Daiwa Megaforce Jiggerspin czy Inazuma Flash Perch

/ 8 odpowiedzi
WitajcieZastanawiam się nad kupnem wędki do spinningu głównie na małe/średnie obrotówki, małe/średnie woblerki, rzadziej gumki.Łowie głównie na wodach stojących.Rybki, które zamierzam łowić: okoń, kleń, mniejszy szczupak, sandacz
Moje 2 główne typy to:
1. Mikado inazuma Flash Perch 260cm, 20 gr
2. Daiwa Megaforce Jiggerspin - 260cm, 18gr

dodatkowy typ to:
3. DAIWA Sweepfire Jiggerspin - 270cm, 25 gr

Obecnie używam Shimano Catany, która jest totalną porażką. Proszę doradźcie czy macie jakieś doświadczenia z powyższymi kijkami.
Dzięki za pomoc!
windd

tylko Daiwa - polecam (2015/04/14 16:27)

89krzysztof

tylko Daiwa - polecam

Mam daiwę do łowienia okoni i Mikado pod sandacza. Nie wiem skąd wziąłeś pogląd, że tylko daiwa, ponieważ przy Inazumie ten Megaforce nawet stać nie może. Dwie różne bajki... (2015/04/14 16:59)

meursault

Panowie, proszę jeszcze o opinie, bo mam mętlik w głowie :) Narazie wynik spotkania pomiędzy Daiwa a Mikado - 1:1. Proszę podzielcie się jeszcze opiniami. (2015/04/15 09:50)

grzegorz not

Też miałem ten dylemat i wybrałem inazumę...po roku użytkowania nie żałuję...świetny uniwersał...mam tą do 22g o długości 229 cm...

megaforce mi nie podszedł a do tego jakiś taki długi dolnik...

pozdrawiam

(2015/04/15 19:21)

grzegorz not

...a i ten perch też fajny tyle, że to wklejka...popatrz na filmiki na yt ... Koledzy łowią szczupłe na te kijki... (2015/04/15 19:24)

meursault

Z tego co czytałem to megaforce jest bardziej przeznaczony do jiggowania i do prowadzenia obrotówek czy też woblerków się średnio nadaje.
Dzisiaj idę sprawdzać Mikado w ręce:) (2015/04/16 09:20)

szosz

Z wyżej wymienionych kijaszków posiadam DAIWA Sweepfire Jiggerspin - 270cm, 25 gr.Kija używam pod bolenia i spisuje się rewelacyjnie Jednak do małych woblerków i blaszek średnio się nadaje- nie ładuję się dostatecznie przy wyrzucie i nie czuć pracy przynęty.Ciekawi mnie tylko gdzie te wędki jeszcze sprzedają.Kiedyś szukałem w necie i wszędzie zerowy stan.
A pod klenia, właśnie do małych woblerków kupiłem Mikado Sakana Hanta light spin do 20gr. 270cm. (2015/04/16 15:21)

prymus171083

Kolego ja posiadam Daiwa Megaforce Jiggerspin 280 5-20g. Łowie nim na obrotówki w rozmiarach 1-3 z tym że 3 to przygina szczytówkę już mocno, wobki do 5cm lecz smużakami nie da się połowić za lekkie. Ja bym poszukał pełnego kija nie z wklejaną szczytówką jeśli nie chcesz łowić na gumki. Dla mnie najważniejsze weź kija do ręki a potem kupuj. (2015/04/16 19:17)