Daiwa Laguna do gruntu

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy.
Mam pytanko odnośnie kołowrotka Daiwa Laguna 4000-5Bi , którego mogę jeszcze kupić za 85zł z 2-letnią gwarancją.
Czy nada się ten kołowrotek do łowienia karpi z gruntu? Jest w naprawdę dobrej cenie i dzięki temu mógłbym sobie pozwolić zaoszczędzić więcej pieniędzy na resztę planowanych wydatków. Jeżeli miał ktoś styczność z tym kołowrotkiem to proszę o opinie na temat zalet i jego wad.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
notaki


O ilę potrafię czytać, to jak byk pisze w ofercie "spinningowy"
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=4267

P.S. Ewewntualnie rozmiar 4000 , aczkolwiek brak wolnego biegu może być znacznym utrudnieniem
(2014/03/04 22:45)

lukasz89


4000 - bardzo ciężki spinning, trolling, lekkie łowieniu na pilkery, cięższe metody gruntowe.

Bardziej mi chodzi o to czy ten kręciołek się nada. Jak wiadomo karpiarstwo nie jest tanią metodą dlatego na początek chciałbym złożyć jakiś tańszy zestaw a ten kołowrotek mi pasuje. Z czasem może się przekonam ale na chwile obecną nie chciałbym wydawać fortuny na sprzęt. (2014/03/04 22:49)

baits


stanowczo odradzam wszelkie daiwy z niskiej półki to po prostu china shit,daiwy zaczynaja sie od 500-600 zł a te prawdziwe daiwy tzn produkowane w japan i to w 90% na rynek wewnetrzny kraju sa baaardzo drogie,osobiscie miałem 3 daiwy w cenie 200-300 zł to badziew w stosunku do ceny moja ostatnia exeler za która dałem 300 o ile pamietam i to wersja eu to po prostu jakis zart,głównia exeler jest tak cienka ze przy wiekszych obciazeniach sie wygina,łozysko oporowe tez czesto przepuszcza,najsmiesniejsza akcja jest ze szpula,no fajna... pieknie sie błyszczy...ale jej krawedzie sa tak ostre ze tna zyłke jak skalpel o luzach i pracy mechanizmu nawet nie wspomne bo warkocze jak traktor,kabłak raz sie zamyka raz nie...i te wszystkie atrakcje za 3 stówy :) za 3 stówy to mozna kupic zajefajne spro lub okume,poszukaj w okumach nawet za 150 zł juz cos znajdziesz i te młynki naprawde daja rade,za 80 zł tez cos znajdziesz do połowu rekreacyjnego ale wydaje mi sie ze takie oszczednosci sie zemszcza i lepiej dołozyc te pare zł i cieszyc sie z młynka pare lat,decyzja nalezy do Ciebie.co do kompletowania sprzetu karpiowego o ile naprawde chcesz sie zaczac bawic w karpie na powaznie to nie jest to az tak tragicznie drogie teraz,jak pamietam za kij shimano dia-flash płaciłem ponad tysiaka..teraz mozna kij kupić za 300 i to niezły rod pody kiedys? majatek srednia cena koło tysiaca teraz za 3 -4 stówki jest fajna platforma,kołowrotki typowe tez w granicach 300 zł cos mozna wybrac ja mówie oczywiscie o sredniej i niskiej półce bo w karpie mozna wpakowac dziesiatki tysiecy zł moja rada jezeli zaczynasz przygode z karpiami i nie jest to słomiany zapał tylko chcesz powoli sie obkupic to kupuj sprzet typowo karpiowy kup sobie na poczatek kije min. 3lb i 360 dwu składowe z cienkim blankiem juz z mysla o rod podzie,potem młynki itd bo kupujac cos na szybko,wydasz kase na marne bo ta daiwa o której piszesz nijak sie bedzie miała do karpiówki.pozdro (2014/03/05 00:11)

