej strony i rzucic blizej niz przerzucac caly staw . tyle z mojej strony;d

A jeśli zbiornik na którym łowię ma 2km szerokości i 1km długości ? Wtedy też mam obchodzić go z drugiej strony i rzucać?

-------------

W całości zgadzam się z tym, co napisał Janusz.
[2013-06-28 09:57]

Bernard51

A teraz ja sie wypowiem co do rzucania .Rzucanie nie ma znaczenia ryba chodzi po całym stawie a druga rzecz jesli np rzucasz daleko to lepiej isc z drugiej strony i rzucic blizej niz przerzucac caly staw . tyle z mojej strony;d
Jeżeli masz stawik hektarowy to możesz sobie na to pozwolić.

A Lin to nie ostrożny ? Karaś , ? I jak łapiemy blisko czy daleko ? wydaje mi się że blisko.Po co pisać głupoty że ostrożną rybkę łapiemy z dala od brzegu kiedy wcale rzecz na tym nie polega .

Głupotą jest że ja mam tylko racje i ja wiem najlepiej. Lin jak sam wiesz żeruje przy mulistym dnie i na płytkiej wodzie, ale są blaty płytkie powiedzmy na 150m od brzegu i tam też może żerować jeżeli go ktoś tam będzie podkarmiał to na pewno też będzie miał efekty.A karaś z wiosny napewno jak i karp żeruje bliżej brzegu natomiast przy dużej presji wędkarskiej to trudniej go ściągnąć okolice brzegu już w pełni sezonu, chyba że mówimy o karasiach 12-15cm,które są cały czas głodne.
Widocznie jeżeli ktoś produkuje wędki którymi można daleko rzucić i są nabywcy czyli wędkarze wiedzą co jest im przydatne aby łowić według własnych doświadczeń i metod. Można i 5m od brzegu łowić to jest indywidualna decyzja każdego z nas. Połamania!
[2013-06-28 10:03]

pieprzuFF

Moim zdaniem trzeba zlokalizować miejsce żerowania ryb i tam rzucać. Jeśli łowimy w stawie to rybę złowimy wszędzie, tyle że rzucając dalej, ryba prędzej weźmie gdyż jest tam bardziej pewna siebie i mniej płochliwa. Rzucając blisko musimy zachować ciszę i usiąść dalej od łowiska. To tyle [2013-06-28 10:46]

Nie ma to znaczenia na jednej wodzie jest tak na innej jest inaczej ja mam np. miejscówkę za karpiem w odległości ok 15m ale jest tam ok 2m głębokości i podchodzi ładna rybka nie dawno mój kolega z batem się o tym przekonał jak zobaczył rozciągający się amortyzator i usłyszał brzdęk, ale mam też miejsca oddalone o 150m i głębokości ok 1,5m na tym samym jeziorze. [2013-06-28 10:58]

notaki

tam rzucamy, gdzie jest ryba !!!. Nieprawda jest, ze ryby poruszają się po całym zbiorniku, pływaja tam , gdzie mają żarcie, ewentualnie przemieszczają się pomiędzy kolejnymi "stołówkami". Może to być stok podwodnej górki, noże to być dołek, może być i inne miejsce w którym wystepuje pokarm ( w przypadku leszcza np. ochotka ). Wiec - jak pisał JK - nie rzecz w tym,zeby walic "ile fabryka dała", a w tym , zeby poznac choćby mniej więcej ukształtowania dna.
A poza tym próbowac trzeba Panowie. Zarzucic tu, zarzucic tam...i patrzec co się dzieje.
WSwojego czasu na jednym ze stawow  siedziałem o kiju przez prawie dwa dni, az na skutek mojego błędu przy rzucie przyneta spadal do wody dosłownie 1o m od brzegu. Wsciekły na bezrybie nawet nie przewinałem wedki.
No i zaczeło się Eldorado... ;-)
[2013-06-28 14:19]

