Zaloguj się do konta

Daiwa Feeder 4012 QD

utworzono: 2020/05/30 22:19
Rafik-1991

Witam chciałem sie zapytac co myslicie o tym młynku i czy nada sie do feedera 3,90 i 150cw na rzeke ?? [2020-05-30 22:19]

WedkarzIncognito

Witam ponownie, ponieważ wcześniej opisałem dosyść szczegółowo technikalia wyżej wymienionego kołowrotka, ale po kliknięciu w przycisk "Publikuj" ukazał się cudowny komunikat w kolorze czerwonym " Nie jesteś zalgowany". Nadmieniam że jest to tylko moje zdanie i można, ale nie trzeba się z nim zgadzać. Autor wątku pyta "co myślicie" o Daiwa 4012 QD to ja już odpowiadam. Myślę że młynek nie potrzebnie został wyposażony w system QD (quick drag) oraz One-Touch. Zacznę od tego pierwszego, jakim jest system "szybkiego hamulca", system ten ma ułatwić regulację hamulca podczas walki z rybą (taki pseudo hamulec walki). Dzięki Quick Drag z "luźnego" hamulca wykonując obrót pokrętłem regulacji hamulca o mniej, więcej 180stopni uzyskujemy niemalże hamulec ustawiony na tzw. beton. Nie którzy mogą uznać taki system za ogromny plus, ja jednak uważam odwrotnie. Minusem tego systemu jest regulacja, która nie jest płynna. Przestawienie hamulca o "ząbek" lub dwa powoduję mocną i odczuwalną różnicę siły/mocy hamulca. Podobnej regulacji można uświadczyć w kołowrotku za 30zł, czyli z luźnego hamulca dwa pełne obroty pokrętłem niczego nie zmieniają, po czym 5 kolejnnych "ząbków" ustawia hamulec w beton. Drugi system który mogłoby się wydawać plusem, w mojej ocenie jest minusem. System One Touch, dzięki któremu to za pomocą jednego kliku, wciśnięcia możemy złożyć korbkę. Plus jest taki że zajmuje to przysłowiowy ułamek sekundy i korbka jest złożona, ale minusem jest fakt że taki element prędzej czy później może dostać tzw. luzów i jest duże prawdopodobieństwo że tak się właśnie stanie. Luzy w elementach korbki mogą się okazać cięzkie do wyeliminowania, co gorsza może też być tak że nie uda się w ogóle zniwelować luzów, co znacząco pogorszy komfort użytkowania takiego młynka. Osobiście rozglądnąłbym się za innym młynkiem biorąc pod uwagę budżet, ale to tylko moje zdanie. W wyborze alternatywy nie pomogę bo nie mam pojęcia co jest godne polecenia do metody feederowej. W wyżej opisanym młynku wymieniłem tylko technikalia, które w mojej ocenie mogą bardziej utrudnić niż ułatwić wędkowanie. Życzę miłego weekendu :))) Pozdrawiam. [2020-05-31 12:07]

Rafik-1991

Rozumiem ze szkoda wydawać na ten mlynek kasy ? [2020-05-31 16:51]

WedkarzIncognito

Szkoda, nie szkoda, nie moja kasa :))))) Osobiście poszukałbym innego młynka. [2020-06-01 08:49]