Zaloguj się do konta

Daiwa Laguna Quiver - informacje

utworzono: 2016/03/09 15:36
sandi1601

Witam wszystkich miłośników wędkarstwa na tym forum! 

Z racji,że mam zamiar kupić w/w kij,a w sieci za dużo się o nim nie dowiedziałem to zwracam się do wszystkich posiadaczy tego wędziska o wszelkie informacje na jego temat(przeznaczenie,akcja,zastosowanie itp),a także opinie.

ps.mam zamiar łowić nim na niewielkich stawach i czasami na dużym jeziorku ryby do 5kg.Zastosowanie to niewielkie koszyczki zanętowe. 

Co ciekawe w opisie jest napisane,że wędka posiada wymienne szczytówki,ale nigdzie nie mogłem znalezć zdjęcia gdzie jest to przedstawione.Wszędzie są zdjęcia z pełną końcówką kija. [2016-03-09 15:36]

notaki

wędka ma dwie wymienne szczytowki.
Z racji, ze jest to quiver - wylaczmie lekkie koszyczki, a generalnie - relatywnie bliskie i finezyjne łowienie.
Ponieważ żyłka  glówna dedykowana takim wędkom to rząd 0,20 mm - lowienie ryb w granicach 5 kg jest już dla wędkarza wywaniem.
Jesli jednak wędka ma nienaganna pracę a, zastosowany kołowrotek precyzyjny i dobrze wyregulowany hamulec- jest to możliwe. [2016-03-09 18:19]

sandi1601

Możesz coś napisać o akcji tego kija zarówno pod lekkim jak i sporym obciążeniem? [2016-03-09 18:54]

notaki

Miałem ten kij w ręku raz( w wersji 3.00 albo 3.30 m ).. kumpel jest zwolennikiem finezji  ( nie moja bajka ).
Ciągnelem na niego nawet sporego leszcza ( tak ponad kilogram) na jakąś pajęczynę ( nie wiem.. 0,16-0,18 ) wędka pracowała prawidlowo.
Nie rzucalem tym kijem i nie miałem go w ręku z dużą i waleczna rybą na haku :-).

[2016-03-09 19:26]

sandi1601

A wędka ma akcje szczytową czy raczej darabolik? [2016-03-09 19:29]

notaki

Trudno powiedzieć. Nie gnie się do dolnika w kazdym razie, . ( Przy obciążonym holu, ale w związku z pajęczą żylka holowalem wyjątkowo ostroznie ). Jak pisalem nie rzucałem, nie ściągałem zestawu, nie próbowałem ostrzejszego holu  etc ).  Na marginesie - Czego oczekujesz od wedki Daiwy za coś ponad 200 zł ?

Podkreślam !!! wedke mialem w reku przez trzy minuty ( kumpel w tym czasie miał w ręku piwo :D ) [2016-03-09 19:53]

ANDREJZ1

https://www.youtube.com/watch?v=Z1BZuLOtWzs. Tu masz prace tej wędki. Posiadam, jeszcze nie testowałem. Musiałem dorobić miększa szczytówkę. [2016-03-09 20:00]

notaki

Jeśli gośc tak rzuca( od dolu i na 5-8 m ), a do wyjmowania ryb o wadze 150-200 g używa podbieraka, to znak, ze używa zylki glównej 0,12-0,14 , a przyponu pewnie 0,10 ( a może i wszystko dwie setki cieńsze )
To trzeba brac pod uwagę, obserwując pracę wędki
:-) [2016-03-09 20:18]

sandi1601

Chcę łowić tą wędką na małe koszyczki(takie 18g+zanęta).Bardzo lubię finezyjne łowienie i chciałbym poznać trochę informacji na temat tego kija bo nie mam możliwości nim pomachać. 

Ps.Czytałem,na innym forum o tym jak ktoś się wypowiadał,że wycholował na nią karpia ok 10kg,a takie 5/6kg to choluje z łatwością.Czy ta wędka jest tak mocna? [2016-03-09 20:54]

ANDREJZ1

Witam, testowałem dzisiaj omawianego quivera. Żyłka główna 0,18. przypon 0,10. Haczyk 18. Koszyk 15gr(maly od drennana). Tak jak wczesniej pisałem zmieniłem szczytówkę na 3/4 uncji od browninga. Wędka bardzo finezyjna, czuć każde odbicie płotki. Myślę że jest to wedka właśnie do takiego wiosennego dłubania. Jeśli chodzi o akcję to uważam że jest to półparabolik przechodzący pod większym obciążeniem w parabolik. Kogoś poniosło z tym karpiem 10 kg, nawem jakby był martwy to nie wiem czy tą witką bym go przyciagnął. Zresztą widać to na filmie. Jeśli chcesz pickera na karpie to popatrz coś z korum, prestona, maja krotkie i mocne feederki. Wędka ogólnie fajna. [2016-03-10 20:33]

sandi1601

A jaki i masz,lub jaki polecasz kołowrotek do tej wędki Panie Andrzeju? [2016-03-10 22:32]

rahowa

https://www.youtube.com/watch?v=dQ1MvzsYFhY
  [2016-03-11 19:55]

rahowa

[2016-03-11 19:55]