umicha

Nie do wiary! [2013-06-28 15:08]

umicha

No i wszystko jsne , dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi . Na pewno nie będę biegał z wędką w koło jeziora jak to napisał jeden kolega . Miło jednak że można korzystać z doświadczeń że tak powiem starszych wędkarzy  dziękuje i rekordów życze REKORDÓW. [2013-06-28 15:17]

notaki

Do wiary.. do wiary :D
Potem dziadek co przyszedł polowic nad wodę, powiedział, że Niemcy, w czasie wojny te stawy robili no i wybierali grunt z dna stawów , by sypac groble. Akurat na tym stawie wybrali rów szerokosci kilku m i glębokości 2-3 m. A ja durny nie sprawdzięłm, tylko w głupocie swojej myslałłem - dalej od brzegu bedzie głębiej :D
[2013-06-28 15:21]

yba

Jeżeli masz stawik hektarowy to możesz sobie na to pozwolić.

A Lin to nie ostrożny ? Karaś , ? I jak łapiemy blisko czy daleko ? wydaje mi się że blisko.Po co pisać głupoty że ostrożną rybkę łapiemy z dala od brzegu kiedy wcale rzecz na tym nie polega .

Głupotą jest że ja mam tylko racje i ja wiem najlepiej. Lin jak sam wiesz żeruje przy mulistym dnie i na płytkiej wodzie, ale są blaty płytkie powiedzmy na 150m od brzegu i tam też może żerować jeżeli go ktoś tam będzie podkarmiał to na pewno też będzie miał efekty.A karaś z wiosny napewno jak i karp żeruje bliżej brzegu natomiast przy dużej presji wędkarskiej to trudniej go ściągnąć okolice brzegu już w pełni sezonu, chyba że mówimy o karasiach 12-15cm,które są cały czas głodne.
Widocznie jeżeli ktoś produkuje wędki którymi można daleko rzucić i są nabywcy czyli wędkarze wiedzą co jest im przydatne aby łowić według własnych doświadczeń i metod. Można i 5m od brzegu łowić to jest indywidualna decyzja każdego z nas. Połamania!

Ja nie twierdze że tak daleko się nie łapie , ponieważ są zbiorniki na których blisko brzegu ryba nie weżnie za chiny . Chodziło mi o to że praktycznie wszystkie ryby występujące u nas w wodach, da się  złapać naprawdę blisko brzegu ,. Jeżeli woda na to pozwala .Są wody na których trzeba rzucać naprawdę daleko ze względu na ukształtowanie dna , żerowania ryb czy roślinności, jak i blisko brzegu., połamania .:-)

[2013-06-28 19:36]

lynx

A jak bajoro ma 500 metrów szerokosci i 2 km długosci. Tak jak JKarp pisze do głebokości 2m masz 100 metrów a na odległosci 50 m jest 0,8 m głebokosci . To co mam rzucać na 30 metrów w półmetrową wode.
Z drugiej strony moga być prywatne posesje.
Różnie to w życiu bywa i dobrze jest miec czym rzucić.
[2013-06-28 20:58]

kubsonziom

Można i 5m od brzegu łowić to jest indywidualna decyzja każdego z nas. Połamania!

ja najładniejsze płocie i wzdręgi łowię 1.5m od brzegu, na moim jeziorku ;]spławik centralnie pod szczytówką i nawet nie otwieram kabłąka tylko wysnuwam trochę żyłki i zarzucam :D ale oczywiście tam gdzie tak łowię na starcie jest 70cm wody ;] [2013-06-29 16:04]

Jeżeli wędkujemy na kanale o szer 60 m to nie potrzeba dalekich rzutów,ja np łowie na Odrze o szer niekiedy 300-400 m i jesienią za sandaczem staram się podać przynęte jak najdalej w nurt,więc dobrałem sprzęt aby wykonywać dalekie rzuty blisko zawsze moge posłać przynęte. [2013-06-29 16:53]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia