Zaloguj się do konta

Czystość na stanowisku

utworzono: 2011/03/02 19:11

A ja mam sposób na takie praktyki, bo masz rację z tym co piszesz. Otóż na patrolu lubię podejść do wędkarza opuszczającego własnie stanowisko i ewentualnie poprosić o sprzątnięcie pozostawionego syfu, JEGO syfu, bo wcześniej go kontrolując syfu nie było, przezornie pozbierał. No są tacy własnie jak piszesz. Dlatego ja stosuję taką metodę "wychowawczą". PROSZĘ WRÓCIĆ I SPRZĄTNĄĆ!!! -Oj, zapomniałem....... Taka jest w 90% przypadków odpowiedź brudasów.

 




Mam taki sam zwyczaj przypominania "kolegom" o ich "pamiątkach" pozostawionych nad wodą.

Pewnego razu siedząc sobie nad wodą obserwowałem Dwóch wędkarzy, którzy raczyli się „połóweczką”. Wszystko było ok. do momentu gdy skończyli, a jeden z nich zamachną się pustą butelką wysyłając ją w krzaki.
Zagotowało się we mnie, wstałem, poszedłem w to miejsce i przyniosłem tą buteleczkę tym panom ze słowami –coś panowie zgubili-. Aż poczerwienieli ze złości, a że było ich dwóch i byli „pod wpływem”, a ja jestem wątłej budowy, jeden z nich złapał za kija i począł niezgrabnie wymachiwać. Drugi chcąc mi zrobić na złość, rzucił butelkę do wody. Powiedziałem grzecznie, że drugi raz zguby im nie przyniosę i że pójdą po nią sami i…poszli… co prawda z delikatną pomocą.
Nie jestem zwolennikiem przemocy, ale nienawidzę chamstwa i działałem we własnej obronie. Kolega Mastiff ma rację , należy wychowywać tych, którzy zostawiają syf po sobie.


I to są święte słowa




[2011-03-06 18:06]

arturfirlit

Masz rację kolego-ja też zawsze sprzątam po sobie i w okolicy to co widzę-chociaż mówię z góry że jak jest coś daleko to mi się niechce-polska mentalność he.he.he.pozdrawiam [2011-03-08 19:17]

Sniper64

[2011-03-26 21:50]

Sniper64

[2011-03-26 21:50]

Sniper64

[2011-03-26 21:51]

Sniper64

[2011-03-26 21:51]

Sniper64

[2011-03-26 21:52]

Sniper64

[2011-03-26 21:52]

Sniper64

[2011-03-26 21:53]

krzychu64

Witaj Sniper64
Przypuszczam, że wiesz jak na ogół określa się takie znaleziska. W szczególności gdy znajdzie się puszkę czy butelkę po piwie, czy też po wódce - "NASI TU BYLI"
W pieprzonej mentalności nic się nie da zmienić.
Wybierając się na ryby tam gdzie mieszkam ( a zazwyczaj wędkuje rano) do zbiornika mam ok. 3 km. Moje ulubione stanowisko ok. 5m od kosza na śmieci. Ale to nie ważne. Ilekroć bym nie sprzątnął śmieci następnego dnia o ile idę na ryby mam zajęcie. Hmm. :D

Pozdrawiam
[2011-03-26 22:15]

laskaa1990

Dla mnie te 5 metrów, to śmiech na sali. Sprzątam po syfiarzach to, co widzę, nawet w promieniu 20 metrów, a nie koło własnej dupy. Zawsze jestem na rybach samochodem i nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, żeby zabrać brudy po śmieciarzach, lub pozbierać je i wrzucić je do beczek na śmieci, jeśli takowe są na łowisku. A będąc na patrolach szczególnie zwracam na syf uwagę wędkarzom, bo wielu ledwo widać zza stosu śmieci na miejscówce, a dupy nie ruszą, żeby schylić się i posprzątać i wrzucić to chociażby na jedno miejsce np. w ognisko czy nawet w PUSTE pojemniki na śmieci. Kilka razy zdarzyło mi się cyknąć fotkę takiemu wędkarzowi na tle śmietnika wokół niego i dołączałem fotkę do wniosku o ukaranie do jego koła. Wstyd na całej linii.







tylko jesli ide ze spiningiem  z 2 km  to co? wiecej sprzatania niz łowienia i tona smieci :)
[2011-06-02 09:10]

JaroDaw

Dla mnie te 5 metrów, to śmiech na sali. Sprzątam po syfiarzach to, co widzę, nawet w promieniu 20 metrów, a nie koło własnej dupy. Zawsze jestem na rybach samochodem i nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, żeby zabrać brudy po śmieciarzach, lub pozbierać je i wrzucić je do beczek na śmieci, jeśli takowe są na łowisku. A będąc na patrolach szczególnie zwracam na syf uwagę wędkarzom, bo wielu ledwo widać zza stosu śmieci na miejscówce, a dupy nie ruszą, żeby schylić się i posprzątać i wrzucić to chociażby na jedno miejsce np. w ognisko czy nawet w PUSTE pojemniki na śmieci. Kilka razy zdarzyło mi się cyknąć fotkę takiemu wędkarzowi na tle śmietnika wokół niego i dołączałem fotkę do wniosku o ukaranie do jego koła. Wstyd na całej linii.







tylko jesli ide ze spiningiem  z 2 km  to co? wiecej sprzatania niz łowienia i tona smieci :)

To trzeba przyznać, spinningiści mają przesrane, by sprostać temu zapisowi . [2011-06-02 09:31]

laskaa1990

to jest najciekawsze ze ci co siedza na grunt i splawik to syfia nie twierdze ze spiningisci nie ale nie maja gdzie tego zabrac bo nie dosc ze plecak pelen to jeszcze smieci ... ? [2011-06-04 22:05]