Czyszczenie i zarybienie stawu!

/ 1 odpowiedzi
Witam, Przymierzam się do kupna takiego starego lesz jak dla mnie idealnego w wielkości i lokalizacji stawu. staw ok. 50-70m długosci i ok/ 20-30m szerokosci głębokość to około 2m. Staw ten ma ledwo co wody mniej niż do kolan. Jest dużo szlamu, starych opon ale mało, i oczywiscie gałęzie itd... Chciałbym pogłębić ten staw o 1.5m więcej oraz go przeczyścić. Ile kosztuje usługa koparki tak około? Oraz wypompowanie wody i wlanie nowej. Z rybami to wiem jak się zająć ale najbardziej mi chodzi o ten staw. Za wszelkie inforamcje dziękuję :D
patryk1113mw


Witam. Co do cen pracy koparek to są różne zależnie od firmy czy rejonu gdzie pracują. To najlepiej sprawdzić u źródła w twojej okolicy u kogoś kto prowadzi takie roboty. U mnie to jakieś 100 - 120 zł/h. Ale najlepiej umówić się z góry za wykonaną pracę, a nie tak godzinowo, bo wtedy odrazu wiesz na czym stoisz. Musisz się zastanowić czy wystarczy koparka i wyrzucisz szlam na brzeg czy jeszcze wywrotka by to wywozić.

Nie napisałeś czy staw ma dopływ i odpływ wody czy woda jest z wód gruntowych?

Czyszczenie szlamu jest problematyczne, gdyż to nie ziemia, to prawie jak wybieranie wody łychą z koparki. Jeśli masz możliwość spuszczenia wody to będzie prościej. Wypompowanie wody pompą to też jakieś wyjście chodź dojdą koszty. Są takie specjalne pompy szlamowe do czyszczenia stawów, które wraz z wodą wypompują na brzeg szlam. Może coś takiego też pomogłoby w czyszczeniu.

Co do wody po wykonanych pracach to jeśli jest to staw naturalny, a taki opisujesz to woda sama najdzie i wypełni staw.

Wrzuć jakieś fotki stawu to będzie łatwiej coś doradzić. Pozdrawiam serdecznie. (2019/06/13 18:13)