Daiwa Black Widow vs Shimano Alivio

/ 11 odpowiedzi
Jestem rozdarty między tymi dwoma kijami karpiowymi zatem proszę o radę. Ze względu na długość transportową interesują mnie te wędziska w wersji trzyskładowej.Nie będę wywoził zestawów, zamierzam łowić jedynie z brzegu zestawami poniżej 100g plus ewentualnie niewielki worek PVA i zależy mi na dalekich rzutach. Jeżeli chodzi o krzywą ugięcia w przypadku Daiwy jest ona już z góry narzucona w związku z wybraną długością, a mianowicie 3LBS. Shimano oferuje więcej opcji lecz ta wydaje mi się być najbardziej optymalna, chyba że jestem w błędzie? Czytając trochę artykułów na temat tych wędek zetknąłem się z opiniami że Shimano to bardzo miękkie wędzisko i nie wiem czy traktować to jako wadę czy zaletę, w każdym razie nie chciałbym przy każdym rzucie obawiać się że pęknie. Natomiast Daiwa wydaje się być bardzo uniwersalną wędką. Proszę o pomoc w wyborze, jak przedstawiają się parametry rzutowe i w jakich okolicznościach lepiej sprawdzi się względnie miękka wędka? 
Z góry dziękuję!
daro22


Jestem rozdarty między tymi dwoma kijami karpiowymi zatem proszę o radę. Ze względu na długość transportową interesują mnie te wędziska w wersji trzyskładowej.Nie będę wywoził zestawów, zamierzam łowić jedynie z brzegu zestawami poniżej 100g plus ewentualnie niewielki worek PVA i zależy mi na dalekich rzutach. Jeżeli chodzi o krzywą ugięcia w przypadku Daiwy jest ona już z góry narzucona w związku z wybraną długością, a mianowicie 3LBS. Shimano oferuje więcej opcji lecz ta wydaje mi się być najbardziej optymalna, chyba że jestem w błędzie? Czytając trochę artykułów na temat tych wędek zetknąłem się z opiniami że Shimano to bardzo miękkie wędzisko i nie wiem czy traktować to jako wadę czy zaletę, w każdym razie nie chciałbym przy każdym rzucie obawiać się że pęknie. Natomiast Daiwa wydaje się być bardzo uniwersalną wędką. Proszę o pomoc w wyborze, jak przedstawiają się parametry rzutowe i w jakich okolicznościach lepiej sprawdzi się względnie miękka wędka? 
Z góry dziękuję!
Temat maglowany tysiąc chyba razy..........Mam te daiwy 3,60 i 3lbs ugięcia..Nie zamienie tych wędek na żadne inne przez następne 10lat.... (2014/05/13 00:45)

kamil-twarog


Ja też mam te dwie i też jestem mega zadowolony. (2014/05/13 06:06)

jimmi1234


Należałoby też wziąć pod uwagę ewentualne zgłoszenia reklamacyjne. Ja w zeszłym roku na gwarancyjną naprawę wędki Daiwa czekałem 5 miesięcy. Problem wynika z braku serwisu w Polsce. Mój kij w na początku czerwca 2013 został wysłany na naprawę do Niemiec i "słuch po nim zaginął". Dopiero pod koniec października 2013 odebrałem go ze sklepu. (2014/05/13 09:05)

pawel83q


Jestem rozdarty między tymi dwoma kijami karpiowymi zatem proszę o radę. Ze względu na długość transportową interesują mnie te wędziska w wersji trzyskładowej.Nie będę wywoził zestawów, zamierzam łowić jedynie z brzegu zestawami poniżej 100g plus ewentualnie niewielki worek PVA i zależy mi na dalekich rzutach. Jeżeli chodzi o krzywą ugięcia w przypadku Daiwy jest ona już z góry narzucona w związku z wybraną długością, a mianowicie 3LBS. Shimano oferuje więcej opcji lecz ta wydaje mi się być najbardziej optymalna, chyba że jestem w błędzie? Czytając trochę artykułów na temat tych wędek zetknąłem się z opiniami że Shimano to bardzo miękkie wędzisko i nie wiem czy traktować to jako wadę czy zaletę, w każdym razie nie chciałbym przy każdym rzucie obawiać się że pęknie. Natomiast Daiwa wydaje się być bardzo uniwersalną wędką. Proszę o pomoc w wyborze, jak przedstawiają się parametry rzutowe i w jakich okolicznościach lepiej sprawdzi się względnie miękka wędka? 
Z góry dziękuję!

