Daiwa Phantom Carp 3,6 m 3 lb

/ 13 odpowiedzi
Kupuje pierwszą swoją wędkę karpiową czy na wędka jest odpowiednia dla początkującego?I czy można nia zarzucać zestawy z PVA?
Tom2000


Bardzo prosze o pomoc sprawa jest dość pilna  (2013/05/07 16:20)

kaki1998


tak sie sklada ze mam ta wedke. to dokladnie to samo co Daiwa BW .
nie lowilem jeszcze na PVA ale myśle że da rade bez problemu tylko pamietaj o ciężaraku max 60g i niezbyt duży ten woreczek.
Szczerze to chyba nie rzuce nią dalej niż jakieś 60-70m  bo sie boje że pęknie przy wyrzucie bo jest dość miękka , nawet jak sie ściąga pusty koszyk do methody to sie lekko wygina.
łowiłem methodą 50 g +zaneta i rzucałem na jakieś 40-50 m  , dalej też sie bałem rzucać
proponuje rzucac  zestawem samozacinającym ciężarkiem 60-70 g i zanęcac procą , jest to bezpieczniejsze (2013/05/07 16:44)

Tom2000


dzienki wiec mysle ze wystarczy mi ta wedka i jej zasieg wyzutu A ten kołowrotek by do niej pasował kołowrotek  http://crazycarp.pl/kolowrotki/1600-cormoran-cormaxx-br-2s-3500.html??? (2013/05/07 16:52)

JKarp


" tak sie sklada ze mam ta wedke. to dokladnie to samo co Daiwa BW .nie lowilem jeszcze na PVA ale myśle że da rade bez problemu tylko pamietaj o ciężaraku max 60g i niezbyt duży ten woreczek.Szczerze to chyba nie rzuce nią dalej niż jakieś 60-70m  bo sie boje że pęknie przy wyrzucie bo jest dość miękka , nawet jak sie ściąga pusty koszyk do methody to sie lekko wygina.łowiłem methodą 50 g +zaneta i rzucałem na jakieś 40-50 m  , dalej też sie bałem rzucaćproponuje rzucac  zestawem samozacinającym ciężarkiem 60-70 g i zanęcac procą , jest to bezpieczniejsze"
CześćNiestety ale nie jest to samo co Black Widow. Dano inne, cięższe przelotki co spowodowało, że wędka jest bardzo miękka. Jeśli nie łowiłeś z PVA to raczej nie podpowiadaj, że będzie dobrze. Owszem da się rzucić z PVA ale czy chodzi o to żeby w PVA była jedna pokruszona kulka, jeden mały pellet i dwa ml dopalacza ;-)Tomek napisz nam jak daleko musisz rzucić a nie czy da się tą wędką rzucić z PVA - bo dać się da ale myślę, że 50 m to absolutny maks i to z ciężarkiem nie 60 g a 40 g. Proponuję nęcić z kobry lub procą zanętą i wtedy może te 60 g zda egzamin.JK (2013/05/07 17:10)

kaki1998


" tak sie sklada ze mam ta wedke. to dokladnie to samo co Daiwa BW .nie lowilem jeszcze na PVA ale myśle że da rade bez problemu tylko pamietaj o ciężaraku max 60g i niezbyt duży ten woreczek.Szczerze to chyba nie rzuce nią dalej niż jakieś 60-70m  bo sie boje że pęknie przy wyrzucie bo jest dość miękka , nawet jak sie ściąga pusty koszyk do methody to sie lekko wygina.łowiłem methodą 50 g +zaneta i rzucałem na jakieś 40-50 m  , dalej też sie bałem rzucaćproponuje rzucac  zestawem samozacinającym ciężarkiem 60-70 g i zanęcac procą , jest to bezpieczniejsze"
CześćNiestety ale nie jest to samo co Black Widow. Dano inne, cięższe przelotki co spowodowało, że wędka jest bardzo miękka. Jeśli nie łowiłeś z PVA to raczej nie podpowiadaj, że będzie dobrze. Owszem da się rzucić z PVA ale czy chodzi o to żeby w PVA była jedna pokruszona kulka, jeden mały pellet i dwa ml dopalacza ;-)Tomek napisz nam jak daleko musisz rzucić a nie czy da się tą wędką rzucić z PVA - bo dać się da ale myślę, że 50 m to absolutny maks i to z ciężarkiem nie 60 g a 40 g. Proponuję nęcić z kobry lub procą zanętą i wtedy może te 60 g zda egzamin.JK
Powiem tyle ze miałem wędke DBW w ręku więc wiem co mówie. Takie jest moje zdanie.Skoro rzucałem methodą która warzyła około 100 g to da rade rzucac też małym woreczkiem PVA

