Daiwa Exceler 2,70 5-25g

/ 7 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam Panowie kupiłem dziś Daiwe Exceler 2,70m 5-25g , i mam mały dylemat czy ją wymienić na taką z c.w. 10-40g . Otóż łowie przeważnie na Wiśle oczywiście zdarza się jeziorko i inna rzeka np. Wieprz łowię na gumy(kopyta) i wobki takie 4-8 cm. Na wiśle szczupaki, sandacze też się trafiały no i w tym sezonie mam zamiar wygrać z boleniem . Czy ta wędka 5-25g da rade, a 10-40g nie będzie za sztywna(może inaczej czy potrzebne mi takie duże c.w.)????? :/ może ktoś taką łowił na Wiśle ? Ps. wiem, że podobny temat był ale na moje pytanie nie znalazłem odp. Z góry Pozdrawiam i dziękuje.
spining hobby

Cześć na bolka i szczupłego  ok ale na sandacza troche za miękka

Wisła ma duży uciąg więc takie cw będzie za słabe.......żeby to pogodzić powinno być do 30 ewentualnie ale to też za mało.

pzdr.

(2011/03/30 14:33)

kamillbn

W tym sezonie spróbuje wychaczyć bolka :) jeszcze nie miałem przyjemności złapać tej rapy . Kupiłem sobie pare fajnych woblerków, gum, i blachy :)(pod bolenia) Kolega  ma podobne c.w. i daje rade , szukałem wędki wszechstronej ale przecież takiej niema myśle , że zostawie sobie tego kija , przetestuje go w piątek jadę na 3dni na Wisełke jak się okaże za mięki to pozostanie kupić drugiego(sztywniejszego) kija(w następnym sezonie chyba , że wygram niedługo w totka albo automaty :) . Ale proszę o dalsze opinie ... pozdrawiam (2011/03/30 15:33)

spining hobby

TO ZNACZY ZLE SIE WYRAZIŁEM poniewaz zalezy w jakim miejscu łowisz i jaki tak jest uciąg sprecyzuj swoje pytanie.Jeżeli szukasz bolka na główkach to sotatecznie ujdze.

pzdr.

(2011/03/30 18:56)

kamillbn

tak kolego z główek przeważnie,  ogławiałem też  warkocze na wypłyceniach zdażał się też silny nurt ale sporadycznie , kurcze trunda decyzja:) niezdecydowany klient ze mnie :) chętnie przesłał bym pare zdjęć z łowisk ale niemam ich na kompie , prześle więc za tem brzany z tamtego roku oczywiście z wisełki pozdrawiam (2011/03/30 22:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kamillbn

ta brzana żeby nie było została wypuszczona  catch and release (2011/03/30 22:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kamillbn

ta pierwsza brzana obudziła mnie nad ranem na tą pierwszą wędke Cormoran Bull Fighter Catfish 3,2m 100- 300gr super wędka i niedroga ,(ale to mój zestawik na suma :) ) zaś ta druga z warkocza o dziwko na wobka zeszłem troche z tematu ale ..... pozdrawiam
(2011/03/30 22:52)