Powiem tak najlepiej udać się do sklepu poprosić sprzedawce by pokazał ci oba kije i porównać je który dobrze ci leży w dłoni 2 w/w kije są dobre i godne uwagi ale jak kolega pisze są też inne rzeczy między innymi gwarancja jej czas do kiedy i czas realizowania cena kija. Ja osobiście posiadam kij Daiwa Black Window i mi nie przypadł dlaczego powód prosty rzucam bardzo daleko i tym kijem nie da się rzucić 100m i więcej czemu odpowiedz prosta kij jest za miękki i tu to potwierdzi wiele osób. A co do Alivio tez miękki kij więc porównywalne są czy Alivio czy Black Window, broń boże nie chce robić ant reklamy żadnej z w/w firm bo sam posiadam młynki daiwa i jestem z nich bardzo zadowolony bo do dalekich rzutów 
DAIWA WINDCAST BR 5500 LDA  spisuje się rewelacyjnie bardzo udany zakup ale czy brałeś inne kije pod uwagę niż alivio lub black window? Ja sam używam kijów Sanger Anaconda Base Wendki Karpiowe i jestem z nich bardzo zadowolony cena fajna dalem 240zł za szt. A jeżeli mam wybierać między moim Black Window a sangerem bez wachania biore sangera Dlaczego powodów jest kilka ale jeden z nich dalekie rzuty sangerem machne zdecydowanie dalej niż Daiwa na tym samym mlynku na tej samej zylce tym samym ciezarkiem powód 2 to gwarancja na daiwe dostaniesz 2 lata i jak kolega pisał musisz pamietać o dlugim czasie serwisu :( . Co do Sangera tu byłem zaskoczony sam dostałem 5 lat gwarancji nie ukrywam miałem przygodę z reklamacja sangera ( ale z mojej winny złamałem kij w transporcie!!!!) postanowiłem zaryzykować i wysłać na gwarancję pełne zaskoczenie dostałem odpowiedz telefoniczną po 7 dniach z pozytywnym rozpatrzeniem i wymianą wendki na nową bez zbednych pytań wyjasnien pełne zaskoczenie a kij doszedł do mnie po 14 dniach roboczych NOWY. Wiec nie namawiam ale z doświadczenia wiem że nie nazwa na wędce czyni dobrym kijem lecz jego właściwości i serwis w razie usterki, a jak wyżej pisałem najlepiej jest samemu dotknąć i popatrzeć na kija a jeszcze lepiej jak znajomy ma i sobie nim rzucić nad wodą wtedy masz pewność czy Ci podpasuje czy nie bo każdy z nas jest inny jednemu smakują lody waniliowe a 2 czekoladowe :) (2014/05/13 12:53)

zibi6663


kolego ja posiadam shimano sa naprawde zajebiste,a co do black window posiada je moj brat i tez sa rownie swietne.w tym przedziale cenowym roznicy nie ma co do jakosci tych dwoch wedzisk oba sa warte swojej ceny.mi osobiscie bardziej podoba sie shimano (2014/05/13 20:30)

QBS


kolego ja posiadam shimano sa naprawde zajebiste,a co do black window posiada je moj brat i tez sa rownie swietne.w tym przedziale cenowym roznicy nie ma co do jakosci tych dwoch wedzisk oba sa warte swojej ceny.mi osobiscie bardziej podoba sie shimano




Zgadzam się. Posiadam Daiwe, testowałem shimano. Jeden CH. Różnice minimalne, Daiwa ładniejsza, często oczami kupuję. (2014/05/13 20:53)

zibi6663


kolego ja posiadam shimano sa naprawde zajebiste,a co do black window posiada je moj brat i tez sa rownie swietne.w tym przedziale cenowym roznicy nie ma co do jakosci tych dwoch wedzisk oba sa warte swojej ceny.mi osobiscie bardziej podoba sie shimano




Zgadzam się. Posiadam Daiwe, testowałem shimano. Jeden CH. Różnice minimalne, Daiwa ładniejsza, często oczami kupuję.

grubosc blanku taka sama praca identyczna roznice widac przy rozmieszczeniu przelotek i shimano ma bardziej matowy kolor  (2014/05/13 21:17)

QBS


I ta zakrętka z logo na końcu :) (2014/05/13 21:27)

daro22


Jak lubisz miękkie kije to daiwa i te shimano polecam, przed zakupem miałem obie w ręce, tak jak ktoś napisał parametry podobne jak nie takie same, wybór padł na daiwe bo mnie też te wędki lepiej się podobały.Jak preferujesz sztywne pały, to rzeczywiście warto coś poszukać w asortymencie Anacondy, firma naprawdę porządna pod chyba każdym względem, jestem niesamowitym zwolennikiem tej firmy, pełny profesjonalizm pod każdym względem.Posiadam namiot,torbe,tri poda i łóżko tego niemieckiego producenta i jestem niesamowicie zadowolony no i ta gwarancja..Pewnie kiedyś się skusze na ich wędki, ale jak na razie daiwy strasznie mi pasują i niech sobie łowią hehe;-)

(2014/05/13 23:19)

pawel83q


daro22 co do sztywnych pał to się nie zgodze ze wędki anacondy są takie nie  napewno sztywniejsze od daiwy czy avilo ale kolega wyraznie pisał wyrzucach chce 100gr minimum i nie wyobrażam sobie żeby machał czy avilo czy Black tym ciężarkiem na odległość 100m+ sam posiadasz daiwe to wiesz że ten kij pięknie oddaje prace walki ryby ale z wyrzutami  dalekimi kuleje ale to sa uroki miękkich kijków a co do Anacondy jest on wypośrodkowane wiec dlatego mi podpasowało to rozwiązanie. Jak łowie na komercyjnych zbiornikach co nie muszę daleko machać lub z wywózki też czasem zabieram Black window  nie mówie Nie ale zdecydowanie do dalekich rzutów kijek anacondy  (2014/05/14 08:00)

kamil-twarog


kije są miękkie , ja mam założony ciężarek 90 g i zawsze woreczek lub kiełbaskę i zawsze żucam, wędka się gnie mocno ale bez przesady, jednak ja daleko nie rzucam , moim zdaniem 50 m to już górna granica.a 100m to abstrakcja.taniej wyjdzie kupić ruski ponton i wywozić , suma sumarum i tak trzeba mieć jakieś pływadełko także ja bym brał dwie DBW i zbierał na ponton :) (2014/05/17 07:41)