Zaloguj się do konta

Daiwa Sweepfire Jiggerspin 2,70m 5-25g

utworzono: 2013/09/22 12:54
klusek03

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum :)
Szukam swojego pierwszego kijaszka spiningowego i wiadomo dylemat co kupić, na jaką rybę się ustawić i mnóstwo innych pytań.
Ale ja już trochę o tym myślę i wpadłem na pomysł, który przez wielu pewnie będzie skrytykowany ale cóż :)
Wybór padł na kij "uniwersalny" z wyrzutem 5-25g. Wiem wiem nie ma takich wędek nadających się do wszystkiego ale w kręgu moich zainteresowań są głównie szczupaki i okonie. A nie mam kasy żeby sie pchać w 2 wędki a wydaję mi się że taki kijek będzie na tyle czuły żeby połowić okonki i na tyle mocny żeby wyciągnąć szczupłego.

A oto co wpadło mi w oko.

http://allegro.pl/wedka-daiwa-sweepfire-jiggerspin-2-70m-5-25g-i3537242062.html

Co powiecie o tym wędzisku? Czy może za te 150 zł coś innego kupić?

Wiem, że za tą kasę nie można się cudów spodziewać ale tak jak piszę to będzie moja pierwsza spiningowa wędka. Chce spróbować tej metody i zobaczyć czy mi podpasuje więc nie chciałbym inwestować zbyt dużo kaski :)
[2013-09-22 12:54]

khakiprichi

Tak jak stwierdziłeś nie ma wędek uniwersalnych ale ta Daiwa to dobry wybór.
Szwagier ma taką samą tyle że krótszą,łowi nim okonie i jest z niej bardzo zadowolony.
Przed wczoraj wyjął na tą wędkę szczupaka prawie 4 kg i nie miał żadnych problemów w czasie holu, bardzo sobie chwali tą wędkę właśnie za jej uniwersalność.powiem jeszcze że jak za takie pieniądze to jest nieźle wykonana i wykończona.
[2013-09-22 17:10]

paologotti

Pracuję na daiwie 10 -40 i to jest mój podstawowy kij do walki. Przyczyną takiego stanu jest znacznie szerszy obszar możliwych do stosowania przynęt i to jest najważniejsze. Na 40 zarówno powalczysz z okoniem bo nie musisz stosować dużych i ciężkich przynęt a wyżut jest podobny jak na wybranym przez ciebie sprzęcie (mam shimano alivio 5-21). Natomiast jak będziesz polował na szczupaka a w okresie jesiennym ryba ta poluje na większe osobniki (szykuje się do zimy no i rybki po lecie znacznie urosły) to na 40 znacznie poszerzysz ilość stosowanych przynent i bez problemu możesz użyć: algi, gnomów, dużych i ciężkich gum. Kij który planujesz kupić tego ci nie zapewni, sam muszę używać wyłącznej mojego shimano bo daiwa trafiła do reklamacji i dobrze wiem czego brakuje temu wedzisku.

Dodatkowo kup kija w wędkarskim a nie na alegro, nie ma problemu z reklamacją, możesz dokładnie obejżeć czy nie ma uszkodzeń, a to węgiel, więc uszkodzony może łatwo pęknąć to czesto nie podlega reklamacji. Pozatym uważam, że daiwa świetny wybór.

Kołowrotek to kolejny dla ciebie wydatek, do spiningu trzeba liczyć okoł 250-300 zł. On pracuje najbardziej przy spiningu - wykonujesz setki żutów. tutaj nie znam złotego środka ale po przetestowaniu w sklepach i wśród znajomych ich kołowrotków zdecydowałem się na Cormorana K-DON 10PiF 3500 teraz pracuje z shimano no i w mojej ocenie prawdziwa perła spiningowa pracuje przy diwa wilderness 902 xt 10-40 kołowrotek spro nova 730.

[2013-09-23 12:41]

grzesiu92

W tych pieniadzach polecil bym ci CORMORANA Black Master 7-25 np tez jigger. Obie wedki ogladałem i mi np BM bardziej przypadł do gustu. Kupiłem go pod klenia i lekkie boleniowanie a daje rade nawet z głowkami 20 g + i Maximusem na haku ( wiekszych nie zakladalem). Mocny, dobre ugiecie i dał nawet rade ze starym bobrem którego niechcacy ostatnio przyciąłem( mniejsza o szczegóły :p) [2013-09-23 13:38]