Daiwa Procaster Light Feeder - opinie

/ 12 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo gruntowe
Witam przymierzam się do zakupu nowej wędki na feeder mój wybór padł na wędkę daiwa procaster light feeder przed zakupem pragnę sie upewnić co do walorów użytkowych tej wędki.Więc użytkownicy ww kija proszeni są o podzielenie się wrażeniami pracy tego sprzętu.
u?ytkownik26223


http://www.okonek.com.pl/daiwa-wdka-procaster-light-feeder-1113-p-5722.html (2014/04/16 21:11)

berthold


fajna wędka też byłem  zainteresowany ale odpuściłem bo moim zdaniem ma jedną dosyć poważną wadę -brak przelotki na pierwszej części i składanie to mordęga ,mam to samo w dragon maxima heawy ale teraz kupiłem pare dni temu mikado podobne parametry co ta daiwa ciut tańsza ale za to dają 5 szczytówek  no i fajna wędka tak samo 360 lub 390 cm do 110 gr

http://allegro.pl/mikado-ultraviolet-twinfeeder-330-390-do-110-g-i4122106063.html (2014/04/17 05:32)

aal82


Bardzo fajna wędka pracuje idealnie mam ja już 2 sezon polecam. (2014/04/17 07:22)

u?ytkownik165777


Witam . Jeśli chodzi o wędki bez przelotki na Dolniku , to mam taką karpiówkę . Do średnicy blanku dopasowałem znalezioną w garażu osłonę gumową kabla z gniazdka elektrycznego , do tego przykleiłem znalezioną plastykową zawieszkę do zasłony która nie ma ostrych kantów i można ją zapinać i rozpinać - tak powstała zakładana na czas transportu i przechowywania przelotka w którą zakładam na dolnik , a w plastykowy element zapinam żyłkę . Wykonanie 30 minut , zakładanie i zdejmowanie na wędce 3,5 sekundy . Pozdrawiam. (2014/04/17 08:59)

skalpel


fajna wędka też byłem  zainteresowany ale odpuściłem bo moim zdaniem ma jedną dosyć poważną wadę -brak przelotki na pierwszej części i składanie to mordęga ,mam to samo w dragon maxima heawy ale teraz kupiłem pare dni temu mikado podobne parametry co ta daiwa ciut tańsza ale za to dają 5 szczytówek  no i fajna wędka tak samo 360 lub 390 cm do 110 gr

http://allegro.pl/mikado-ultraviolet-twinfeeder-330-390-do-110-g-i4122106063.html


To teraz dałeś mi do myślenia bo już byłem na 99% gotowy na zakup

ROBINSON Kinetik Feeder 3.60m 45-120g

(2014/04/17 10:14)

u?ytkownik26223


fajna wędka też byłem  zainteresowany ale odpuściłem bo moim zdaniem ma jedną dosyć poważną wadę -brak przelotki na pierwszej części i składanie to mordęga ,mam to samo w dragon maxima heawy ale teraz kupiłem pare dni temu mikado podobne parametry co ta daiwa ciut tańsza ale za to dają 5 szczytówek  no i fajna wędka tak samo 360 lub 390 cm do 110 gr

http://allegro.pl/mikado-ultraviolet-twinfeeder-330-390-do-110-g-i4122106063.html


  z tym składaniem to tak jest że zależy w jaki sposób się składa ,ja jestem "od zawsze" nauczony składać 3-częściówki w harmonike tzn  środkową część odwrotnie ,więc przelotka i tak jest "z przodu" kołowrotka.Tak samo mam w 3-częściówkach "gruntowych" też brak  przelotki na dolniku i kiedyś faktycznie miałem ze składaniem broblemy .No ale jak to mówią; lata praktyki (2014/04/17 12:52)

swierku


fajna wędka też byłem  zainteresowany ale odpuściłem bo moim zdaniem ma jedną dosyć poważną wadę -brak przelotki na pierwszej części i składanie to mordęga ,mam to samo w dragon maxima heawy ale teraz kupiłem pare dni temu mikado podobne parametry co ta daiwa ciut tańsza ale za to dają 5 szczytówek  no i fajna wędka tak samo 360 lub 390 cm do 110 gr

http://allegro.pl/mikado-ultraviolet-twinfeeder-330-390-do-110-g-i4122106063.html


  z tym składaniem to tak jest że zależy w jaki sposób się składa ,ja jestem "od zawsze" nauczony składać 3-częściówki w harmonike tzn  środkową część odwrotnie ,więc przelotka i tak jest "z przodu" kołowrotka.Tak samo mam w 3-częściówkach "gruntowych" też brak  przelotki na dolniku i kiedyś faktycznie miałem ze składaniem broblemy .No ale jak to mówią; lata praktyki

no i co w końcu kupiłeś? (2015/02/02 19:46)

feederalny


Wędka dość uniwersalna. W opcji krótszej 330 może być dość czułym jeziorowym pickerem - dłuższa 390 z "dopałką" jest nieco miękka, kluchowata, stąd niepewność przy miotaniu w górnym zakresie C.W. oraz utrudniona powtarzalność rzutów jeśli chodzi o ich celność.Na jezioro nadaje się jak najbardziej, do łowienia w rzekach raczej na małym niż średnim uciągu oraz w klatkach także ( wspomniana uniwersalność). Posiada duże przelotki, jest dobrze wykonana poza rękojeścią korkowo -szpachlową (u mnie to chyba w proporcji 70/30 - tu mogli by się postarać, bo to typowe dla tego modelu).  Ma ładne wykończenie (lakier, omotki, kolor,oplot), dobry uchwyt dla kołowrotka i smukły blank.Jeśli nie patrzeć na rękojeść to naprawdę bardzo ładna (jeśli to ma oczywiście dla kogoś znaczenie - dla mnie ma). W mojej "stajni" jest uzupełnieniem luki między Daiwą windcstem 300 a Daiwą TD HF 420. 
P.S Co do "wady" w postaci braku przelotki - mnie problem nie dotyczy. Zawsze montuję zestaw na nowo. Trwa to pięć minut,a rozbieranie zestawu jest błyskawiczne bez nerwów że się coś "pomota". Unikam w ten sposób uszkodzenia żyłki, a także wędziska, które przewożę zawsze w etui. (2015/03/02 10:01)

u?ytkownik180298


Wam chodzi o przelotke ? ! Czy o zapinke na haczyk ?
co do lekkiego feedera to bym polecil shimano stradica , choc tam przesadzaja z cenami orginalnych szczytowek , ale browninga do niej pasuja  (2015/03/02 11:14)

feederalny


Wam chodzi o przelotke ? ! Czy o zapinke na haczyk ?
co do lekkiego feedera to bym polecil shimano stradica , choc tam przesadzaja z cenami orginalnych szczytowek , ale browninga do niej pasuja 
Myślę, że kolegom chodzi o pierwszą przelotkę od strony mocowania kołowrotka - wędki składowe przeważniie taką mają, a procaster nie - i to chyba utrudnia złożenie wędki uzbrojonej.... (2015/03/02 15:52)