Dalekie rzuty gruntowe jak daleko rzucać zestawem

/ 58 odpowiedzi / 7 zdjęć
Uki80


z polowu nici. cala nocka na nic. ani jednego brania. zestawy wciaz leca za blisko. nie widze roznicy miedzy zylka a plecionka jesli chodzi w dlugosci rzutu. bez pva leci znacznie dalej. woreczek jest maly i rozmiarow śliwki a mimo to bardzo hamuje. oczywiscie przewleciony przez przypon i nadziany na hak. w tygodniu zrobie test na łące. rzuce bez i z workiem i zmierze odleglosci. podpatrzylem jak robia inni karpiarze na lowisku gdzie ja jezdze. oni nie uzywaja wcale pva tylko rzucaja zestawem z sama kukla a pozniej z rury donęcaja kulkami (ok. 20szt.). moze to i lepsza metoda. (2012/09/17 07:11)

kokos1000


Ja Ci podpowiem.
Moje rzuty lecą na około 120m.
Proponuję Ci rzucać bez siatki PVA, bo ona bardzo dużo hamuje daleki wyrzut. Mój kolega też miał ten problem, ale po wspólnych wypadach ze mną nauczył się rzucać. Ja używam ciężarka 70gram, żyłki 3,0, rurkę anty splątaniową.
A możesz mi napisać w jaki sposób rzucasz, tzn. czy z za głowy, czy z za barku?
Moje efekty są dobre dlatego że, rzucam z za barku, a z za głowy tak daleko nie mogę rzucić. (2012/12/15 08:47)

lynx


Ja Ci podpowiem.
Moje rzuty lecą na około 120m.
Proponuję Ci rzucać bez siatki PVA, bo ona bardzo dużo hamuje daleki wyrzut. Mój kolega też miał ten problem, ale po wspólnych wypadach ze mną nauczył się rzucać. Ja używam ciężarka 70gram, żyłki 3,0, rurkę anty splątaniową.
A możesz mi napisać w jaki sposób rzucasz, tzn. czy z za głowy, czy z za barku?
Moje efekty są dobre dlatego że, rzucam z za barku, a z za głowy tak daleko nie mogę rzucić.

Ja tak daleko nie rzucam ale tez z nad barku najlepiej mi wychodzi. (2012/12/15 08:58)

lynx


Ja Ci podpowiem.
Moje rzuty lecą na około 120m.
Proponuję Ci rzucać bez siatki PVA, bo ona bardzo dużo hamuje daleki wyrzut. Mój kolega też miał ten problem, ale po wspólnych wypadach ze mną nauczył się rzucać. Ja używam ciężarka 70gram, żyłki 3,0, rurkę anty splątaniową.
A możesz mi napisać w jaki sposób rzucasz, tzn. czy z za głowy, czy z za barku?
Moje efekty są dobre dlatego że, rzucam z za barku, a z za głowy tak daleko nie mogę rzucić.

Ja tak daleko nie rzucam ale tez z nad barku najlepiej mi wychodzi. (2012/12/15 08:58)

JKarp


Ja Ci podpowiem.
Moje rzuty lecą na około 120m.
Proponuję Ci rzucać bez siatki PVA, bo ona bardzo dużo hamuje daleki wyrzut. Mój kolega też miał ten problem, ale po wspólnych wypadach ze mną nauczył się rzucać. Ja używam ciężarka 70gram, żyłki 3,0, rurkę anty splątaniową.
A możesz mi napisać w jaki sposób rzucasz, tzn. czy z za głowy, czy z za barku?
Moje efekty są dobre dlatego że, rzucam z za barku, a z za głowy tak daleko nie mogę rzucić.

CześćZ całym szacunkiem ale mierzyłeś?Woda bardzo oszukuje. Ile razy stawiając markera myślałem, że do brzegu mam bardzo daleko a z brzegu okazywało się, że jest bardzo blisko.Dalekie rzuty to kwestia wprawy i sprzętu. Nawet bardziej wprawy i umiejętności.JK (2012/12/15 09:05)

Bernard51


A możesz mi napisać w jaki sposób rzucasz, tzn. czy z za głowy, czy z za barku?
Moje efekty są dobre dlatego że, rzucam z za barku, a z za głowy tak daleko nie mogę rzucić.


Na odleglosci powiedzmy 70-80m w punkt o srednicy 2m z nad glowy mogę rzucić 5x5 natomiast z barku (na odlew) to może 1x5. Ale to może być tylko lata wprawy (ale tak sie juz nauczylem)
Natomiast żylka 0,30 cieżarek z rurka 70gr i 120m to jest mistrzostwo??
Tak jak Janusz pisze na wodzie odleglość jest nieraz złudna, przewaznie do dalekich rzutów używam 90-110 przy 0,30-0,32 i nie mierze dokladnie ale ok. 100 m to jest max dla mnie.
Używam kiji 360- 390 cw 80-120 ,100-140, też 60-90ale cieżarek 70g ale to jest półparabolik
i troche inna technika rzutu. (2012/12/15 11:05)

Frytek98


Do dalekich rzutów lepsze będzie wędzisko 3.9m i z długim dolnikiem (zasada dźwigni).

Pozdro (2013/01/17 22:55)

Uki80


ja robilem testy na łące.  rzut w trawę i mierzenie metrówką. okazało sie ze wypada okolo 60m. a na wodzie myslalem ze troche dalej :(.

co do techniki to wale zza barku przy okolo metrze zylki zwisajacej ze szczytowki i okolo 50cm haka od gleby. rzut z calej sily. mysle ze tak jest ok.

ale olśnilo mnie jak juz ktos tam wczesniej proponowal. zestaw helikopterowy zastosuje i ciezarek okolo 80g. bez worka pva. moze to cos zmieni. (2013/02/03 18:37)