Daiwa Black Widow czy Dragon Thytan Carp ?

/ 12 odpowiedzi
Witam, chciałbym w nadchodzącym sezonie wybrać się z kolegą na karpie a jako że sprzęt który posiadam kompletnie się do tego nie nadaje muszę zaopatrzyć sie w odpowiedni. Interesuje mnie tylko jedna wędka, ponieważ zawsze drugiej wędki używam na spławik. Po przestudiowaniu wielu forów stwierdziłem, że będzie to jedna z tych wędek:Daiwa black widow carp 3części 3,60  3,0 lbs- cena około 200 złDragon thytan carp 3 części 3,60 3,0 lbs- cena około 170 złMoje pytanie do was szanowni forumowicze to którą byście wybrali i dlaczego? Dodam jeszcze, że chciałbym używać tej wędki również z zestawem na suma, ale tylko sporadycznie.
JarekSz


Witam kolegę zdecydowanie Daiwa black widow ,tylko pomyśl o kiju w dwóch składach  ,może troszkę trudniejsza w transporcie ale zdecydowanie mniej kłopotów przy rozkładaniu Daiwa to bardzo dobry kij nawet nie myśl o Dragonie (2016/01/31 20:35)

nikko


Dzieki za szybka odpowiedz, wlasnie z tym transportem to mialbym problem. Dwa składy to ponad 180 cm beda miały no nie? Masz lub miałeś może taki kijek? A może ktoś z twoich znajomych miał? (2016/01/31 21:00)

JarekSz


Mam Daiwe 360 cm 2,75 lb w dwóch składach  karp 10kg nie robi na nim wrażenia  super się nim rzuca nie jest pałowaty .Jeśli szukasz kija w trzech składach to zwróć uwagę żeby kij miał przelotkę w pierwszym składzie bo inaczej to strasznie  utrudnia składanie wędki ,kolega miał tak i było to zawsze denerwujące. (2016/02/02 20:34)

nikko


Dzięki, wezmę to pod uwagę. Może i na dwa składy się zdecyduję tylko że mi do micry nie wejdzie :( (2016/02/02 20:59)

zbynio 33


Mam daiwy 3lbs (wg mnie optymalna...) w dwóch skladach i chyba to najlepszy sprzęt za tą kasę. Ja bym brał daiwy. Polecam, a do micry załatw sobie szyberdach i po problemie :). (2016/02/02 21:31)

u?ytkownik130601


Mam thytana miałem i daiwe dla mnie oby dwa spełniały moje oczekiwania. Ale jedak osobiście wole dragona pomyś nad kijem z seri silver edition team dragon 3,25lbs spelni twoje wymagania. Jak trafisz na okazje to tanio ten kij dostaniesz. (2016/02/02 22:41)

MarkHunter


Od wielu lat sam używam wędki Daiwa black widow 3,60 ,3 lbs mam 3 sztuki jedną z nich używam do spoda jeszcze nigdy mnie nie zawiodły i polecam zakup właśnie tych wędek,są niezawodne.A jeżeli chciałbyś połowić suma to moim zdaniem lepsza by była wędka o parametrach 3,5 lbs.Ale wybór należy do Ciebie.Pozdrawiam (2016/02/03 10:45)

nikko


Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, wybiorę ta daiwę no ale chyba w trzech składach bo ciężko będzie szyberdach do micry kupić :) co do tych sumów to nie będą dużo większe niż wynosi wymiar no i jak pisałem tylko sporadycznie.
Kręcioł jaki do tego cacka wybrałem to Robinson Taurus Pro Carp 405 - myślicie, że się nada? (2016/02/03 20:38)

Zielan


Jeżeli chcesz Robinsona to znacznie lepszy będzie Carp Runner 506 albo czołg w postaci Robinson Big Runnera QD 807. obydwa mają mocniejsze przekładnie od Taurusa. (2016/02/03 22:07)

JarekSz


Jeśli mogę coś zaproponować to polecam SPRO SUPER LONG CAST PRO 460 nie mówię że inne są złe ale ten mam sprawdzony  (2016/02/04 12:41)

nikko


Biorę daiwę black widow i robinson carp runner 506. Dzięki za pomoc pozdro dla wszystkich. (2016/02/04 20:19)

dworak


Dzieki za szybka odpowiedz, wlasnie z tym transportem to mialbym problem. Dwa składy to ponad 180 cm beda miały no nie? Masz lub miałeś może taki kijek? A może ktoś z twoich znajomych miał?
 
Możesz również rozważyć zakup Black Widow Stalker Carp  ona jest 2 składzie około 156cm długości. Występuje w wersji 3 lbs i czytałem, że posiada duży zapas mocy. Osobiście  posiadam Black Widow i Daiwa Regal obie w 2 skladach i 2.75lbs
  (2016/03/06 10:50)