lukasz89


No i przekonałem się co do Twojej odpowiedzi. Dołożyłem trochę grosza i zamówiłem kołowrotki Okuma Tactic Baitfeeder 45. Zakupiłem również te 2 kołowrotki Daiwy o których wcześniej wspominałem z myślą o "odświeżeniu" mojego starego sprzętu którego będę sporadycznie używać na tzw. niedzielnych wypadach ( 1 z przeznaczeniem na żywca , 2 do zestawu spławikowego z plecionką ).
Mam jeszcze pytanie nie tylko do Ciebie ale i do reszty forumowiczów:
potrzebuję jeszcze wybrać kije. Jak wiadomo standardem jest długość 3.60m , nawet posiadam jeden "prymitywny" kijek tej długości ale... Mam takie wrażenie że lepiej korzystało by mi się z krótszego kija. Może to tylko takie moje dziwne złudzenie ale chciałbym się dowiedzieć waszej opinii na temat długości kija z przeznaczeniem do połowu karpia z gruntu. (2014/03/09 12:31)

haja


No i przekonałem się co do Twojej odpowiedzi. Dołożyłem trochę grosza i zamówiłem kołowrotki Okuma Tactic Baitfeeder 45. Zakupiłem również te 2 kołowrotki Daiwy o których wcześniej wspominałem z myślą o "odświeżeniu" mojego starego sprzętu którego będę sporadycznie używać na tzw. niedzielnych wypadach ( 1 z przeznaczeniem na żywca , 2 do zestawu spławikowego z plecionką ).
Mam jeszcze pytanie nie tylko do Ciebie ale i do reszty forumowiczów:
potrzebuję jeszcze wybrać kije. Jak wiadomo standardem jest długość 3.60m , nawet posiadam jeden "prymitywny" kijek tej długości ale... Mam takie wrażenie że lepiej korzystało by mi się z krótszego kija. Może to tylko takie moje dziwne złudzenie ale chciałbym się dowiedzieć waszej opinii na temat długości kija z przeznaczeniem do połowu karpia z gruntu.

Martwi mnie ta opinia o kołowrotkach DAIWA trochę....  Następne kupię OKUMY (2014/03/09 12:41)

rapa 72


Witam . Moi drodzy przysłuchuje sie waszym opinia i tak sobie mysle, co o tym nowym sprzecie myslec . Osobiscie sprawiłem sobie teraz najmniejsza daiwe lagunke 2000 do maczówki . Nadmienie ,ze przymierzałem sie do nowych Ryobi takich do 150 zeta , ale jakos tak wyszło . Porównywałem lagune vs catana Shimanao , Wydaje mi sie, ze laguna zdecydowanie lepsza : praca ,stabilnośc ,sztywnośc itd.. . Ale nie o tym chciałem pisac. Mam sprzecik sredniej klasy zachodzone VSI DAMA - 15 lat, SELa DAMA -15 lat ( a moze i wiecej , chyba z 96- 97 roku) oraz Zebco Quantum Match 5 - na grunt ( podobny czas uzytkowania ) .Za specjalnie nie dbam , ale sprawdzam smar i kilka kropli oliwki nie zabraknie. Uzywam DAMOW- spining, feder ,maczówka ( czyli non stop chodza ) Mineło ponad 15 lat ( srednio 2 wyjazdy w miesiacu ,ale wekendowe), a, one sie sprawuja rewelacyjne , no moze DAM Vsi troszke zaczoł sie bujac, ale nie przeszkadza zbytnio . Co do Zebco to wiadomo -grunt stoi i sie nie rusza - wytrzyma pewnie jeszcze 10 lat . A ciekawostka Zebko ma jeszcze orginalny -brązowo/piwny kolor smaru -, a juz mnie kiedys kusiło by go przesmarować - ale po co..:. To tyle bo sie rozwodze,. Na zakonczenie sam nie wiem jaki z tego wniosek , Dobry sprzet z przed 15 latek, czy moze dobrze trafiłem? Bo zastanawiaja mnie opinie : mam dwa lata i cos sie dzieje lub juz sie psuje itd.. Niewiem ,czy nowosci rynkowe tego typu : Okuma ,Mistral, Drago, Jackson itp... "Sprzecik polskiego pomysłu" tyle czsu wytrzymają - oby tak .CHOC PREZENTUJĄ SIE " DIZAINERSKO JAK I TECHNOLOGICZNIE " NIEZLE????? Zapraszam do dyskusji.


(2014/07/03 23:44)