Daiwa Powermesh 210 7-28

/ 2 odpowiedzi

Witam,

szukam kołowrotka do podanej wędki.
Chodzi o to, że ponoć można ładnie tą wędką rzucać mimo jej długości.
Jednak ja mam do niej Zaubera 3000 i mam wrażenie, że przy rzutach długość ogranicza to, że plecionka za bardzo "trze" o 1 przelotkę.
Pytanie czy zmiana kołowrotka na taki o mniejszej średnicy szpuli np. zniweluje ten problem? I jakie kołowrotki mają mniejszą szpule, bo tych danych chyba nikt nie podaje. Czy ewentualnie kołowrotek z płltką szpulą by tu coś pomógł?
ogtw


Tak na chłopski rozum: mniejsza szpula to więcej zwojów do odwinięcia, żeby rzucić na tę samą odległość a tym samym większa siła odśrodkowa odwijanej plecionki i większe tarcie o przelotkę. Jeżeli przelotka jest dosyć daleko od kołowrotka, to plecionka z większą siłą i więcej razy uderza o kij. (2018/10/14 13:50)

amstaf358


Drogi kolego Napisz coś więcej na temat tego powermasha.bo też się zastanawiam nad jego nabyciem,,,czy podane cw 7/28 jest zgodne z prawdą oraz czy może nada się ten kij do polowń na gumę na sandacza...ma już starszą wersję powermescha 5/25,240 cm,niesłychanie mocny i odporny kij,,,ale szukam czegosć krótszego pod sandała na łódkę.......... (2018/10/14 14:49)