ANDREJZ1

Witam, w tym filmie omawia inną wędke, to nie jest laguna quiver. Laguna quiver ma cieńszy blank i większe ugięcie. Zakupiłem do wedki kołowrotek daiwa  laguna 2500, tak do kompletu, tak samo jak ma ten czech na you tube. [2016-03-11 20:45]

sandi1601

Oglądałem ten film w/w i faktycznie jest to Daiwa Laguna tylko,że Daiwa Laguna spin,czyli bez wymiennych szczytówek.Co do kołowrotka to zastanawiam się nad kołowrotkiem ze staini Daiwy tylko:    http://bialaryba.pl/kolowrotek-daiwa-ninja-2500-a-p-8767.html 
Jest to nowość 2016r i ponoć dużo osób które kręciły nim na sucho była pod wrażeniem jakości wykonania i kulturą pracy w tym przedziale cenowym. [2016-03-11 23:55]

ANDREJZ1

Napewno będzie pasował. Wizualnie ładny komplet. Nie bedziesz żałował. Nie zapomnij o dobrej żyłce, mało rozciagliwej bo będziesz miał problemy z zacięciem. Ja zakupiłem dragona hm80, zresztą po testach różnych żyłek stosuje do feederów tylko tą. Wolę dać 27 zł i mieć na trzy sezony spokój niż wymieniać żyłkę co pół roku. [2016-03-12 10:25]

sandi1601

Zastanawiałem się nad cieniutką plecionką.Może być?Jakią zastosować grubość żyłki i ewentualnie jak się plecionka nada to jaka grubość? [2016-03-12 15:50]

sandi1601

Daiwa Laguna quiver o długości 3,30m już zakupiona i we wtorek już powinna być na miejscu.Teraz pozostaje kupić do niej kołowrotek Daiwa Ninja 2500A.Co do żyłki lub plecionki to czekam na propozycje. [2016-03-12 16:30]

notaki

odpuśc sobie plecionkę.
To tak delikatna wędka, ze rozciągliwośc zylki w jej przypadku będzie zdecydowanym atutem, a nie wadą. [2016-03-12 18:45]

ANDREJZ1

Wędka jest bardzo spolegliwa i przy rozciągliwej żyłce będzie trudniej o zacięcie. Im bardziej sztywna wędka tym więcej rozciągliwa żyłka i odwrotnie (zasady fizyki). Tą wędką myśle że można zejść na przyponie do 0.08., bo fajnie amortyzuje. [2016-03-13 15:01]

notaki

Wybacz "belferskie zadęcie" ale...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spolegliwo%C5%9B%C4%87
  [2016-03-13 17:35]

sandi1601

Jakbym chciał zastosować plecionkę to jaką Srednicę i jaki przypon proponujecie? [2016-03-13 17:38]

notaki

Twoj wybór i Twoje pieniądze :-)
Powiem Ci tylko, że ja na feederze 150 g i najtwardszej szczytówce  uzywając zylki 0,28 tnę bez problemow ukleje jedna za drugą.( rzuty po dobre kilkadziesiat m. )

wiec argument, ze nierozciągliwa plecionka lepiej pokaze brania... cóż .....,
P.S plecionki uzywam czasem do przyponow przy method i to w sytuacji bardzo himerycznych brań, przy ktorych sztywnośc, a nie nierozciągliwość grubszej żylki przyponowej zaczyna mieć znaczenie
Plecionka znakomicie sprawdza się w spinningu likwidując efekt "rakietowego startu" przynety  kiedy to szczytówka wraz z kurcząca się  żylką zaczynają rownoszesnie ja sciągać.
Sprawdza się tam, gdzie ze względu na wielkośc lowinych ryb należaloby użyc żylki o średnicy ponad 1 mm ( która jest sztywna jak drut ).. ale w quiverze ??
Ale... Jak pisałem... co kto lubi ... [2016-03-13 17:45]

sandi1601

Za jakąś godzinę powinien być kurier z wędką.Jak tylko rozpakuje to podzielę się z wami moimi pierwszymi wrażeniami jak i pózniejszymi odczuciami nad wodą. [2016-03-15 14:18]

sandi1601

Wędka już jest na miejscu.Tylko mam takie pytanie czy to normalne,że łączenia nie da się wcisnąć do końca? [2016-03-15 17:13]

sandi1601

drugie łączenie [2016-03-15 17:21]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia