Daiwa Exceler Troć 3,15 15-45g - czy to dobry kije

/ 12 odpowiedzi
Co sądzicie o kijku Daiwa Exceler Troć 3,15 15-45g (cena około 230-250zł) zamierzam kupić kijek na duża rzekę (Wisła okolice Bydgoszczy) i większe rybki jak szczupak sandacz boleń... Jeśli ktoś posiada takowy kijek prosiłbym o realne opinie :) ale także o inne pomysły w cenie do około 300zł
karol253


hmmmmmmm czy będzie dobry tego niewiem?ja mam bardzo podobny ale o miejszej gramaturze.decyzje musisz podjąć sam.najlepiej jak znajdziesz kilka i wybierzesz ten właściwy. (2010/12/14 15:48)

marcin11


na troćke musi być sztywny kijek... jak jebnie to odrazu siedzi (2010/12/14 16:08)

kostekmar


na troćke musi być sztywny kijek... jak jebnie to odrazu siedzi


I nie do końca to jest prawda.

 

A jeśli chodzi o kij to z pewnością się nada. Jeżeli dobrze Tobie leży to OK. Zapas mocy ma wystarczający.

(2010/12/14 16:23)

RapallaPL


Należy się zastanowić po co ten ładnie wyglądający kilej ma tak długi dolnik . Czy do mieszania w wiadrze zanęty jednocześnie  czy do plątania się w kombinezon . Takie wrażenie osobiste odniosłem . Galarety było również troszeczkę za dużo . Nie chcę namawiać ale "pomacaj" inne kije .

Pozdrawiam .

(2010/12/14 18:25)

tyczkasport1


Co do długości dolinka sugerowałem się tym że to dosyć długi kij.. i jednocześnie służący do dosyć sporych/ciężkich przynęt (przypominam że interesujące mnie ryby to szczupak sandacz i boleń a nie jak kolega pisał ,,trotka,,...) w tym wypadku dłuższy dolnik myślę że może być atutem bo takie łowienie męczy rękę (jest to kij dwuręczny) w przeciwieństwie do paproszkowania... Poza tym przeglądając starsze modele Cormorana Balzera itp te z lat 90tych (najbardziej chyba udane) również miały dosyć długie dolinki, oczywiście te o większych CW. 

Szczególnie zależy mi na poradach osób które takowy kijek posiadają ale za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje nawet te nie do końca trafne jak np ze wspomniana ,,trotką,, hehe Pozdrawiam i czekam na kolejne opinie (2010/12/14 18:40)

RapallaPL


Co do długości dolinka sugerowałem się tym że to dosyć długi kij.. i jednocześnie służący do dosyć sporych/ciężkich przynęt (przypominam że interesujące mnie ryby to szczupak sandacz i boleń

Coś mi się zdaje , że długość niezbyt pasuje do gatunków , które chcesz poławiać . Nawet jestem tego pewien .

Potrzebujesz x-fast a tego się nie zrobi przy 3,15 . Nie ma takiej opcji . To bardziej zakrawa na match niż na spin .

Pozdrawiam

(2010/12/14 19:03)

tyczkasport1


A mógłbym wiedzieć czemu sugerujesz x-fasta ? (2010/12/14 22:25)

RapallaPL


"A mógłbym wiedzieć czemu sugerujesz x-fasta ? "

A szczupak i sandacz to bierze jak lin lub leszcz ?

Na tej długości nic nie zrobisz bo zawsze będziesz spóźniony z zacięciem i tyle .

 Do deptania max 2,7 do łodzi max 2,15 i tak mówią starzy Indianie z plemiania

 " Wiela Ryba " :))))

Uniwersalny to może być tylko klucz francuski :) Oczywiście są jeszcze inne szkoły bo dzie dwóch wędkarzy tam trzy zdania .


Serdeczne pozdrowienia

(2010/12/19 19:33)

Chomikus


Może troszkę droższy niż 300zł ale nie zamienił bym go na inny TEAM DRAGON 2.95 10-28 łowie na niego już 2 sezony i naprawdę kij jest rewelacyjny !!! (2011/01/06 19:39)

dedik


polecam daiwe infinity q jigger piekny kijek choc troszke drozszy pozdro (2011/01/06 23:42)

tyczkasport1


Daiwa infinity ciekawa propozycja tylko znaleźć go w cenie do 300zł to lekko bajkami zaltuje ;) (2011/01/13 23:09)

leleon


Jak dla mnie to jest za mocny do zastosowania opisanego przez Ciebie. Ja od kilku lat katuję Team Dragon-a 2,70 10-25 gr. i wydaje mi się, że to optymalna moc na dużą rzekę do połowu bolków, zębatych i sandałów. (2011/01/14 12:08)