Co do kołowrotka to ja mam Okuma Carbonite II baitfeeder. ale jeżeli chcesz w tej cenie to lepiej kup jaxon red carp (2013/05/07 17:57)

JKarp


CześćNaprawdę ma inne przelotki i jest zupełnie inna. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie i podzieliłem się tym co wiem na temat tego kija. Opis katalogowy to czysty marketing - dlaczego firma miałaby zrobić wędkę na takim samym blanku jak DBW ale sprzedać taniej? Zrób sobie małe doświadczenie - załóż do kija np koszyk do metody ( obojętne jaki byleby nie złamać wędki przy rzucie ), oklej go zanętą , zważ i rzuć. Potem złóż zestaw ciężarek plus worek PVA żeby ważył tyle samo i tym rzuć.Ja wiem który zestaw poleci dalej :-)Chodzi o opór powietrza i siłę jakiej trzeba użyć żeby go przezwyciężyć. Dlatego koszykiem do metody łatwiej i dalej się rzuca.JK (2013/05/07 19:10)

Tom2000


W sumie o PVA zapytalem sie z ciekawosci ponieważ gdzieś czytałem że wędki  3,60m nie soą odpowiednie do PVA.Myśłe że odległoś na jaką będem zarzuacał to max 60 m . Więc czy ta wędka nadaje sie dla początkujacego i czy ten kołowrtek może być???  (2013/05/07 19:34)

JKarp


CześćWędka jak najbardziej się nadaje ale jest to parabolik. W sumie to dobrze bo będzie niwelować błędy popełnione przy holu.Kołowrotka nie znam.JK (2013/05/07 19:55)

Tom2000


A po opisie jak sądzisz może być wprwdzie będę go jeszcze oglądał na żywo przed zakupem??? (2013/05/07 20:07)

JKarp


Z wyglądu to może być i z opisu też ale hm ... będziesz kupował u Krzyśka sprzęt?Jeśli tak to bardzo dobrze bo Krzysiek lipy nie wciśnie.JK (2013/05/07 20:22)

Tom2000


Tak kupuje w sklepie stacjonarnym crazy carpia bo mieszkam zaraz pod Kępnem. (2013/05/07 20:38)

Tom2000


I dziękuje wszystkim za pomoc.:) (2013/05/07 20:52)

mard500


Witam,ja tę wędkę katuje od samego początku, odkąd ją mam (2 rok) i jakoś nie mogę jej dać rady. Janusz ma rację, rzucić z obciążeniem daleko sie nie da, ale spokojnie machałem na ok 90-100m z obciążeniem 85g. Obciążałem tez pastą i PVA i rzucałem spokojnie na ok 50-60m, dodam że mistrzem w rzutach nie jestem. Kijek za to bardzo fajnie pracuje przy holu, jest miękki, paraboliczna akcja, hol na tej wędce jest przyjemny. Te 3lb na blanku to raczej 2.75 w rzeczywistości. Spokojnie wyholowałem karpia na 18.6kg, suma na 11kg i amura w Wiśle z odpałami w nurt na tez ok 11kg, więc śmiało mogę polecić początkującym karpiarzom tę wędkę, a sam się za takiego uważam, nie będziecie zawiedzeni.  (2014/07/03 17:15)