Zaloguj się do konta

Daiwa Laguna E 2500A

utworzono: 2013/11/22 13:33
Kamilos95

Witam chce zacząć przygodę z wędkarstwem spinningowym czy jako pierwszy kołowrotek polecacie Daiwa Laguna E 2500A ? [2013-11-22 13:33]

irek23

Na początek da radę. Za podobna cenę jest kilka innych  kołowrotków  do spina.

http://allegro.pl/dragon-viper-830-fd-kolowrotek-spinning-od-smok24-i3718574163.html

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-safina-pro-fd-35-i3655005248.html

http://allegro.pl/kolowrotek-cormoran-bull-fighter-5aif-25-i3654317480.html

Daiwa napewno da radę, tylko serwis strasznie długo trwa. Mi osobiście viper się sprawdza.



[2013-11-22 18:42]

unix

Witam
Posiadam Lagunę 3000 około pół roku. Na rybach do niedawna 2-3 razy w tygodniu. Złego s słowa na razie (oby jak najdłużej) powiedzieć nie mogę.  Wędkuję na Wiśle. Obciążenie średnio 10-20g czasami więcej.  Całkiem przyjemny kręciołek.
[2013-11-22 19:36]

Kamilos95

Dzieki ;d [2013-11-22 22:04]

Kamilos95

Dzięki ;d
[2013-11-22 22:05]

też się zastanawiałem poważnie nad tym kołowrotkiem dopóki nie wziąłem go do ręki .
Jest lekki to fakt .
wszystko zmierza do stwierdzenia dobry w swojej klasie cenowej .
Nie do końca był bym przekonany do tego .
rolka malutka wgląda jak zabawkowa pokryta chromem
kręci się nim lekko ale jest tragicznie wyważony rzuca się na boki jak głupi
luz na szpuli w pionie
z bliska wygląda na tani plastik .
chyba wezmę jakąś okume albo mistrala wyglądają solidniej i 5lat gwar a daiwa jedzie do Niemiec i w zależności gdzie kupisz rok albo 2lata .
W decathlonie jest za 99zł laguna


[2013-11-23 19:47]

Kamilos95

Dzięki :D [2013-11-23 23:55]

mulak1

Do wyboru do koloru kołowrotki


http://www.wedkarski.com/32-kolowrotki
[2013-11-24 09:38]

tomeqbrzez

Do wyboru do koloru kołowrotki


http://www.wedkarski.com/32-kolowrotki



Marna reklama, zamiast pomóc to wklejasz link...
Chyba, że naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem.


[2013-12-03 19:15]

tomeqbrzez

Co do kołowrotka to kupiłem ten model kumplowi na urodziny, używany pół roku i na razie kolega jest zadowolony - sam się zastanawiam czy takiego sobie nie sprawić.
[2013-12-03 19:16]

unix

też się zastanawiałem poważnie nad tym kołowrotkiem dopóki nie wziąłem go do ręki .
Jest lekki to fakt .
wszystko zmierza do stwierdzenia dobry w swojej klasie cenowej .
Nie do końca był bym przekonany do tego .
rolka malutka wgląda jak zabawkowa pokryta chromem
kręci się nim lekko ale jest tragicznie wyważony rzuca się na boki jak głupi
luz na szpuli w pionie
z bliska wygląda na tani plastik .
chyba wezmę jakąś okume albo mistrala wyglądają solidniej i 5lat gwar a daiwa jedzie do Niemiec i w zależności gdzie kupisz rok albo 2lata .
W decathlonie jest za 99zł laguna


W swojej klasie cenowej jest dobry. Chyba nie spodziewasz się cudów... za sto kilka złotych?
Mój model nie posiada żadnych luzów i po sezonie nadal jest okej. To, że Tobie rolka na coś wygląda nie znaczy, że taka jest, bo nie jest. Mieści odpowiednią ilość żyłki lub plecionki.
proponuję założyć na kij kołowrotek, a potem kręcić to przestanie "rzucać". luzu na szpuli brak.
Mistral to ten sam materiał (alu+plastik) tylko kolory lakieru bardziej żywe (jakości nie poprawiają).
Do lekkiego-średniego spinningu kołowrotek mogę polecić. Mam, użytkuję dość sporo. Wiadomo, że w piach i wodę nie należy rzucać kręciołków z tej półki cenowej... to posłużą dłużej.





