Daiwa Aqualite Power Match vs Shimano Vengeance Ma

/ 10 odpowiedzi
Jak w  temacie obie wędki mam w podobnej cenie . Doradźcie proszę która , wydaje się wam lepsza . Chciałbym  przyjemnie łowić sobie lekko na spławi-czek ale , na moich łowiskach są też karpie było by miło móc wyholować i taką rybę gdy trafi się na kiju .

Czytałem testy daiwy z jakiejś węgierskiej strony i wytrzymałościowo wypadła super wyciągała nawet 6 kg karpie ale przy mniejszych rybach była chyba trochę za twarda .

Shimano natomiast to wędka z  węgla XT30 z Geowłóknem nie znam się na tym ale to chyba nowa technologia wiec może lepiej  iść w tą stronę .Niestety nie znalazłem na forach opinii użytkowników na temat tej wędki .

Pozdrawiam i proszę o rade 
CKPista


witam
Wędkuje na Daiwa Aqualite Power Match 4,5m i powie ci tak wspaniale się spisuje na dużych u średnich odległościach (zakładam spławik 16g). Kiedy próbowałem na lekkie spławiki 4-6g to była porażka. Na odległości wspaniale oddaje i mniejsze sztuki jak i większe. Nie miałem na niej karpia ale lina 40cm. 


(2014/01/12 13:39)

kamil-sanecki


CKPista, dzięki za odpowiedz na 90 procent wezmę właśnie tą Daiwe .
 Pewnie nie będę łowił jakoś daleko bardzo ale, jakiś kompromis trzeba podjąć gdyż jak pisałem liczę tez na większe rybki a ta wędka daje rade .

A możesz powiedzieć coś o długości raczej przymierzałem się do 390 max 420cm  . Taki kij 450 jest wygodny ? Aha jeszcze w ramach upewnienia jak piszesz wędka słabo wypada z 4-6 gram owym spławikiem  dlatego... bo jest sztywna , twarda szczytówka , źle zacina ? (2014/01/12 16:52)

CKPista


witamwypada słabo ponieważ ma małe przelotki szczytowe bynajmniej mi się  źle rzucałonatomiast już przy spławiku 8+2 było oki
jestem przyzwyczajony do dłuższych wędzisk. na pewno trudno będzie rzucać z zarośniętego stanowiska ale godny polecenia. (2014/01/12 17:13)

kamil-sanecki


Oj tymi przelotkami mnie wystraszyłeś czyli stoperek zrobiony nawet z cienkiego sznurka będziemiał problemy z przelatywaniem przez nie ? (2014/01/12 17:29)

CKPista


stosuje stopery sznurkowe pierwsze co robię po przyjeździe to moczę stoper
z reguły zakładam 2 stopery sznurkowe i po zaciągnięciu odcinam nadmiar (zostawiam 0,5 - 1 cm) w razie potrzeby można zaciągnąć w szczypcach (2014/01/12 17:34)

haja


Daiwę bierz (2014/01/12 19:05)

kamil-sanecki


dzięki za pomoc tez jestem za daiwa choć to shimano mogę mieć za 230 zł i tez kusi trochę ale brak opinii innych zniechęca . Jutro podejdę do wędkarskiego wymacać kijek  (2014/01/12 19:37)

Katmono


Shimano to dobra firma, ale vengeance to raczej niższa półka i w tym wypadku to dawia lepsza. A widziałeś dragon tythan match bardzo dobry kijek, kolega ma 360 i spisuje się wspaniale. (2014/01/12 22:10)

kamil-sanecki


Eh jednak w sklepie nie było akurat tej daiwy Aqualite Power Match i wziąłem jeszcze mocniejszy kij DAIWA Power Float 15-50 gr i 390 cm długości .

Grubsze przelotki lepsze do stoperów dużo większa moc blanku - to mi się przyda bo nastawiam się tez na karpie . Pewnie będzie gorzej pracowała z małymi rybami i lekkim zestawem ale cóż nie można mieć wszystkiego w jednej wędce . 

Podsumowując kupiłem bardziej uniwersalna wędkę choć serce ciągnęło mnie do typowego match-a.
 DAIWE Power Float na such czyli w domu mogę ocenić b.dobrze solidne wykonanie dobrze dopracowana,wykończona, lekka 225g ,pół paraboliczna akcja . Jak na razie tyle... dopiero nad wodą z zestawem a potem z rybą na haczyku będę mógł powiedzieć coś więcej .

Pozdrawiam  (2014/01/13 22:51)

maximartin


Z tych dwóch węðek zdecydowanie lepsza jest Daiwa,łowiłem na Aqualite 3,60 oraz 4,20,bardzo przyjemne wędki mimo że wiele osób na nie narzeka że są zbyt miękkie,szczególnie model Sensor.Ja łowiłem na Sensora i oceniam je bardzo wysoko, to jedne z niewielu wędek fabrycznie zbudowanych które używam.Zachęcam mimo wszystko do zbudowania własnej wędki spławikowej jeśli chcesz mieć wędkę marzeń.Zadaj sobie pytanie czy w ogóle potrzebujesz wędki 3-częsciowej i czy włókno węglowe jest dobre dla Ciebie.Ja łowię głównie na wędki 2-częsciowe szklane z wyboru.Tak,są wędki fabryczne 2-częsciowe o długości 3,90cm. i to całkiem dobre,produkuje takie np:Drennan,w promocji można teraz kupić takie za 100 funtów razem z pokrowcem który pomieści wędkę z kołowrotkiem(to już niewielka różnica cenowa od Daiwy do Drennana.Jeśli zmieniasz metchówki i żadna nie jest ok to zbuduj sam sobie wędkę,dostępne są blanki szklane i węglowe nawet 15" i dłuższe.Ja tak zrobiłem i już zakończyłem poszukiwania.Blank wybierasz sam,przelotki,uchwyt,wszystko co chcesz projektujesz sam,w ten sposób masz  matchówkę idealną dla siebie.Minus jest taki że proces tworzenia trwa,czasem nawet długo ponieważ dobre częsci kompletuje się długo a ze sklepu masz wędkę od razu.Mimo wszystko warto. (2014/01/18 14:12)