Daiwa Shogun Spin 2,7m 20-50g

/ 11 odpowiedzi
Witam wszystkich.

Co sądzicie o nowej wersji kija Daiwa Shogun Spin 2.7m 20-50g?

 

Nada się do opadu w silnym nurcie gdzie przynętami będą 4 oraz 5 calowe gumy? Jest to sztywna pała czy paraboliczna kluska? 

 

Jakieś sugestie, spostrzeżenia? 

 

 

PS. Nabyłem już zestaw do okonia, jednak mam okazję kupić nowy kij w dobrych pieniądzach więc nie widzę sensu by odkładać kolejne zakupy :)

u?ytkownik187639


Witam wszystkich.

Co sądzicie o nowej wersji kija Daiwa Shogun Spin 2.7m 20-50g?

 

Nada się do opadu w silnym nurcie gdzie przynętami będą 4 oraz 5 calowe gumy? Jest to sztywna pała czy paraboliczna kluska? 

 

Jakieś sugestie, spostrzeżenia? 

 

 

PS. Nabyłem już zestaw do okonia, jednak mam okazję kupić nowy kij w dobrych pieniądzach więc nie widzę sensu by odkładać kolejne zakupy :)




Ta seria wcale nie jest taka nowa (ale fakt jest to ostatnia z Shogunów Daiwy).Jeżeli chodzi o akcje to bardziej jest paraboliczna  i nadaje się do połowu Troci a nie do łowienia z opadu.Posiadam podobną wędkę w tej samej klasie cenowej z tym ,że jest to ostatni model Daiwy Tournament Jigger 2,70 8-35 gram i ta jest idealna do łowienia na przynęty gumowe z opadu.Shoguny też występują w tych samych długościach i masach wyrzutowych,także polecam Ci wersje właśnie 2,7 8-35 gram ponieważ praca tej wędki jest identyczna jak w Tournamencie .Do opadu tak jak pisałem właśnie najlepsze są modele z napisem ''Jigger'' a ta o którą pytasz niestety będzie zbyt wolna.Aha wiedz o tym,że te Daiwy,mam na myśli Shoguna i Tournament mimo iż są to świetne wędki ,to niestety mają bardzo kiepski korek,który po umyciu robi się dużo brzydszy jak wtedy gdy po raz pierwszy dostaniesz wędkę.Ze swojej strony bardziej poleciłbym Ci właśnie takiego Tournamenta jakiego ja mam,dlatego,że Shogun ma przelotki Fuji Alconite a w mój Tournament ma pełen Sic a cena dwóch wędek taka sama.podam Ci link do tej wędki ale wybór należy do Ciebie.Pozdrawiam.

www.eurocarp.de/daiwa-tournament-jigger-spin-270cm-wg-8-35g.html
‎ 

(2015/01/09 11:39)

Apple


Wielka szkoda, że tak jest ponieważ mam okazję ją nabyć za 750zł prosto ze sklepu :/
Dla mnie natomiast 35g to za mało. Szukam czegoś między 45-50g na Wisłę do ciężkiego opadu. 
Na pewno mówisz o wersji 20-50? Według tego co podaje producent, a sprzedawca skopiował są tak jakby cztery wersje kijów przeznaczone do różnych zadań. I tak model 20-50g według producenta przeznaczony jest do gumowych przynęt.  (2015/01/09 14:08)

u?ytkownik187639


Wielka szkoda, że tak jest ponieważ mam okazję ją nabyć za 750zł prosto ze sklepu :/
Dla mnie natomiast 35g to za mało. Szukam czegoś między 45-50g na Wisłę do ciężkiego opadu. 

No nie wiem dla mnie akcja tego kija do 50 gram berdziej pasowała pod woblera,blachy niż do jigowania,aczkolwiek Tobie może pasować inna akcja tym bardziej,że na rzece typu Wisła nie potrzeba mocno grać przynętą bo nurt i tak zrobi swoje. (2015/01/09 14:43)

Apple


Edytowałem wpis. Zerknij do góry jeszcze raz. 

Zapomniałem link do sklepu zostawić.
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-shogun-g5-a3-p573-k12099.html

Tutaj masz natomiast oznaczenie blanku:http://i.imgur.com/B1oO5b2.jpg (2015/01/09 14:50)

J-A-C-E-K


To typowy parabolik , kluskowata wędka o niezbyt mocnym dolniku. Nie patrz na cw, wędki daiwy mają je zawyżone. Napewno na sandacza się nie nadaje, poszukaj może sobie coś z HMow Dragona.  (2015/01/09 20:19)

u?ytkownik187639


To typowy parabolik , kluskowata wędka o niezbyt mocnym dolniku. Nie patrz na cw, wędki daiwy mają je zawyżone. Napewno na sandacza się nie nadaje, poszukaj może sobie coś z HMow Dragona. 



Nie,nie Dragony są dużo lepsze jak Daiwy-jeżeli chodzi o  wędki.Ja mam tylko jedną Daiwe i 3 Dragony MM-X i nie ma co porównywać tych wędek.Oczywiście na  plus dla dragona (2015/01/09 21:03)

u?ytkownik187639


Edytowałem wpis. Zerknij do góry jeszcze raz. 

Zapomniałem link do sklepu zostawić.
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-shogun-g5-a3-p573-k12099.html

Tutaj masz natomiast oznaczenie blanku:http://i.imgur.com/B1oO5b2.jpg

Nie musisz mi kolego pokazywać oznaczeń blanku ,bo znam je na pamięć.Znam je praktycznie a nie katalogowo,bądź sklepowo jak Ty! (2015/01/09 21:05)

Apple


@JacekNiestety podane przez Ciebie kije od Dragona są po za moim zasięgiem. Na kija chciałbym wydać ok 700zł.
@Coca colaJa w cale nie znam tej serii kijów dla tego też pytałem o nie na forum. A dla pewności zamieściłem zdjęcie blanku otrzymane od sprzedawcy.

Gdy owa Daiwa okazała się strzałem w pudło to moglibyście mi zaproponować kija do ok 700zł który sprosta ciężkiemu rzecznemu opadowi? Przypomnę także że rybą będzie sandacz, łowiskiem Wisła, przynętami 4 oraz 5 calowe gumy na 35g główkach.
Nie będę także ukrywać że najbardziej podobają mi się kije od Fenwicka.  Fajnie byłoby gdyby jakiś ich model sprostał moim wymaganiom :)
(2015/01/10 04:34)