[2014-01-01 02:07]

karol-galeza


Clopie to chyba logiczne jak trzymasz w rece kolowrotek to bedzie ci latal na boki jak przyczepisz do kija to chodzi jak maso i kolowrotek nie ma wygladac tylko pracowac !!!! [2014-01-08 23:27]

karol-galeza


Clopie to chyba logiczne jak trzymasz w rece kolowrotek to bedzie ci latal na boki jak przyczepisz do kija to chodzi jak maso i kolowrotek nie ma wygladac tylko pracowac !!!!

To do uzytkownika Gawlo :) [2014-01-08 23:29]

robcio79

Nie wiem czy do spinningu ten kołowrotek się nadaje, ale ja używam go do lekkiego i średniego spławika i jestem bardzo zadowolony. Jedyny luz jaki można zauważyć, to minimalnie na korbce (w tej klasie kołowrotków to norma). Za taką kasę polecam. [2014-09-09 21:13]

arto

też się zastanawiałem poważnie nad tym kołowrotkiem dopóki nie wziąłem go do ręki .
Jest lekki to fakt .
wszystko zmierza do stwierdzenia dobry w swojej klasie cenowej .
Nie do końca był bym przekonany do tego .
rolka malutka wgląda jak zabawkowa pokryta chromem
kręci się nim lekko ale jest tragicznie wyważony rzuca się na boki jak głupi
luz na szpuli w pionie
z bliska wygląda na tani plastik .
chyba wezmę jakąś okume albo mistrala wyglądają solidniej i 5lat gwar a daiwa jedzie do Niemiec i w zależności gdzie kupisz rok albo 2lata .
W decathlonie jest za 99zł laguna


potwierdzam,wrażenia kolegi ,mam podobne kręciłem nim w decathlonie jak dla mnie bardzo kiepski, obecnie używam Ryobi i Spro ale opisze kołowrotek od którego zaczynałem Dragon Viper. Jak dla mnie za te pieniądze ok. używany do spiningu  oczywiście bez katowania.I raz został wykąpany ,po wysuszeniu i przesmarowaniu służy do dziś u żony na feederku bez zgrzytów i innych przeszkadzających zachowań.   
[2014-09-09 21:29]

Marian1981

Koledzy proszę o poradę byłem w sklepie i po 30 minutach zgłupiałem po kolejnym kołowrotku, mam trzy typy. Używany będzie do weekendowego spiningu, gumy do max 15g głownie łowienie w kanale rozmiar 3000(wszystkie są w przedziale do 120 pln i ładnie pracują na sucho, ryobi ma 5 lat gwarancji i trochę mnie to zachęca) :
Laguna E 3000
Daiwa Crossfire 3000(ten z 2017r)
Ryobi Virtus 3000
  [2017-03-25 18:35]

Marian1981

Posiadam od jakiegoś roku dwa kołowrotki, jedne z tańszych. Wedkuję z synem weekendowo, były używane do spiningu. Pracowały z obciązeniami 5-20g woda stojaca, rzeczki i Wisla. Co ciekawe na "sucho" świetnie pracował cormoran, ryobi troche wydawał z siebie dzwięków. Niestety nad wodą ryobi bije tego cormorana na głowę, dobrze można było to odczuć w Wiśle z dużym prądem ładnie i lekko zwijał linkę. Cormoran dawał rade ale bylo czuć, że trzeba wiecej siły włożyć w kręcenie i ten jedne wielki mankament aluminiowa szupa ma kilka "ubytków" po plecionce i rzucaniem ciężkimi przynętami. Niestety ale nie polecam(przez tą szuplę!!),
z czystym sumiemiem polecam ryobi mało zdecydowanym i z mniejszym portfelem.

1.Ryobi Virtus 3000
2. cormoran black bull 6pif 2500

...kupiłem kolejny kołowrotek tym razem ze stajni dragon-magnum 3000 fd, dam znać.. [2018-02-06 21:27]